boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Commey znokautował Raymundo Beltrana i zachował pas IBF (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56420-commey-znokautowaa-raymundo-beltrana-i-zachowaa-pas-ibf.html)

Tejksio 29-06-19 19:33

Commey znokautował Raymundo Beltrana i zachował pas IBF
 

Richard Commey obronił pas IBF kategorii lekkiej, pokonując przez nokaut w ósmej rundzie twardego Raymundo Beltrana.

Pojedynek od pierwszych sekund przebiegał pod dyktando 32-letniego Ghańczyka. Beltran już w pierwszej rundzie dwukrotnie zapoznał się z matą ringu. Waleczny Meksykanin starał się podjąć rękawicę, jednak to Afrykanin zgarniał kolejne rundy.

Koniec nastąpił w ósmej odsłonie. Lewy sierpowy sprawił, że po raz kolejny oglądaliśmy liczenie. Jak się okazało, ostatnie. Sędzia postanowił zakończyć walkę, choć wydaje się, że być może zbyt pochopnie. Beltran bez problemu podniósł się z maty ringu, po wyliczeniu do ośmiu wyraził chęć dalszej walki. Niemniej tytuł pozostał przy obecnym właścicielu. Za pojedynek obrońca tytułu zainkasował 370 tys. dolarów, natomiast challenger 180 tys. Warto jednak odnotować, że 20 tys. z gaży pretendenta trafiło na konto Commeya, z racji przekroczenia limitu wagowego.

Mistrza IBF czeka teraz zasłużony odpoczynek, a następnie prawdopodobnie starcie z Teofimo Lopezem, o ile ten upora się w najbliższej walce z Masayoshim Nakatanim, która odbędzie się 19 lipca.

Źródło: ringpolska.pl, bokser.org

Rockefeller 29-06-19 21:17

Nokautujacy lewy sierp - złoto. Niesamowicie podłączył tym ciosem Beltrana.
Commey nieźle sobie radzi po tych dwóch kontrowersyjnych przegranych z Szafikowem i Easterem. Mocna czolowka lekkiej w tej chwili.

Pac-Man 29-06-19 21:31

Zgadzam się z kolegą wyżej, ten nokautujący cios kompletnie odłączył Beltrana. Padł, jak rażony piorunem i mimo, że zdołał się pozbierać, to jednak sędzia był najbliżej i chyba podjął słuszną decyzję, mając też na uwadze, że już w pierwszej rundzie także był dwukrotnie liczony, i systematycznie rozbijany. Meksykanin nie miał szans na punktowe zwycięstwo, a ringowy tylko zaoszczędził mu zdrowia stopując tą walkę w 8 rundzie. Chyba wiek i te liczne wojny odcisnęły piętno na Beltranie, bo choć znany jest z bezkompromisowego stylu to chyba już jednak nie trzyma tak ciosu jak kiedyś. Z Pedrazą też cudem dotrwał do 12 rundy. Pamiętajmy jednak, że pięć lat temu nawet genialny Crawford nie potrafił go zastopować.

A Commey odbudowuje swoją pozycję i cieszy mnie, że Teofimo Lopez jeszcze przed walką z Łomaczenką przejdzie prawdziwy sprawdzian, bo Ghańczyk pokaże ile tak naprawdę wart jest ten dzieciak. Lopez robi wokół siebie sporo szumu, dobrze się go promuje, w ringu jest bardzo efektowny, ale w mojej opinii też sporo zbiera i musi poprawić defensywę, jeżeli chce nawiązać równą walkę z Ukraińcem. Walka z Commey'em dużo nam powie o tym chłopaku i fajnie, że też właśnie tytuł mistrzowski znajdzie się na szali, bo ten pas jeszcze tylko więcej prestiżu przysporzy ewentualnej walce Teofimo z Łomaczenką.

Arum stary pryk robi dobrą robotę. Top Rank to przede wszystkim stabilizacja dla pięściarza i bardzo dobrze płatne walki, jeżeli jest w formie, i na topie. No i też widać, że ci najzdolniejsi pięściarze przychodzący z boksu amatorskiego w 80% zasilają właśnie stajnię Aruma.

Mr.KO 30-06-19 00:28

Beltran to taki woźny w lekkiej. Czesto wpada na dopingu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.