boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Robert Gortat: mając powtórki podjąłbym inną decyzję (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56462-robert-gortat-majae-c-powta-rki-podjae-bym-innae-decyzjae.html)

Tejksio 09-07-19 18:20

Robert Gortat: mając powtórki podjąłbym inną decyzję
 

W środowisku bokserskim wciąż nie milkną echa kontrowersyjnego zakończenia walki Łukasza Różańskiego z Izu Ugonohem. Pięściarz z Rzeszowa na gali KnockOut Boxing Night #7 był zdecydowanie lepszy od rywala, ale pojedynek zakończył się po ciosie zadanym w momencie, gdy przeciwnik klęczał. – To mój błąd, bo nie widziałem tego uderzenia – przyznał w rozmowie z naszym portalem Robert Gortat, który był sędzią ringowym w tym starciu.

– Po pierwsze takie sytuacje w boksie się zdarzają, po drugie nie do końca wszystko dobrze widziałem na żywo. Stałem za ich plecami i jedyne, co dostrzegłem, to że Izu przyklęknął, a Łukasz machnął ręką. Tego ciosu, który doszedł do Izu, nie widziałem i to jest mój błąd. Mały, ale jednak błąd. Skoro jednak na żywo tego nie widziałem, to musiałem podjąć decyzję o liczeniu. Izu nie miał do mnie pretensji, jego cały team też nie, wszyscy jak wychodzili ze stadionu podali mi rękę – zdradził Gortat.

Arbiter nie ukrywa jednak, że gdyby tuż po tym ciosie miał możliwość zobaczenia powtórki w telewizji, to podjąłby inną decyzję.

– Łukasz zachował się nie fair, nie miał prawa uderzyć, gdy rywal klęczał. Odjąłbym mu dwa punkty i dał Ugonohowi maksimum pięć minut na dojście do siebie. Po walce rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy w przeszłości boksowali, czy sędziowali i oni zgodnie przyznawali, że o dyskwalifikacji nie było mowy. Gdyby ten cios był rzeczywiście tak znaczący, to Izu byłby mocno znokautowany, a on gestykulował i próbował ze mną rozmawiać. To w ogóle była dziwna walka, bo Ugonoh już w 3. rundzie przyklęknął, a tam nie było przecież ciosu. Podszedłem do niego, nie chciał wstać, to zgodnie z zasadami musiałem liczyć. Od początku wyglądał tak, jakby nie chciał podjąć walki – dodał.


Źródło: sport.tvp.pl
Zdjęcie: sport.tvp.pl, Darek Delmanowicz

Big Daddy 09-07-19 20:07

Dwa tygodnie temu opowiadal jak to wchodzi między zawodnikow jak tylko jest knockdown. A tu nagle nie widział bo stał z tyłu. No zabawny facet.

Marek Cudek 09-07-19 20:48

Hmm, nie ma sprzeczności. On przynajmniej wie, że trzeba tak reagować i stara się, a że czasem nie wychodzi ... ;) Dobrze, że umie przyznać się do błędu.

Roman Wojewoda 09-07-19 20:57

bardzo dobrze, że przyznaje się do błędu. Gortat nie jest najlepszym sędzią, czasem brak mu koncentracji i popełnia błędy, ale jest też stosunkowo nowy i chyba najlepiej rozwijający się z młodego pokolenia

szmagel 09-07-19 21:13

na powtórkach widać że mógł nie widzieć ;p szacun że przyznaje się do błędu, Jankowiak by błądził w zeznaniach. Nie mniej jednak skoro nie zobaczył ciosu, a widział że Izu się nagle wyłożył to mógł skumać ze coś nie tak... przydałby się jeszcze jeden sędzia który by latał wokól lin (po za ringiem

Vipsale 09-07-19 21:56

Sedzia powiedzial jasno Ugonoh to symulant i tyle w temacie co tu dyskutowac wystarczy otworzyc oczy

Szymon Aleksandrowicz 09-07-19 22:00

Przyznał się do błędu i w porządku. Na wynik walki ten cios wpływu nie miał. Izu przegrał walkę mentalnie już dużo wcześniej. Jedyne co mu się chwali to to, że nie próbuje teraz wykorzystać faulu rywala.

Big Daddy 09-07-19 22:40

Chodziło mi tylko o to, że według jego słów przy knocdownie natychmiast wchodzi między zawodnikow podobno, a nie stoi za plecami. Gdyby rzeczywiście ostro wszedł żadnego feralnego ciosu by nie było, o ile dobrze pamiętam, bo powtórki jakoś nie chciało mi się oglądać.

Lojalny Kibic (thekudiq) 10-07-19 07:09

Dobra postawa, przyznanie się do błędu i wyciągnięcie wniosków to dobra cecha, choć jestem zdania że powinni wprowadzić Var do boksu.

wariat3000 11-07-19 13:21

powtorki w boksie, gdzie sedzia stoi metr od 2 zawodnikow? to nie pilka gdzie sedzia musi kontrolowac 22 zawodnikow i pilke na 100 metrowym boisku. bez przesady. jak sedzia nie zobaczyl ciosu rozanskiego to popelnil fatalny blad w ustawieniu- ale szacun, ze sie przyznaje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.