boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 31-07-19, 18:07   #1 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Stephen "Breadman" Edwards wyczerpująco o fenomenie Manny'ego Pacquaio

Stephen "Breadman" Edwards - ceniony ekspert portalu Boxingscene po raz kolejny odpowiada na pytania czytelników, tym razem na temat Manny'ego Pacquaio (62-7, 32 KO).

O Mayweather-Pacquaio II:

Wg mnie, czas w którym Pac byłby najtrudniejszym rywalem dla Floyda, to lata 2008-2010. Pac był wtedy w zenicie i czuję, że to byłaby walka 50/50. Później Pac był wciąż świetny i mógł pokonywać fantastycznych pięściarzy, ale poziom, styl i umiejętności Mayweathera były dla niego odrobinę zbyt wysokie. Nie miałbym na pewno nic przeciwko rewanżowi. Myślę, ze to byłaby bardziej wyrównana walka niż Manny vs Spence czy Crawford - oni są dla niego zbyt duzi.

Miejsce Pacquaio w rankingu "półśredniaków" i P4P wszech czasów:

To nieco dziwne uczucie patrzeć na Pacmana jako wybitnego boksera wagi średniej, ale myślę, że on właśnie takim jest. Ustawiłbym go w top 15 wszech czasów, może nawet wyżej. Choć myślę, że był troszkę zbyt mały, by pokonać niektórych gości.

Manny to absolutny top 3 mańkutów. Stoczył najgorętszą walkę w systemie PPV, jaką kiedykolwiek widziałem od czasów Davida Diaza do Antonio Margarito. To był poziom Roya Jonesa Juniora.

Żaden z bokserów wagi muszej nawet nie zbliżył się do sukcesu w półśredniej. Poważnie myślę, że wręcz nierealne nawet myśleć o tym. Takie talenty jak Mark "Too Sharp" Johnson czy Nonito Donaire docierali maksymalnie do limitów 118 i 126 funtów. Pacquiao walczył z faktyczną elitą półśrednich i wygrywał. Nie sądzę, żeby ludzie naprawdę widzieli, jak to jest niesamowite!

Henry Armstrong był jedynym wybitnym pięściarzem wagi piórkowej, który odnosił sukcesy w półśredniej. Manny jest w doborowym towarzystwie.

Zawsze zaliczałem Manny'ego do top 20-30 wszech czasów. Po wygranej z Thurmanem powiedziałem to publicznie, że to zwycięstwo przesunęło Pacquaio do czołowej 10-15. Nie wrzucałbym go do top 3, jak niektórzy fachowcy. Max Kellerman, którego bardzo szanuję ma Manny'ego w top 5-10.

Nie dałbym go wyżej od Durana. Nie stawiałbym go ponad Raya Robinsona, Muhammada Aliego, Harry'ego Greba, Sama Langforda, Raya Leonarda czy Henry'ego Armstronga. Ale faktem jest, że Manny ma poważne argumenty, by cenić go wyżej niż prawie wszystkich. Nie powiedziałbym, że jest w top 6, czy top 7, ale mógłby być spokojnie wyżej niż Ezzard Charles, Joe Louis, Willie Pep, Pernell Whitaker, Julio Cesar Chavez, Carlos Monzon, Barney Ross, Sandy Saddler, Floyd Mayweather, Roy Jones i Mickey Walker.

Wielu ekspertów zaczęło cenić wyżej Manny'ego od Floyda. Tu jestem nieco rozdarty. Ale wiem co mają na myśli. Duran jest oceniany wyżej niż Hearns, Hagler i Benitez, a oni wszyscy przecież go pokonali. Wielu nawet daje wyżej Durana niż Leonarda. Głównym czynnikiem są tu osiągnięcia w stosunku do naturalnego rozmiaru pięściarza. Spinks oceniany wyżej niż Tyson, Pep wyżej niż Saddler, Charles wyżej niż Marciano. Wierz mi, wiem o co chodzi. Często świetny, mały fighter może przegrać ze świetnym, większym fighterem, ale ma lepsze resume.

To niesamowite, że Manny przegrał przez taki okropny nokaut z Marquezem mając trzydzieści parę lat i zdobył jeszcze 3 pasy w kolejnych 7 latach. To pierwszy taki przypadek w historii boksu, kiedy bokser odnosi takie wielkie sukcesy, po otrzymaniu tak brutalnego ko, w tak zaawansowanym wieku.

Bardzo chciałbym, żeby Manny zawiesił już rękawice na kołku, ale trudno przewidzieć co się stanie. Sam widzę przynajmniej 3 wielkie walki, z dobrze stylowo dobranymi przeciwnikami, które mogłyby być zwycięskie dla Manny'ego i 2 z nich jeszcze polepszyłyby jego bokserskie CV.

O zanikającym procencie nokautów Manny'ego:

Myślę, że Manny przestał nokautować, bo traci swoją niszczycielską moc. Zdecydowana większość bokserów nie zalicza się do kategorii "one-punch artist". Mówi się, że najpóźniej traci się moc uderzenia, ale to jest mit. Z wiekiem pięściarze tracą moc łatwego kończenia rywali. Aaron Pryor, który miał podobny poziom zwycięstw przed czasem jak Manny, po rewanżu z Arguello zaczął toczyć coraz dłuższe walki. Ostatnie kilka walk George'a Foremana to walki na pełnym dystansie. Bernard Hopkins, wcześniej bardzo dobry puncher w ostatnich 50 walkach zaliczył więcej walk w pełnym czasie niż ko.

Czy widzieliście, żeby starzejący się koszykarz wygrywał konkurs wsadów? Pewnie nie. Ale na pewno widzieliście takiego, który wygrał konkurs rzutów za 3 punkty.

Manny miał więcej nokautów niż ktokolwiek w boksie, ale już raczej nie będzie ich miewał. To nie zawsze zależy od tego jak mocno ktoś bije. To jesrt też kwestia formy, przygotowania, wieku. Manny to tzw. dynamiczny puncher. Zapytajcie zresztą Keitha Thurmana, który był zraniony wiele razy, a walczył jako amator w limicie 152 funtów.

Żródło: Stephen "Breadman" Edwards/Boxingcene

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-07-19, 19:23   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Słaby % Ko Pacquiao nie wynika z tego że ma watę w łapie tylko dlatego że bił sie z dużo większymi od siebie, w dodatku klasa jego rywal była na tyle wysoka że nie dawali się nokautować, dysponując świetną obroną lub twarda szczęką. Pacquiao to tak na prawdę bokser wagi lekkiej któremu nie chce się zbijać wagi i walczy w półśredniej. W dniu walki wnosi jakieś 150 podczas gdy większość bokserów WW ma około 160 a taki Spence to pewnie pod 170.
T2JD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-07-19, 21:45   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał T2JD Zobacz post
Słaby % Ko Pacquiao nie wynika z tego że ma watę w łapie tylko dlatego że bił sie z dużo większymi od siebie, w dodatku klasa jego rywal była na tyle wysoka że nie dawali się nokautować, dysponując świetną obroną lub twarda szczęką. Pacquiao to tak na prawdę bokser wagi lekkiej któremu nie chce się zbijać wagi i walczy w półśredniej. W dniu walki wnosi jakieś 150 podczas gdy większość bokserów WW ma około 160 a taki Spence to pewnie pod 170.
Myślę, że Manny w dniu walki waży jeszcze mniej. Tyle, co wnosi na wagę w przeddzień czyli 144-146 funtów. Nie zbija wagi, więc i nie musi po ważeniu jeść ani pić więcej niż zwykle, bo dodatkowe kilogramy nic pozytywnego do jego boksu nie wniosą. Faktycznie toczy więc walki z rywalami cięższymi o 6-7 kg.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-07-19, 22:06   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

Jeśli dobrze pamiętam, to Margarito wniósł do ringu 165 funtów..
heatbeat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 31-07-19, 23:34   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Z Hattonem w dniu walki miał 148 natomiast z Algerim 149, z jego ostatnich walk nie ma podanych danych, wiec podejrzewam że może to być teraz trochę więcej z tego względu, że jest starszy i ma wolniejszy metabolizm itp.
T2JD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-08-19, 05:58   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Hopkins miał te nokauty ale w wadze średniej/super średniej to jest raczej przyczyna, potem miał wielu rywali na deskach czy zamroczonych ale to nie było to. Pakman raczej walczy z większymi od siebie, plus wiek stąd tych KO jest mało w ostatnim czasie ale nadal ma cios, Broner podłączony, Thurman na deskach, Mathysse przegrał przez TKO. Czy Floyd wróci na rewanż? Wątpię. Raczej pokazówki za grube pieniądze i bezpieczne przede wszystkim.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-08-19, 08:35   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Hopkins oprócz straty dynamiki zaczął walczyć bardzo asekuracyjnie w pewnym wieku. W innym przypadku zaczałby przegrywać dużo wcześniej. Im starszy i bardziej doświadczony bokser tym mniejsza ochota na podjęcie wymian ciosów, mniejsza skłonność do ryzyka i oczywiście mniejszy też dynamit w łapie.
U Mannego najbardziej niesamowite jest to że walczy w tym wieku mająć tak energożerny, destrukcyjny również dla siebie samego styl. podniesienie się po nokaucie od JMM też jest niewiarygodne. Koleś jest tak żywotny że to sie nie mieści w głowie. Też bym wolał aby już nie szafował tym zdrowiem.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania