boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Ruiz Jr: rok temu chciałem zostawić boks, nie miałem pieniędzy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56330-ruiz-jr-rok-temu-chciaa-em-zostawiae-boks-nie-miaa-em-pieniae-dzy.html)

Krystian Sander 12-06-19 17:13

Ruiz Jr: rok temu chciałem zostawić boks, nie miałem pieniędzy

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) jest świetnym przykładem na to, że w boksie jedna walka, otrzymana dodatkowo w szczęśliwych okolicznościach, może całkowicie odmienić życie pięściarza. Meksykanin dopiero co znokautował Anthony'ego Joshuę i świetnie zarobił, ale jeszcze nie tak dawno jego sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

- Jestem naprawdę szczęśliwy. Jeszcze rok temu chciałem zostawić boks. Nie miałem pieniędzy, a nie chciałem mieszkać na ulicy - opowiada "Destroyer".

- Razem z kolegami robiłem złe rzeczy. Tata musiał mnie szukać i wyciągać na treningi. Boks pomógł mi w tym, by nie żyć na ulicy, unikać złych miejsc. Jestem tym, kim jestem dzięki boksowi i mojemu tacie - dodał Ruiz Jr.

Źródło: redakcja

Pierwszy_i_ostatni 12-06-19 18:02

Ojej, ale wzruszająca historyjka. Aż uroniłem kilka łez. Jakiś Disney czy coś powinni o tym zrobić bajkę.

Krystian Sander 12-06-19 18:27

Cytat:

Napisał Pierwszy_i_ostatni (Post 599665)
Ojej, ale wzruszająca historyjka. Aż uroniłem kilka łez. Jakiś Disney czy coś powinni o tym zrobić bajkę.

Tak uważasz? Naprawdę, coraz częściej spotyka się tu komentarze rodem z orga...

MutantGentleman 12-06-19 18:30

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 599666)

... to może działa to w dwie strony - poziom "artykułów" generuje poziom komentarzy?

Krystian Sander 12-06-19 18:31

Cytat:

Napisał MutantGentleman (Post 599667)
... to może działa to w dwie strony - poziom "artykułów" generuje poziom komentarzy?

Nie widzę tej zależności szczerze mówiąc. A co jest nie tak z powyższym artykułem? Lub jakimś innym? Co masz na myśli pisząc "poziom artykułów"?

legos 12-06-19 18:40

Fajna historia, dobrze, że co jakiś czas w sporcie coś takiego się dzieje. Podejrzewam, że Ruiz długo już nie poboksuje, będzie mistrzem jednej walki, do rewanżu, albo innego poważnego rywala. Zarobi krocie i tyle go będą widzieć, tak mi się jakoś kojarzy ala Kubańczycy, czy Maidana itp, czyli leniuszek, nic go już pewnie nie będzie w stanie zmotywować po takim strzale życia.

szmagel 12-06-19 18:41

Widać Ruiz naprawdę ma wdzięczność do rodziny bo nie pierwszy raz to powtarza. Zaraz po walce chyba mówił o tym że w końcu mama będzie żyła godnie itd. Szacun za takie podejście, sodówka mu raczej nie grozi

Pierwszy_i_ostatni 12-06-19 18:42

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 599666)

Właśnie tak uważam, bo każdy sportowiec z milionami na koncie i perspektywą kolejnych w niedalekiej przyszłości, post factum może tworzyć bajki jak to nie miał ciężko w życiu lub sport pozwolił na odbicie się od dna, ale to, że dzisiaj poziom życia jest nieporównywalnie większy jest tylko małym i niezauważalnym szczegółem w całej tej wazeliniarskiej kreacji. Brakuje jeszcze tylko tego, żeby powiedział, że walkę dostał i wygrał przez przypadek.

szmagel 12-06-19 18:48

Cytat:

Napisał Pierwszy_i_ostatni (Post 599673)
Właśnie tak uważam, bo każdy sportowiec z milionami na koncie i perspektywą kolejnych w niedalekiej przyszłości, post factum może tworzyć bajki jak to nie miał ciężko w życiu lub sport pozwolił na odbicie się od dna, ale to, że dzisiaj poziom życia jest nieporównywalnie większy jest tylko małym i niezauważalnym szczegółem w całej tej wazeliniarskiej kreacji. Brakuje jeszcze tylko tego, żeby powiedział, że walkę dostał i wygrał przez przypadek.

ale co jest takiego niemożliwego w tym co powiedział? Że niby Meksyk w USA ma zajebiscie łatwo i może sobie trenować, nie poświęcając czasu na robote? Wolak pracował i tylko dzięki uprzejmości szefa dostawał wlne na czas przygotowań (choć on chyba i tak treningi miał po pracy, pewnie z Jenningsem mi się pomyliło).

Krystian Sander 12-06-19 18:57

Ruiz był na peryferiach poważnego boksu. Arum miał go gdzieś, choć dał mu szansę na pas. Inna sprawa, że chwilę przed walką podpisał sobie Parkera...

Andy walczył rzadko, z byle kim, trenował byle jak i zarabiał byle jak. To jest naprawdę ogromny przeskok, co go teraz spotkało.

@Pierwszy i ostatni

Ten drugi post już bardziej mi się podoba. Może niepotrzebnie się przypierdzieliłem, sorry. Upał i te sprawy.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:13.