boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Wilder - Kownacki nie wcześniej niż w drugiej połowie 2020 roku (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56542-wilder-kownacki-nie-wczea-niej-nia-w-drugiej-poa-owie-2020-roku.html)

Tejksio 05-08-19 18:29

Wilder - Kownacki nie wcześniej niż w drugiej połowie 2020 roku
 

Zdawałoby się, że pnący się w światowych rankingach polski ciężki Adam Kownacki (20-0, 15 KO) doczeka się wkrótce mistrzowskiej szansy. Jednak champion WBC Deontay Wilder, w którego przede wszystkim celuje nasz rodak, ma już zaplanowane dwie najbliższe walki. Polskim kibicom pozostaje uzbroić się w cierpliwość, a tym przekonaniu utwierdził ich w trakcie konferencji po pojedynku z Chrisem Arreolą menedżer "Babyface'a".

Jack Connolly, bo o nim mowa, stwierdził, że przed mistrzowskim starciem chce jeszcze zorganizować Kownackiemu dwa lżejsze pojedynki, takie jak z Arreolą, wyrażając jednocześnie nadzieję, że Polak poradzi sobie w nich lepiej.

- Jeżeli walka z Deontayem Wilderem odbyłaby się w tym budynku (Barclays Center w Nowym Jorku) nie sądzę, żeby choć jedno miejsce nie zostało wyprzedane. Powiedziałbym, że Kownacki będzie walczył z nim w przyszłym roku o tytuł.

Sam Kownacki swój występ skomentował następująco: Zadałem tysiąc ciosów, myślę, że jestem w dobrej formie.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pytań o wysoką wagę.

- Może zejdę do 255 (funtów). Mój trener powiedział, że chce widzieć u mnie 245-255, więc to jest moim celem w następnej walce.


Źródło: ringtv.com
Zdjęcie: boxingscene

wasylo2 05-08-19 18:55

W wywiadzie po walce Adam mówi że kilka dni przed walka ważył około 125 kg i głupio mu było. Postanowił zrzucić 3-4 kg w ostatnich dniach. I się odwodnil.
To tłumaczy jego kłopoty z kondycją. Zbyd duża waga też.
Oby to była nauczka że powinien ważyć mniej więcej tyle co ze Szpilka

Wojtek Mistrzu 05-08-19 19:05

Cytat:

Napisał wasylo2 (Post 602612)
W wywiadzie po walce Adam mówi że kilka dni przed walka ważył około 125 kg i głupio mu było. Postanowił zrzucić 3-4 kg w ostatnich dniach. I się odwodnil.

no bez kitu :sarcastic: wiarygodne tłumaczenie :)

Walka z Arreolą bardzo dobra nauczka dla Kownackiego. W rundach mistrzowskich nie miał już w ogóle pary, ale to tylko lepiej dla niego, jest materiał do poprawy.

kretos 05-08-19 19:09

Taaa, jasne. Sportowiec zawodowy od paru lat nie słucha nikogo i odchudza się na własną rękę. Już wierzę.

BezStraha 05-08-19 19:21

Skoro IBF nadał mu pas i jest za Pulevem to powinien na tym się skupić a nie na Wilderze. Chyba na tym pasie i pozycji w IBF komuś zależało.
Przy takiej liczbie inkasowanych ciosów ta kariera może rzeczywiście długo nie potrwać. Lepiej niech się skupić na IBF i walce z Pulevem czy ewentualnej z Ruizem czy nawet AJ.
Wilder to przy tej szybkości Adama jakby walczył w slow motion.
Washington nie był bokserem tylko jakimś piłkarzem jajowej piłki. Aureola to bokser z drygiem do boksu, luzem i był sporo szybszy od Adama. Widać że był miękki na nogach ,ruchliwych i świetnie zbierał Adama bomby.
Niech on już nie gada o Wilderze ,bo tak raczej MS nie zdobędzie.

Pierwszy_i_ostatni 05-08-19 19:25

To sporo czasu. Układy mogą ulec zmianie, a pasy mogą zmienić właścicieli. W zapewnienia Kownackiego o zrzuceniu i trzymaniu wagi kompletnie nie wierzę. Trener kumpel, więc kto go zmotywuje? On sam? :sarcastic: Przed walką miał 124 czy tam 125, teraz znowu trochę wolnego i z pewnością podskoczy do 130 jak nie więcej, więc jakiś zjazd do 110-113 i trzymanie rygoru w jego przypadku jest kompletnie niemożliwe. Nie z takim podejściem. Kolejnym rywalem z pewnością będzie ktoś bezpieczny, wyboksowany i niedysponujący taką walecznością jak Arreola, by nie wykoleić się na prostej drodze do tilte shota. Czy będzie się starał o maksymalnie dobrą formę i zjazd wagi na słabszego rywala? Wątpię, więc rachunek jest prosty. Jak chce być zapuszczony to jego sprawa, ale musi sobie zdawać sprawę, że jak tak dalej będzie się prowadził to przed walką o mistrzostwo świata spory zjazd odbije się na zdrowiu i kondycji, więc powinien krok po kroku to budować już ze dwie walki wcześniej, a nie na ostatnią chwilę jeśli w ogóle o tym myśli.

Dariusz Chmielarski 05-08-19 19:37

Myślałem, że Kownacki ważył za dużo, ale z wywiadu z nim wynika, że raczej odwrotnie. Za dużo zbijał i się odwodnił. A trzeba było inaczej. Jak miał te 125 kg, to zamiast treningu i głodówki goloneczka, piwko itd. Byłoby 130 kg w ringu i Arreola znokautowany w 1 rundzie.

darulka 05-08-19 21:28

Jeszcze 2 lzejsze walki takie jak z Arreola i bedzie mozna konczyc kariere. Bardzo mozliwe, ze do walki mistrzowskiej nigdy nie dojdzie, bo ktos zrobi niespodzianke po drodze. Adam nie wie jak sie do walk przygotowywac, jakies gubienie wagi, bo glupio to juz zupelna kompromitacja. Chlopak ma twarda glowe, dobra, naturalna wydolnosc i ciag na bramke. Niestety zbiera na potege, pasie sie bez kontroli i jego przygotowania do walk musza byc radosna tworczoscia kolesia z baru mlecznego. Obawiam sie ze moze byc juz tylko gorzej.

Mr.KO 05-08-19 23:45

Adaś zachowuje się jak z Kubańczyk im więcej pieniądzy tym wyższa waga.

kubakj 05-08-19 23:59

Najgorsze, ze Kownacki w to wszystko wierzy i mysli, ze on juz bedzie tym miszczem, a zapomina o ciezkiej pracy i podnoszeniu poprzeczki sportowej, a nie nastepnych kg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.