boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-06-19, 00:05   #21 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Ortiza pokonującego Fury'ego nie widzę kompletnie. Myślę i myślałem, że z całej wielkiej trójki Ortiz mógłby pokonać przede wszystkim Joshuę. Pamiętajmy, że Kubańczyk w pierwszej walce mocno skaleczył Wildera i radził sobie dobrze. Dla mnie to nadal jedna z ciekawszych opcji na pretendenta dla mistrzów, choć pewnie dla Wildera będzie już łatwiejszą przeszkodą niż w przypadku pierwszej walki.

A tam Ortiz ma takie umiejetności ze zawsze i z kazdym moze wygrac.W sumie z Wilderem w sumie wygrał gdyby nie zmiana przepisów specjalnie dla niego...Mam nadzieje rozsmaruje Wildera a potem ,,Clown Kinga" chociaż ta walka Wilder Ortiz to jeszcze chyba nie jest 100% zaklepana wiec nie wiadomo czy bedzie wogle. np na Boxrec jeszcze jej nie ma:D

Luis Omega jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 07:04   #22 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Głos zza podwójnej gardy Zobacz post
Swego czasu poświęciłem trochę czasu aby zbadać na tyle ile da się to zrobić będąc w Polsce i mając do dyspozycji tylko internet ( nie znam też niestety języka hiszpańskiego, co też trochę utrudnia ). Zrobiłem to bo bardzo lubię Luisa Ortiza (kibicuję mu w nadchodzącym rewanżu), a sama sprawa "dziwnej metryki" mnie zaciekawiłą.

Uważam mocno prawdopodobne jest, że Luis Ortiz jest starszy niż oficjalnie (oficjalna data urodzin to 29 marca 1979)

Na początku: warto dowiedzieć się co sam Ortiz o tym sądzi ?
https://www.youtube.com/watch?v=YoczSh7B-pE

Postaram się napisać w punktach pewne zagadnienia i odczucia, choć ŻADNE Z NICH NIE JEST DOWODEM. Niektóre obalają tę teorie inne zostawiają pole do spekulacji:
I) Wygląd :
- Luis Ortiz nie wygląda na młodego faceta to na pewno. Każdy starzeje się w innym tempie, zależy to od genów, stylu życia, stresów i przebiegu życia, niemniej jednak nie wygląda on na swój wiek (rok temu jak po walce z Wilderem pokazałem jego zdjęcie znajomym, jeden z nich stwierdził że facet jest stary i prawdopodobne jest ze ma więcej niż wtedy prawie 39 lat)
- warto zwrócić uwagę na nogi i kolana Ortiza, moim zdaniem u Kubańczyka wyglądają tak jak u osób starszych (wiem, że brzmi to komediowo ale serio u starszych osób wyglądają one tak bardziej "sucho " ???)
- na wygląd Ortiza może w znacznym stopniu wpływać nadciśnienie, ale i tak wygladą dość staro

II) Nadciśnienie:
Przed 40 rokiem życia będąc sportowcem? Wiem, że pewnie ktoś powie że to np. od sterydów ( przerost mieśnia sercowego itp.), i ta choroba też zależy od genetyki itp. Ale raz, że dla mnie sprawa dopingu u Ortiza zawsze była mocno podejrzana, dwa to kolejny element mglistej układanki .

III)Ludzie z branży ( najmocniejszy "argument") :
Tak z głowy : Fury, Chris Byrd, Shannon Briggs, Miller, Kowancki, Whyte ( stwierdził, że ma 1000 lat , choć to mógł być żart ), Rick Glaser, wszyscy mówią że coś jest na rzeczy i Ortiz jest starszy. Znajdzie się więcej takich głosów.

IV) Głosy kibiców/ internautów:
-W internecie sporo jest filmików, komentarzy, wątków na na jakiś forach gdzie ludzie twierdzą że Ortiz jest po 40stce. Nie wiadomo czy to prawda, gdzieś nawet czytałem że ktoś chodził (czy może osoba z rodziny) do szkoły z Ortizem i ma więcej niż oficjalny wiek.
Ale to są tylko czyjeś komentarze, mogą to być wymysły.
- przed walką z Wilderem wyczytałem, że Ortiz ma koło 41 lat ponieważ tak twierdził zawodnik UFC który z nim razem trenował. Niestety imienia zapomniałem a komentarzu nie mogę znaleźć. Problem w tym, że w UFC jest biały Amerykanin ( ur. w 1975) o nazwisku Ortiz i ktoś mógł pomylić jednego z drugim.
- gdzieś też czytałem że Żona Ortiza wygląda na starszą osobę, więc niby prawdopodobnie jest podobnego wieku co Ortiz. Na Facebook'u żona Luisa ma ustawnioną datę urodzenia jako 1980

V) Kariera amatorska, nie jest do końca znana:
- 349 - 19 to jego rekord amatorski z Boxrec.
- 5 pojedynków z Odlanierem Solisme - pierwszy z nich odbył się w 2001 roku. Źródło : https://web.archive.org/web/20091026...net/solis.html
- na mistrzostwach świata w 2005 roku w Rosji, transmisja TV ( jest na YT) pokazała że ma 26 lat ( to zgadza sie z oficjalną datą urodzenia ). Warto zwrócić uwagę, że wygląda tam normalnie na 26 lat
- na stronie " boxing-scoop. com /show_boxer.php? boxer_ID=6756 " [ dziś już nieaktywna i może zawirusowana, nie polecam wchodzić] jest pokazane, że Ortiz stoczył 5 pojedynków w sierpniu ( 03; 05; 08; 09 ; 11 ) 1984 roku z niejakimi : Buala Sakul ; Alex Dickson: Jose Hemando; Martin Ndango Ebanga ; Pamell Whitaker ( ktoś kojarzy te osoby ?). Miejsce tych walk to USA, Los Angeles. To raczej nie możliwe aby dziecko z Kuby ( Ortiz zaczął boksować mając 10 lat więc pewnie pierwsze zawody odbył mając lat naście), było wysłane do USA na zawody ( polityka i nie ten kaliber walk). .Klolejne walki według tej strony to już z lat 98/99 i dalszych (np. walka z Felixem Savonem z 98). Z tymi 84 może ktoś pomylił po prostu jedną z cyfr, bo to aż niewiarygodne.

VI) Muhammad Ali
- w jednym z wywiadów Ortiz powiedział, że ogladał walki Ali'ego na starym telewizorze wraz z ojcem. Ostatnia walka Aliego jest z grudnia 1981. Jednak Luis powiedział, że ogladałe to na TV z VCR czyli z magnetowidem, więc nie jest to żaden "dowód"

Więcej zagadnień chwilowo nie kojarzę.

Podsumowując, jest możliwe, że Luis ma troszkę więcej lat niż oficjalnie. Wtedy cofnięcie metryki musiało by być jeszcze przed/ w czasie kariery amatorskiej, a nie po przybyciu z Kuby do USA.

Pozdrawia
O maaaaamo. Ręce same składają mi się do oklasków. Wiedziałem, że mogę liczyć na profesjonalną pomoc, ale to przerosło moje wszelkie oczekiwania. Dziękuję pięknie za podzielenie się swoją wiedzą! Czapki z głów.

Pozdrawiam serdecznie
bladix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 07:04   #23 (permalink)
prospect

Domyślnie

Przecież te akcje z odmładzaniem to są wykonywane przez Afrykanów aby wepchnąć dojrzałych piłkarzy do młodzieżówki - co miałoby to dać w przypadku Ortiza to nie mam pojęcia. A argument o starych kolanach, no sorry... Kiedyś jechałem w pociągu, siedząc naprzeciwko dwóch rozmawiających kobiet, jedna z nich w pewnym momencie zaczęła coś mówić o wieku, byłem w szoku bo wyglądała strasznie staro na liczbę jaką podała.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 08:24   #24 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Wrzucam jeszcze nagranie z wypowiedzi Tysona o wieku Ortiza
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 21:58   #25 (permalink)
bum

Domyślnie

Parafrazując stare porzekadło: Nie to stare, co stare, ale co się komu wydaje.
Na YT można znaleźć można filmik z prezentacji zawodników przed meczem Kuba - Tajlandia (dość „podrasowana” nawiasem mówiąc) rozegranym w 2005 roku.
Wrzucam link i cztery screeny
https://www.youtube.com/watch?v=bZjsPEeE2ag
Na ile lat wyglada tam Ortiz (powinien na 26), jak prezentował się wówczas na tle kolegów i czy rzeczywiscie od tego czasu minęło 121 lat? Oceńcie sami.
A ekipa była niezła: Luis Ortiz (rocznik 79), Odlanier Solis (80), Yunier Dorticos (86), Erislandy Lara (83), Guillermo Rigondeaux (80)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Luis Ortiz AD 2005_01.jpg (85.4 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Luis Ortiz AD 2005_02.jpg (85.7 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Luis Ortiz AD 2005_03.jpg (83.9 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Luis Ortiz AD 2005_04.jpg (85.6 KB, 12 wyświetleń)
Kapral Jedziniak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 23:34   #26 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Głos zza podwójnej gardy Zobacz post
- na stronie " boxing-scoop. com /show_boxer.php? boxer_ID=6756 " [ dziś już nieaktywna i może zawirusowana, nie polecam wchodzić] jest pokazane, że Ortiz stoczył 5 pojedynków w sierpniu ( 03; 05; 08; 09 ; 11 ) 1984 roku z niejakimi : Buala Sakul ; Alex Dickson: Jose Hemando; Martin Ndango Ebanga ; Pamell Whitaker ( ktoś kojarzy te osoby ?). Miejsce tych walk to USA, Los Angeles. To raczej nie możliwe aby dziecko z Kuby ( Ortiz zaczął boksować mając 10 lat więc pewnie pierwsze zawody odbył mając lat naście), było wysłane do USA na zawody ( polityka i nie ten kaliber walk). .Klolejne walki według tej strony to już z lat 98/99 i dalszych (np. walka z Felixem Savonem z 98). Z tymi 84 może ktoś pomylił po prostu jedną z cyfr, bo to aż niewiarygodne.
Ogarnąłem o co chodzi.
Te walki z 84 roku rzeczywiście stoczył Luis Ortíz ale nie Kubańczyk lecz Portorykańczyk walczacy w kategorii lekkiej. Miał po prostu te same imię.
Same walki obyły sie na będacej wtedy Olimpiadzie gdzie owy zawodnik zdobył srebrny medal.

Ktoś błędnie połączył rekordy obu Luisów w jeden.
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania