boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-07-19, 20:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Whyte nie jest zainteresowany rewanżem z Parkerem

Joseph Parker może zapomnieć o rewanżu z Dillianem Whyte'em. Whyte (26-2, 20 KO) twierdzi, że nie widzi sensu, by robić krok wstecz i walczyć z facetem, którego już wcześniej pokonał.

„Już z nim wygrałem, więc dlaczego miałby być w moich planach? Ktoś, kogo już pobiłem. To nie ma sensu. On chce, żebym był w jego planach, ale nie ma go w moich” - powiedział Brytyjczyk dla skysports.com.

W zeszłą sobotę Nowozelandczyk zastopował w dziesiątej rundzie coraz bardziej wyboksowanego Alexa Leapaia (32-8-4, 26 KO). Nie zrobiło to jednak większego wrażenia na Whyte'ie, który zaczyna głośno domagać się by federacja WBC wyznaczyła go obowiązkowym pretendentem dla obecnego mistrza WBC Deontaya Wildera.

Źródło: boxingnews24
Zdjęcie: talksport.com

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-19, 20:46   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Whyte trochę sobie poczeka na title shot.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-19, 21:24   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jak dla mnie White obecnie jak nikt inny zasługuje na walkę o pas. Najmniej kalkulujacy bokser z obecnej czołówki. Nikt nie chce z nim podjąć rozmów walki o pas. Tak samo może byc z Kownackim.
Jedna z szansa dla nich, to Ruiz wygrywa rewanż z AJ i pasy sie rozchodzą. Jeden i drugi zamiata Pulevem ring i w ten spodob najszybciej ,ktorys z nich może zdobyć mistrzostwo.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-19, 23:17   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Bezczelny typ. Z normalnym sędziowaniem przegrałby z Parkerem gładko na punkty.
Ma swoje atuty, ale bez szans na pas.
Big Daddy jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 05:33   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Jak dla mnie White obecnie jak nikt inny zasługuje na walkę o pas. Najmniej kalkulujacy bokser z obecnej czołówki. Nikt nie chce z nim podjąć rozmów walki o pas. Tak samo może byc z Kownackim.
Jedna z szansa dla nich, to Ruiz wygrywa rewanż z AJ i pasy sie rozchodzą. Jeden i drugi zamiata Pulevem ring i w ten spodob najszybciej ,ktorys z nich może zdobyć mistrzostwo.
Wygrane Whyte'a wyglądają ładnie na papierze. Jak im się bliżej przyjrzeć już nie. Moim zdaniem pierwsza walka z Chisorą powinna iść na konto Del Boya. W walce z Parkerem niesłuszne liczenie Józka także wypatrzyło wynik punktowy walki. W drugiej walce z Chisorą, wygranej przez efektowne KO, także ringowy sprzyjał Łajdakowi, co mogło mieć wpływ na desperacki atak Chisory. Lucas Browne po odstawieniu soku okazał się być przeciętnym bijokiem, którego przy uczciwym sędziowaniu i nasz Kamil Sokołowski powinien mieć w pokonanych. Jasne, że Whyte to czołówka moim zdaniem TOP 7 - 8 i na walkę o pas zasłużył, ale czy najmniej kalkulujący? Ma za plecami sędziów. To bardzo zmienia optykę.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 12:31   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Dokładnie, Szymon Aleksandrowicz. Nie można odmówic Whytowi charakteru czy nokautujacego uderzenia, ale jednak rekord świetnie wygląda tylko na papierze. Kontrowersje i z Chisora i z Parkerem, a trzeba też pamiętać o specyfice obu tych piesciarzy, czyli wyeksploatowaniu jednego i watpliwym charakterze oraz chimerycznosci drugiego. Brownea w ogóle nie wspominam.
Big Daddy jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 12:45   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Wygrane Whyte'a wyglądają ładnie na papierze. Jak im się bliżej przyjrzeć już nie. Moim zdaniem pierwsza walka z Chisorą powinna iść na konto Del Boya. W walce z Parkerem niesłuszne liczenie Józka także wypatrzyło wynik punktowy walki. W drugiej walce z Chisorą, wygranej przez efektowne KO, także ringowy sprzyjał Łajdakowi, co mogło mieć wpływ na desperacki atak Chisory. Lucas Browne po odstawieniu soku okazał się być przeciętnym bijokiem, którego przy uczciwym sędziowaniu i nasz Kamil Sokołowski powinien mieć w pokonanych. Jasne, że Whyte to czołówka moim zdaniem TOP 7 - 8 i na walkę o pas zasłużył, ale czy najmniej kalkulujący? Ma za plecami sędziów. To bardzo zmienia optykę.
To duża przesada ,że tak jednoznacznie twierdzisz jakoby Chisora wygrał pierwszą walkę. Co do Parkera...to walka miala rozne etapy i Parker miał szanse przechylić tą walkę na swoją korzyść bardziej wyraźnie. Wydaje mi sie ze najmniej kalkulujacy ,bo nikt za nim nie stoi ,żadna TV ,promotor jak rowniez z kibicami słabo. Wątpie czy tych sędziów ma rzeczywiście za plecami ,jest agresywny ,idzie w bijatyke i to może przekonuje sedziów gdy rundy są wyrównane.
BezStraha jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 14:20   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Walka z Chisorą była równa. Moim zdaniem wygrał ją Del Boy. Sędziowie widzieli to inaczej. W rewanżu z Chisorą i walce z Parkerem decyzje ringowego pomogły Whyte'owi. I to rzutuje na jakość tych wygranych.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 17:13   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Dillian Whyte budzi we mnie różne emocje od negatywnych po wywołujące uśmiech, ale ogólnie dla mnie to irytujący człowiek, i ciężko mi go polubić.
Tą wypowiedzią to potwierdził. Mówi, jakby bezdyskusyjnie pokonał Parkera, a przecież w 12 rundzie padł na deski i uratował go gong + klincz. Nie mówiąc o całej masie fauli.
Jego resume na papierze wygląda świetnie, Parker, 2x Chisora, Brown itd. Ale z Parkerem jak wyżej, a z Chisora 1 wynik walki mógł iść w każdą stronę. Za 2 razem z Chisora też można się doszukać małych kontrowersji.
Do tego wielokrotnie zaczepiał Ortiza, a wygląda na to że wymigał się od walki z Kubańczykiem.

W nadchodzącej walce kibicuję Rivasowi i mam nadzieję że ukróci gadatliwego Whyta.
Jednak jeżeli przegra Whyte, będzie mi go trochę szkoda że straci szanse na pojedynek z Wilderem. Od ponad 600 dni jest nr. 1 w rankingu WBC (trochę robi sie to World Boxing Comedy), a Wilder nadal nie dał mu szansy. Jest to skandal. Przecież za każde wyjście do ringu z tym pasem WBC Silver, musiał płacić opłatę sankcyjną ( zdaje mi się, że to 15 tyś dolarów ???).
Zasłużył na tą walkę, i choć dla większości faworytem Wilder, to Whyte będąc naturalnym ciężkim, gdyby trafił swoim firmowym lewym sierpem.... mogło by być ciekawie
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-07-19, 17:57   #10 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Według mnie pierwszą walkę z Chisorą wygrał Whyte, nininalnie ale dość dla mnie jednoznacznie. Browne bedąc w prime był średniakiem z niezłymi warunkanmi i siłą. Wyszło mu z Czagajewem, był groźny dla wszystkich z poza top20 na oko, ale miał duże ograniczenia bokserskie. Z Whytem raczej w najlepszej formie nie był, do tego wiek...

Co do newsa, to Whyte nie pobił Parkera i to nie jest argument, który tłumaczy bezsensowność organizacji rewanżu. Werdykt był dyskusyjny, Whyte mogl użyć innych slow, innych argumentów.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania