boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-07-19, 18:39   #11 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
powtorki w boksie, gdzie sedzia stoi metr od 2 zawodnikow? to nie pilka gdzie sedzia musi kontrolowac 22 zawodnikow i pilke na 100 metrowym boisku. bez przesady. jak sedzia nie zobaczyl ciosu rozanskiego to popelnil fatalny blad w ustawieniu- ale szacun, ze sie przyznaje.
Warto zwrócić uwagę, że VAR zaczyna już być nadużywany, bo sędziom czasami po prostu brak zdecydowania i idą na łatwiznę. Jak widzę, że sędzia nie uznaje dwóch bramek, bo zawodnicy byli na 20-centymetrowych (dosłownie) spalonych, albo dolicza po 7-9 minut przez przerwy, to zastanawiam się czy rzeczywiście o to w tym chodzi. Oczywiście wideoweryfikacja jest potrzebna i wiele razy pomogła, ale moim zdaniem powoli zaczyna być nadużywana.

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-07-19, 23:44   #12 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Lepiej przedluzyc mecz o 5 minut niz nie uznac prawidlowo zdobytej bramki, albo puscic metrowego spalonego, bo liniowy zaspal. W boksie powinno sie na poczatek ustandaryzowac liczenie, zeby trwalo 10 sek. a nie czasem 9 a czasem 17. Powinno sie tez wprowadzic niezalezna organizacje sedziowska, ktora wysylalaby swoich przedstawicieli na najwieksze pojedynki. Nie moze byc tak, ze sie sedziuje pod gospodarza i jest to praktyka powszechnie akceptowana.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-19, 07:33   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Lepiej przedluzyc mecz o 5 minut niz nie uznac prawidlowo zdobytej bramki, albo puscic metrowego spalonego, bo liniowy zaspal. W boksie powinno sie na poczatek ustandaryzowac liczenie, zeby trwalo 10 sek. a nie czasem 9 a czasem 17. Powinno sie tez wprowadzic niezalezna organizacje sedziowska, ktora wysylalaby swoich przedstawicieli na najwieksze pojedynki. Nie moze byc tak, ze sie sedziuje pod gospodarza i jest to praktyka powszechnie akceptowana.

Można też wprowadzić czwartego sędziego do punktowania. Generalnie powinno być dużo zmian, ale to wiemy od lat i raczej żadnych zmian nie będzie.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-07-19, 12:10   #14 (permalink)
champion

Domyślnie

jak pani byrd daje skandaliczne punktacje a potem dalej sedziuje walki to nawet i 10 sedziow nic nie zmieni.

boks generuje duzo kasy a walke moze wypaczyc jeden sedzia, niestety to jest problem tego sportu.
to sa warunki stworzone dla korupcji.

na pewno przyda sie jasny system kar- i w walce izu i glowackiego doszlo do powaznego naruszenia przepisow bez zadnych konsekwencji. jak to mozliwe? a zawodnicy stracili duzo zdrowia...

do tego automatyczny zegar do liczenia, odejdzmy od archaicznego liczenia przez sedziego. zawodnik upada, zegar sie wlacza i odlicza do 10. zegar sie stopuje kiedy zawodnik wstanie, wtedy sedzia ocenia gotowosc do walki i ew stopuje pojedynek.

z pewnoscia walczylbym z klinczem, wprowadzilbym ostrzezenie po drugim klinczu i odjecie punktu po trzecim.

odszedlbym od remisow- jednorundowa, 4 minutowa dogrywka bylaby ciekawa.

co do sedziowania- nie podoba mi sie sytuacja, kiedy dwoch sedziow daje runde jednemu zawodnikowi, a trzeci drugiemu. w skokach narciarskich anuluje sie najwyzsza i najnizsza note. mozna pomyslec o tym, zeby ignorowac ocene rundy wypunktowanej inaczej niz przez 2 pozostalych sedziow. margines na walki sedziowskie zmniejszy sie drastycznie, nie bedzie sytuacji w ktorej np pani byrd bedzie dawac z urzedu kazda wyrownana runde canelo.

w canelo -ggg 1 sama pani byrd wypunktowala 4 rundy inaczej niz dwoch pozostalych sedziow. przeciez to jest prawie pol pojedynku. w rewanzu byly tylko 3 rundy ktore sedziowie oceniali inaczej.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-19, 00:18   #15 (permalink)
Administrator

Domyślnie

" Stałem za ich plecami". Jak to mozliwe? Obaj bokserzy biegli w kierunku np. niebieskiego naroznika czy jak? Ktos rzucal kuponami do Lidla i chlopaki chcieli wylapac jak najwiecej a sedzia widzial ich plecy? Nie rozumiem tego zdania...
--==Stabio==-- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-07-19, 17:59   #16 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Polecam przeczytanie całej mojej wypowiedzi ze zrozumieniem, a nie tylko pobieżnie.
Co do drugiej części się zgadzam, chociaż nie wiem co by się musiało stać żeby to doszło do skutku. Interes mieliby w tym chyba tylko kibice, którzy są akurat mało ważni.

stare 13-07-19, 19:39   #17 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Polecam przeczytanie całej mojej wypowiedzi ze zrozumieniem, a nie tylko pobieżnie.
Co do drugiej części się zgadzam, chociaż nie wiem co by się musiało stać żeby to doszło do skutku. Interes mieliby w tym chyba tylko kibice, którzy są akurat mało ważni.
Przeczytalem i nie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia po prostu. Sedziowie zawsze miewali watpliwosci i nie jest to wina VAR, po prostu teraz moga te watpliwosci rozwiac. Inna sprawa, ze kontrola VAR najczesciej to nie kwestia braku zdecydowania sedziego, ale tego, ze techniczny sugeruje blad i sprawdzenie przebiegu wydarzen. Wszystko co pozwala zmniejszyc liczbe razacych bledow sedziego i tym samym uniknac zaprzepaszczenia wysilku sportowcow, ma moje pelne poparcie.
Tylko kibice to caly ten sport, bez kibicow nie bedzie TV, sponsorow i kasy. Wiem, ze to truizm, ale o tym sie czesto zapomina i stawia nas w roli zupelnie bezsilnych. Powinno sie zaczac wywierac presje na srodowisko bokserskie i potepiac oszustwa w sporcie. Mam nadzieje, ze kiedys ktos wpadnie na pomysl jak bardziej uniezaleznic sedziow od promotorow. Tylko dodatkowe regulacje moga tutaj co zmienic. W pilce noznej tez byly czasy zupelnej patologii a jednak udalo sie dojsc do przyzwoitego poziomu bezstronnosci a kasa i presja jest tam przeciez duzo wieksza niz w boksie.

stare 13-07-19, 19:56   #18 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Przeczytalem i nie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia po prostu. Sedziowie zawsze miewali watpliwosci i nie jest to wina VAR, po prostu teraz moga te watpliwosci rozwiac. Inna sprawa, ze kontrola VAR najczesciej to nie kwestia braku zdecydowania sedziego, ale tego, ze techniczny sugeruje blad i sprawdzenie przebiegu wydarzen. Wszystko co pozwala zmniejszyc liczbe razacych bledow sedziego i tym samym uniknac zaprzepaszczenia wysilku sportowcow, ma moje pelne poparcie.
Tylko kibice to caly ten sport, bez kibicow nie bedzie TV, sponsorow i kasy. Wiem, ze to truizm, ale o tym sie czesto zapomina i stawia nas w roli zupelnie bezsilnych. Powinno sie zaczac wywierac presje na srodowisko bokserskie i potepiac oszustwa w sporcie. Mam nadzieje, ze kiedys ktos wpadnie na pomysl jak bardziej uniezaleznic sedziow od promotorow. Tylko dodatkowe regulacje moga tutaj co zmienic. W pilce noznej tez byly czasy zupelnej patologii a jednak udalo sie dojsc do przyzwoitego poziomu bezstronnosci a kasa i presja jest tam przeciez duzo wieksza niz w boksie.
Kluczem w mojej wypowiedzi jest przesada. Pisałem już, że jest to bardzo korzystna rzecz, bo wyjaśnia wiele wątpliwości i dobrze jest oglądać bezradnych piłkarzy-kombinatorów, którzy nie mogą przecież dyskutować z zapisem video.
Natomiast bieganie kilka razy do monitora w ciągu meczu, aptekarskie anulowanie bramek: temu mówię zdecydowanie nie. Przecież chodzi o to żeby przy zdobywaniu bramek ktoś nie miał nieuczciwej przewagi. Czy wystawienie połowy buta za linię spalonego ma duże znaczenie? To zaczyna być popadanie ze skrajności w skrajność, co sfrustrowani kibice już wielokrotnie kwitowali buczeniem. VAR jako pomoc, wsparcie - tak, jako niekończące się alibi dla brania odpowiedzialności za decyzje - nie.

stare 14-07-19, 15:06   #19 (permalink)
champion

Domyślnie

Dobra juz tego nie ciagnijmy za bardzo, bo to jednak off-topic, ale ciagle wole nie uznanie bramki, ktore jest zgodne z przepisami (chocby i pol buta), niz puszczanie sytuacji, ktore jest przepisow lamaniem. Nie potrafie sie po prostu oburzac, ze cos jest robione zgodnie z regulami gry i tego bym sobie zyczyl w boksie. Ktos pisal o redukcji klinczow, ja pisze o liczeniu (super wazne i nie ma co tego bagatelizowac, bo np. Tyson nie przegralby z Douglasem a DW wygralby przed czasem z TF) i rozliczaniu sedziow za prace (np. po kiepskich decyzjach wypadasz z obsady w ekstraklasie i w boksie malzenstwo Byrd nie powinno juz na pewnym poziomie nigdy sedziowac, tu tez powinien byc ranking sedziow).

stare 14-07-19, 18:33   #20 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Dobra juz tego nie ciagnijmy za bardzo, bo to jednak off-topic, ale ciagle wole nie uznanie bramki, ktore jest zgodne z przepisami (chocby i pol buta), niz puszczanie sytuacji, ktore jest przepisow lamaniem. Nie potrafie sie po prostu oburzac, ze cos jest robione zgodnie z regulami gry i tego bym sobie zyczyl w boksie. Ktos pisal o redukcji klinczow, ja pisze o liczeniu (super wazne i nie ma co tego bagatelizowac, bo np. Tyson nie przegralby z Douglasem a DW wygralby przed czasem z TF) i rozliczaniu sedziow za prace (np. po kiepskich decyzjach wypadasz z obsady w ekstraklasie i w boksie malzenstwo Byrd nie powinno juz na pewnym poziomie nigdy sedziowac, tu tez powinien byc ranking sedziow).
Tego to akurat nie wiemy. Bokserzy starają się wstać maksymalnie na 8, ale według liczenia sędziego, a nie sekundnika. Możliwe, że gdyby sędziowie liczyli szybciej, oni szybciej by się zbierali.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania