boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Beterbijew prowokuje Kowaliowa: zaakceptuj walkę (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56429-beterbijew-prowokuje-kowaliowa-zaakceptuj-walkae.html)

Tejksio 01-07-19 19:50

Beterbijew prowokuje Kowaliowa: zaakceptuj walkę
 

Mistrz wagi półciężkiej IBF Artur Beterbijew po raz kolejny wezwał do walki mistrza świata WBO, Siergieja Kowaliowa.

Beterbijew ma dwa amatorskie zwycięstwa nad Kowaliowem, odniesione podczas rozgrywanych w Rosji turniejach. Kowaliow od dawna twierdził, że został okradziony ze zwycięstwa, sugerując, że sędziowie sprzyjali jego rywalowi.

W przeszłości występowały problemy polityczne i promotorskie, uniemożliwiające doprowadzenie do ich starcia na zawodowstwie, natomiast obecnie obaj boksują dla tej samej telewizji i grupy promotorskiej. Po rewanżowym zwycięstwie nad Eleiderem Alvarezem "Krusher" stwierdził w wywiadzie po walce, że jest gotów rozstrzygnąć spór z Beterbijewem.

„Cześć, Siergiej Kowaliow. Po rewanżu z Eleiderem Alvarezem odzyskałeś tytuł WBO i powiedziałeś mediom, że chcesz walczyć ze mną w walce unifikacyjnej. Natychmiast się zgodziłem i poleciłem mojemu promotorowi skontaktowanie się z twoim zespołem i zorganizowanie walki” - powiedziała Beterbijew.

„I pomimo waszych licznych wywiadów na temat waszej chęci walki ze mną, nie przyjęliście jeszcze mojego zaproszenia. Więc zwracam się do was ponownie, ale tym razem osobiście i publicznie. Siergiej [...] Nie można podać żadnego wiarygodnego powodu, aby zapobiec naszemu starciu: walka unifikacyjna ma najwyższy priorytet dla każdej ważnej organizacji bokserskiej, a Top Rank z zadowoleniem przyjmie taki pojedynek.

„W Rosji nazywano cię „Noodles”, a w USA nazwałeś siebie „Krusher”. Więc który z tych pseudonimów najbardziej ci odpowiada? To zależy od twojej odpowiedzi. Nasi fani czekają na to. Ja także. Zegar tyka."


Źródło: boxingscene

Pawulon 01-07-19 19:51

Cytat:

Napisał Tejksio (Post 600972)
Mistrz wagi ciężkiej IBF Artur Beterbijew

Myślałem, że to Ruiz Jr jest mistrzem wagi ciężkiej IBF, ale może się mylę :)

Lojalny Kibic (thekudiq) 01-07-19 20:00

Dobra walka!

IronFist93 01-07-19 20:00

Szkoda, że do tej walki nie doszło wcześniej , ale co zrobić skoro wcześniejsze prowadzenie Beterbijewa to był jakiś żart. Walka jak dla mnie 50 na 50. Kowaliow ma przewagę doświadczenia na zawodostwie, umie lepiej rozkładać siły na dłuższym dystansie jednak nie jest już tak ostry jak kiedyś. Beterbijew za to trochę młodszy i mniej wyeksploatowany. Jeżeli miałbym typować wynik to skłaniał bym się ku KO na Kowalu po ciosach na dół.

Nowy na bloku 01-07-19 20:54

Cytat:

Napisał IronFist93 (Post 600975)
Szkoda, że do tej walki nie doszło wcześniej

Dokładnie. Sądzę, ze prime Kowalew by znokautował Beterbijewa. Natomiast teraz sądzę odwrotnie - Artur zrobiłby krzywdę Kowalewowi i prawdopodobnie zakończył jego karierę...

Dla Beterbijewa walka Z Callumem Johnsonem to był trudny test i zdany - to ok - jednak parę znaków zapytania nad nim się pojawiło i z prime Crusherem bym go nie widział...

Pac-Man 01-07-19 20:58

Kowaliow kombinuje jak koń pod górę. Unifikacja czy to z Beterbijewm, Bivolem czy Gwozdykiem nie jest mu na rękę, gdyż z każdym z powyższych straci pas. Mówi się co raz głośniej o ewentualnej walce z Canelo, ale ja nie chciałbym tego oglądać i bynajmniej nie dlatego, że traktowałbym takie starcie jako missmatch. Ja chcę w końcu zobaczyć w ringu Kowaliowa z Yarde. Przekładane, tzn. odwoływane przetargi, podobno wielka kasa dla pretendenta z Wysp za tą walkę w Rosji (mówiło się o $4-5 mln). A ostatnio jakieś informacje o problemach ze znalezieniem pieniędzy na organizację tego starcia w Rosji i inne plotki o jakimś turnieju w LHW z udziałem Kowaliowa oraz wspomniany wyżej Canelo... Yarde to obowiązkowy pretendent i niech w końcu Kowaliow wyjdzie do tego młodego, głodnego byczka, gdyż przynajmniej dla mnie walka ta zapowiada się bardzo ciekawie. Rosjanin sporo stracił na swojej ostrości, już nie jest takim postrachem w LHW jak jeszcze kilka lat temu, a Yarde mimo, że niesprawdzony to jednak mający odpowiednie przybory na Kowaliowa.

BezStraha 02-07-19 09:46

KgNiby to co było w amatorce sie nie liczy ,ale na przykladzie Andrade widzimy ze pokonanie w amatorce dobrych teraz piesciarzy ma przełozenie na obecne wyniki czy walki. Berberiev wygrał z Kovalem w amatorce ,to teraz gdy Koval jest czesto pijanym mistrzem na zaskoku z pewnoscia by wygrał sila fizyczna i głodem zwycięstwa.
Canelo robi Kovala. Yarde bylaby najciekawsza opcja ...stary wyga i młody napompowany wilk...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.