boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-06-19, 22:18   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 35 razy w 11 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie Dorticos pierwszym finalistą WBSS! Tabiti znokautowany w 10. rundzie

Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) dotrzymał słowa i tym razem nie wypuścił z rąk szansy na wystąpienie w finale turnieju World Boxing Super Series. Kubańczyk ciężko znokautował dysponującego niewygodnym stylem Andrew Tabitiego (17-1, 13 KO), zdobywając tym samym pas IBF wagi cruiser.

Początek walki należał do Tabitiego. Amerykanin w połowie rundy trafił rywala kombinacją lewy prosty - lewy sierpowy i do końca starcia był czujny w defensywie. Dorticos wywierał pressing na Tabitim, jednak był nieskuteczny, co pokazały też statystyki ciosów: tylko jedno celne uderzenie Kubańczyka przy 6 amerykańskiej "Bestii". Od 2. rundy utrzymywał się scenariusz, którego świadkami byliśmy w późniejszych odsłonach: "Dr KO" podążał za dobrze poruszającym się na nogach Tabitim i starał się atakować, gdy ten był przy linach bądź zamknięty w narożniku. Amerykanin bił szybsze i bardziej nieprzewidywalne uderzenia, za którymi zarówno Dorticosowi, jak i obserwatorom z pewnością trudno było nadążyć. W trzecim starciu Tabiti częściej niż w poprzednich minutach używał lewego sierpowego, którym kilka razy skontrował byłego mistrza WBA.

W 5. rundzie zarysowała się przewaga wcześniej nieskutecznego Dorticosa: zaczynał akcje lewym prostym, a następnie przechodził do obijania korpusu pasywnego w tej odsłonie Tabitiego, by zaraz zadać ciosy na górę. W 6. rundzie doszło do zderzenia głowami, co spowodowało głębokie i długie rozcięcie łuku brwiowego Dorticosa. W tej rundzie Amerykanin został także ukarany odjęciem jednego punktu za nieprzepisowe przytrzymywanie. Dorticos kontynuował mocne ataki przy linach, jednak Tabiti był czujny w defensywie i popisywał się ładnymi unikami, czasem w stylu Floyda Mayweathera Jr, z którego ojcem Tabiti miał okazję trenować. Tabiti bił szybciej i precyzyjniej, jednak nie były to ciosy z nokautującą mocą. Pojedynek był wyrównany.

Pojedynek stawał się coraz bardziej "brudny": pięściarze klinczowali, a ringowy musiał kontrolować zmagania. Dorticos zrezygnował z pressingu, a akcja przeniosła się na środek ringu. Gdy nic nie zapowiadało nokautu, w 10. rundzie Kubańczyk błyskawicznie skontrował Amerykanina prawym prostym i było już po walce. Tabiti padł ciężko na matę, a wzruszony zwycięstwem Dorticos mógł świętować nie tylko zdobycie pasa IBF, ale też dostanie się do finału turnieju WBSS.

Źródło: Redakcja

Przemysław Wałowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 22:37   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ładnie go ściął, mam nadzieję że to samo zrobi w finale z tym cwaniaczkiem z Łotwy. Tabiti długo będzie dochodził do siebie po takim KO, a potencjał na fajny boks ma.
Lojalny Kibic (thekudiq) jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 22:45   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Oby urwał łeb swojemu przeciwnikowi w finale.
miłośnik_boksu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 22:59   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Żeby wygrał w finale.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 23:05   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Tabiti walczył okropnie nieczysto, byłem zniesmaczony, dobrze, że Dorticos wygrał
jurgenik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 00:37   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jednak Dorticos ma łapę... Szkoda mi Tabitiego bo Dorticos raczej z Briediesem przegra :/ Po tej krzywej akcji Łotysz jest dla mnie skreślony, ale bokserem potrafi być na prawdę dobrym :/
Jachos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 06:29   #7 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Final na Łotwie tak? szkoda Dorticosa heh
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 07:59   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Wygrał właściwy pięściarz. Liczyłem, że Tabiti przygotuje coś więcej na tę walkę. To był brudny boks, dużo fauli, rozcięcie oka rywalowi, scenka po ciosie w pas... Dobrze się stało. Co do punktacji, to miałem bardzo blisko, chyba nawet remis, do momentu KO. Dorticos nie wypadł nadzwyczajnie, ale na tle Tabitiego trudno wypaść dobrze. Amerykanin ma potencjał, mógłby być dużo lepszy w ofensywie, ale jednak uprawia ten antyboks. Jeśli jemu nie jest szkoda, to mi tym bardziej nie.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 18:52   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Wygrał właściwy pięściarz. Liczyłem, że Tabiti przygotuje coś więcej na tę walkę. To był brudny boks, dużo fauli, rozcięcie oka rywalowi, scenka po ciosie w pas... Dobrze się stało. Co do punktacji, to miałem bardzo blisko, chyba nawet remis, do momentu KO. Dorticos nie wypadł nadzwyczajnie, ale na tle Tabitiego trudno wypaść dobrze. Amerykanin ma potencjał, mógłby być dużo lepszy w ofensywie, ale jednak uprawia ten antyboks. Jeśli jemu nie jest szkoda, to mi tym bardziej nie.
Ale trzeba przyznać, że Dorticos się rozpędzał coraz bardziej i prawdopodobnie i tak by to wygrał. Więc generalnie nie ma w tym żadnego przypadku. Jak napisałeś, wygrał właściwy bokser.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania