boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-06-19, 13:45   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Łapin: Byrd? Nie chcę źle o nim mówić, ale czas na emeryturę

Powoli dochodzimy do siebie po tym, co stało się wczoraj w Rydze. Tym razem prezentujemy wypowiedź Fiodora Łapina, szkoleniowca Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO). Oto, co trener sądzi o wygranej Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) w półfinale WBSS. Źródłem materiału ponownie jest Przegląd Sportowy.

- Faul Krzyśka wynikał z tego, że się okręcił i uderzył w tył głowy. Później widzieliśmy łokieć w wykonaniu mistrza świata muay thai. Wiem, co mówię, bo sam widziałem takie rzeczy. Briedis przyznał zresztą, że zrobił to celowo. To na pewno podłączyło Krzyśka. Sędzia dał ostrzeżenie Briedisowi. Później cała ta historia z przedłużeniem rundy. Cios wstrząsnął Krzyśkiem, nie doszedł do siebie, a dalej wszyscy krzyczą, sekundant wychodzi do ringu, ale nie było żadnej reakcji sędziego, za to decydujące dwa ciosy. Krzysiek pokazał charakter wojownika, bo pewnie wielu nie wstałoby po tym łokciu. On chciał przełamać walkę i dostał w tył głowy. Wydarzyło się wiele rzeczy i nie wiem, co mam o tym wszystkim myśleć. Briedis powiedział, że słyszał gong, a sędzia... Nie chcę źle o nim mówić, ale czas na emeryturę. Nie chcę dodawać czegoś więcej, na przykład, że jest stary. Przed walką mówił, że najważniejsze jest zdrowie zawodników, a zrobił wszystko, żeby zdrowie zniszczyć - mówił Łapin redaktorowi Kamilowi Wolnickiemu.

Cała rozmowa do przeczytania TUTAJ.

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 16:22   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fascynuje mnie to przezywanie, ze Briedis chcial uderzyc z lokcia. Tak, wk*rwil sie i na pewno chcial odwinac lokciem za faul. Tak samo jak Glowka chcial go uderzyc w tyl glowy i wczesniej w 2 rundzie prowokowal uderzaniem rowniez w tyl glowy w zwarciu. Nic to nie zmienia, wiekszosc fauli to umyslne dzialanie. Zadna to sensacja.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 16:37   #3 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

"Byrd tymczasem krzyknął do leżącego na deskach Polaka: "No dalej. Wstawaj!".
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 18:23   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Tłumaczenie faulu Głowackiego jest śmieszne. Przecież dobrze wiedział, że jak się odwróci, to będzie w takiej pozycji, że dozwolone ciosy są niemożliwe do zadania. I wali cepem w sam środek tyłu głowy. Słabe jest to bagatelizowanie oczywistego przewinienia. Briedis oczywiście zachował się w całej walce i po niej bardzo cynicznie, ale bądźmy obiektywni w obie strony.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 18:31   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Tejksio, wszyscy wiedzą, że Głowacki sfaulował, owszem. Tyle że to był po prostu faul, a to co zrobił w odpowiedzi Briedis to był bandycki atak, który nie mieści się w ramach boksu. Zachowajmy proporcje. Może następnym razem kiedy Łotysz dostanie rabbit punch, to powinien wyjąć nóż zza spodenek?
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 18:47   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz Baranek Zobacz post
Tejksio, wszyscy wiedzą, że Głowacki sfaulował, owszem. Tyle że to był po prostu faul, a to co zrobił w odpowiedzi Briedis to był bandycki atak, który nie mieści się w ramach boksu. Zachowajmy proporcje. Może następnym razem kiedy Łotysz dostanie rabbit punch, to powinien wyjąć nóż zza spodenek?
zachowaj proporcje, jaki nóż? faule zdarzają się wszędzie.. tyle że maris zrobił to w dosyć ordynarny sposób ale szkody większej niż chamski headbutt nie zrobił. Zobacz walki Gołego z Pouhą czy Nicholsonem - Polak faulował co najmniej w sposób równie ordynarny.O walce z Bowe nie wspominam. Gorsze od takich chamskich zagrywek są np faule jakie stosował Holy w walce z Tysonem czy B-Hope w wiekszości walk tyle że robili to tak sprytnie że właściwicie nie było za co ich karać w wielu walkach.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 18:59   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
zachowaj proporcje, jaki nóż? faule zdarzają się wszędzie.. tyle że maris zrobił to w dosyć ordynarny sposób ale szkody większej niż chamski headbutt nie zrobił. Zobacz walki Gołego z Pouhą czy Nicholsonem - Polak faulował co najmniej w sposób równie ordynarny.O walce z Bowe nie wspominam. Gorsze od takich chamskich zagrywek są np faule jakie stosował Holy w walce z Tysonem czy B-Hope w wiekszości walk tyle że robili to tak sprytnie że właściwicie nie było za co ich karać w wielu walkach.
Było za co ich karać, tylko sędziowie albo tego nie widzieli, albo nie chcieli widzieć. Za to Gołota z Bowe był dyskwalifikowany dwukrotnie i próby bagatelizowania jego faulów byłyby raczej śmieszne.

Nie wiem zresztą co właściwie chcesz stwierdzić, że strzał z łokcia od byłego zawodnika Muay Thai w walce bokserskiej to faul jak każdy inny? Czy może, że wyłapanie czegoś takiego na szczękę nie miało wpływu na walkę i wszystko jest cacy?
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 19:36   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał DzikiDzwon Zobacz post
Było za co ich karać, tylko sędziowie albo tego nie widzieli, albo nie chcieli widzieć. Za to Gołota z Bowe był dyskwalifikowany dwukrotnie i próby bagatelizowania jego faulów byłyby raczej śmieszne.

Nie wiem zresztą co właściwie chcesz stwierdzić, że strzał z łokcia od byłego zawodnika Muay Thai w walce bokserskiej to faul jak każdy inny? Czy może, że wyłapanie czegoś takiego na szczękę nie miało wpływu na walkę i wszystko jest cacy?
łokieć to łokieć, co ma MT do tego? tak sie nie uderza w MT, nigdy nie widziałem ko po takim łokciu, z takiego dystansu, z taką dynamiką. Breidis coś wspominał o odruchu z taja i wszyscy wielkie halo jakby użył jakichś tajemnych sztuk walki.

Headbutt Gołego z Nicholsonem to w moim odczuciu podobna kategoria przewinienia. Nie wiem kto co mocniej odczuł. Nicholson też aktorzył ale w końcu zebrał w sobie i podobnie jak Głowka podjął walke. Na pewno błedem było puszczenie walki od razu ale po 50 sekundach.. tak, uważam że ten cios nie miał wielkiego znaczenia. Na pewno podkurwił Głowke który za bardzo chciał oddać Briedisowi. To była brudna walka ale taki styl zaproponował Polak. Łotysz przesadził ale nie tak żeby go dyskwalifikować. Nie znokautował Krzyska łokciem, sorry ale imo nawet go niezamroczył. Cacy? nie, nie było cacy ale przesadzamy. Briedis to brutal ale nie taki jak Gołota. Werdykt wielu walk nalezało by zmienić gdyby dyskwalifikować tak ochoczo.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 19:44   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Co ja czytam...

To nie chodzi o to, że łokieć podkurwił Główkę i poszedł do furiackiego ataku. Właśnie to co zrobił świadczy o tym jak bardzo odczuł ten cios. Z Huckiem też jak był podłączony to szedł w wymianę bez kalkulacji. Taki odruch po prostu.
Big Daddy jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 20:08   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Wszystko to bez znaczenia, bo Glowka zglosil gotowosc do walki i tym samym zamknal temat dyskwalifikacji. Cios z lokcia bardzo nie fair, ale tylko dlatego, ze czesciej sie uderza w tyl glowy nie znaczy, ze to jest bardziej spoko. Po takich uderzeniach bokserzy nie wiedza gdzie mieszkaja i czy aby na pewno juz jest po walce. Glowka przesadzil z ta agresja, zaczepianiem w zwarciu i karma dosc gwaltownie wrocila, bo Briedis okazal sie zabijaka i palnal z automatu. Inna sprawa, ze po chwili byl wystraszony, bo wisiala w powietrzu dyskwalifikacja i byla by kicha, bo przegralby z kolesiem, ktorego zmielil jak tylko przyspieszyl. Zreszta widac bylo, ze jak bil bez kalkulowania i wchodzil odwaznie w wymiany jak z Charrem to Glowka nie istnial. Dobrze, ze Lotysz zmienil trenera, bo wszystko w ktoryms momencie szlo w zlym kierunku. Wygrac z nim mogl tylko Usyk w cruiser. Briedis pokona Dorticosa w finale.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania