boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Jeżewski: na ulicy wolałbym walczyć z Briedisem, ale w ringu z Głowackim (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56347-jea-ewski-na-ulicy-wolaa-bym-walczyae-z-briedisem-ale-w-ringu-z-ga-owackim.html)

Krystian Sander 14-06-19 10:09

Jeżewski: na ulicy wolałbym walczyć z Briedisem, ale w ringu z Głowackim
 

Nikodem Jeżewski wypowiedział się na temat sobotniej walki Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Jeżewski bardzo dobrze zna boks Łotysza, gdyż wielokrotnie gościł na Łotwie i pomagał pięściarzowi z Rygi w przygotowaniach do walk. Oto, jak Polak widzi to sobotnie starcie.

- Powiem nietuzinkowo. Jeżeli miałoby dojść do walki ulicznej to wolałbym spotkać Briedisa, natomiast w ringu wolałbym spotkać Głowackiego. Uważam, że Głowacki ma o wiele mocniejszy charakter niż Briedis, ale boksersko to jednak Łotysz ma w 2-3 proc. przewagę. Natomiast mimo tego, dalej wynik walki jest nieodgadnięty, ponieważ można ją wygrać umiejętnościami, ale i właśnie charakterem - mówi Nikodem dla RingBlog.pl.

- Podejrzewam, że walka z Głowackim będzie rozegrana podobnie jak z Mikiem Perezem czy Gevorem, czyli będzie bardzo brudny boks ze strony Briedisa. Tam było bardzo dużo fauli, mnóstwo klinczu, kradnięcia energii przeciwnika. Te przewagi punktowe w rundach były naprawdę minimalne, choć momentami wydawało się, że Briedis może sobie nie radzić. Na tyle na ile zdążyłem go poznać, gdy ktoś za mocno rozłoży skrzydła, a jemu to zaczyna przeszkadzać, to on przechodzi do ofensywy bardzo brudnym sposobem boksowania. Te faule są na pograniczu, często są puszczane przez sędziów i to bardzo wybija z tropu. Na pewno Głowacki będzie prowokowany takimi rzeczami, jeśli dobrze wejdzie w tę walkę. Krzysztof Głowacki to jest bardzo twardy chłopak i w jego przypadku może to zadziałać w dobrą stronę, tak jak zadziałał na niego Marco Huck, pospolity faularz. Mam nadzieję, że jego charakter pozwoli rozwinąć te skrzydła w ringu. Choć twierdzę, że będzie mu bardzo trudno - dodaje Jeżewski. Całą rozmowę możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: ringblog.pl
Zdjęcie: Mariusz Konfiszer/MB Promotions

Mariusz Smorawa 14-06-19 10:14

Właściwie to rezultat obu tych walk w różnych miejscach byłby taki sam, więc nie wiem, co ten Jeżewski opowiada.

Krystian Sander 14-06-19 10:16

Nieźle się czyta wypowiedzi Nikodema.

"Jeżeli miałoby dojść do walki ulicznej to wolałbym spotkać Briedisa, natomiast w ringu wolałbym spotkać Głowackiego" - bardzo ciekawy pogląd, chyba trafny.

SlawekW 14-06-19 11:04

Ja natomiast dodałbym, że to też nie tak, że Briedisowi brakuje charakteru w ringu...
On po prostu dostosowuje się do warunków, nie zawsze trzeba iść na wojnę, czasem wręcz się nie da.

I tutaj Briedis rzeczywiście nie będzie walczył czysto.

Tejksio 14-06-19 18:40

Nie przepadam za Głowackim, bo ostatnimi czasy niezły buc się z niego zrobił. Nawet ucieszyłbym się z jego przegranej, ale tylko w wyniku sportowej walki. Faule, klincze, kontuzja - nie. Jeżeli sobie jednak poradzi - szacun.

Krystian Sander 14-06-19 19:20

Buc z "Główki"? @Tejksio, Krzychu jest jaki był. Zmiana kobiety, pieniądze itd. nie zmieniły go. To dalej ten sam swój chłop. Przynajmniej ja tak uważam.

Rockefeller 14-06-19 19:33

Kilka razy mialem kontakt z Główką i zawsze robil mega pozytywne wrazenie. Normalny, skromny facet.

Marek Cudek 15-06-19 00:23

Mnie się wydaje, że jego duża pewność siebie może być nie najlepiej odbierana. No i ten brak realizmu, rozumiem sportową ambicję, ale 20 rewanży z Usykiem skończyłoby się dokładnie tak, jak pierwsza walka.

kubuś 15-06-19 08:05

Cytat:

Napisał Marek Cudek (Post 599848)
Mnie się wydaje, że jego duża pewność siebie może być nie najlepiej odbierana. No i ten brak realizmu, rozumiem sportową ambicję, ale 20 rewanży z Usykiem skończyłoby się dokładnie tak, jak pierwsza walka.

gorzej, wówczas Usykowi strasznie brakowało doświadczenia na tym poziomie i na tym dystansie. i to było widać. Dzisiaj rozmontował by Głowke znacznie łatwiej.

Tejksio 15-06-19 18:31

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 599835)
Buc z "Główki"? @Tejksio, Krzychu jest jaki był. Zmiana kobiety, pieniądze itd. nie zmieniły go. To dalej ten sam swój chłop. Przynajmniej ja tak uważam.

Ja uważam dokładnie odwrotnie. Jego pousykowskie tłumaczenia porażki były słabe (pomijam już, że po samej walce uznał swoją porażkę). Gadki, że potem milion razy by na bank go pokonał, duży wzrost oczekiwań finansowych, nieproporcjonalnych do generowanego zainteresowania. Odmawianie walki jako co-main event (bo przecież taka gwiazda nie będzie się tak zniżać), wspomniana telenowela z dupą, choć jeszcze chwilę wcześniej taki był z niego rodzinny facet, na siłę kreowanie siebie jako złego chłopaka (fryzura i ostre gadki, typu że rozwali Masternakowi ryj). Walki na pół gwizdka. Trochę tego jest.
Wiadomo, kiedy idzie dobrze, to sprawia wrażenie skromnego i ambitnego chłopaka. Podejrzewam, że jak przegra, to gdzieś zniknie ta klasa. Pożyjemy, zobaczymy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.