boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-06-19, 17:09   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Szpilka, Ugonoh i Głowacki o walce Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr

Wracamy jeszcze do tego, co wydarzyło się tydzień temu w Madison Square Garden. Oto, co o sensacyjnej porażce Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) mieli do powiedzenia Izu Ugonoh, Artur Szpilka i Krzysztof Głowacki. Wszystkie wypowiedzi pochodzą z rozmów autorstwa dziennikarzy TVP Sport.

- Taki jest boks, jeden cios zmienia wszystko, cały przebieg walki. Bardziej zaskoczył nas sam Joshua, niż Ruiz Joshuę. Nie chciał boksować, przegrał na własne życzenie. Nie było woli walki z jego strony. Posadził Ruiza ładnie, ale poszedł go dobijać całkowicie odkryty. Ruiz to wykorzystał. Mówiłem przed walką, że Ruiz ma szybkie ręce i fajnie skraca dystans, ale stawiałem na Joshuę - mówił "Główka".

- Oczywiście, to jest szok. Ale nie porównywałbym tego, tak jak ludzie, do Lennox - Rahman czy Douglasa z Tysonem. Joshua był fajnie prowadzony, ale trafił na zawodnika, który wyszedł po swoje, bez kalkulowania. Ja liczyłem na to, że Joshua przy większej wadze będzie bił mocniej, będzie silniejszy. Mówiłem: nie ma w nim nic takiego, oprócz sylwetki, żeby to był taki wielki "mistrz". Wilder ma coś, czego nie mają inni: ma konsekwencję i ma kondycję na dwanaście rund. W dwunastej rundzie bije tak samo, jak w pierwszej. Było widać, że Joshua jest zdenerwowany. Nie był sobą? Bo dostał parę bomb. Boks to piękny, nieprzewidywalny sport - skomentował "Szpila".

- Szok? Dla mnie nie. Mówiłem, że Ruiz w pierwszych rundach będzie trudnym rywalem. Ma niezwykle szybkie ręce. Widziałem już w walce z Powietkinem, że Joshua nie radzi sobie z szybkimi rywalami. Gdy rywal słabnie, wtedy Joshua może zrobić różnicę swoimi eksplozywnymi kombinacjami. Powietkin był jednak starszy, brakowało mu motoryki, by bardziej zagrozić Joshui. Choć złamał mu nos. Znam Ruiza z czasów, kiedy mieszkałem w Las Vegas. Joseph Parker z nim sparował. Miałem sporo informacji na jego temat. To jest bardzo solidny zawodnik. To było może nawet korzystne dla Ruiza, że miał mało czasu na ten obóz, bo nie musiał się zmagać z tą całą presją, że walczy z tym wielkim Joshuą. Cały poprzedni obóz, pod Dimitrenkę, był robiony pod dużego zawodnika. Jasne, Dimitrenko to nie Joshua, ale wysoki zawodnik. Strategia, taktyka musi być ta sama: wchodzenie za podwójną gardą i rozbijanie od środka. Za dużo rzeczy działo się wokół Joshuy. Coś nie zagrało. Joshua po tych pierwszych deskach stracił nogi, ale i wolę walki. Chyba był zdziwiony, że tak go przyjmują w Ameryce (śmiech) - mówił Ugonoh.

Źródło: sport.tvp.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-19, 18:01   #2 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jak dla mnie, duzo ciekawsze wypowiedzi dziennikarzy: Borka, Pindery i Kostyry.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-06-19, 23:08   #3 (permalink)
mom
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Jak dla mnie, duzo ciekawsze wypowiedzi dziennikarzy: Borka, Pindery i Kostyry.
mialo byc : duzo ciekawsze "OD" ich wypowiedzi? bo nie wiem czy warto tracic czas na ogladanie ostatniego odcinka W RINGU ?
mom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-19, 11:33   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Irytujące jest to nieustanne umniejszanie przez Szpilkę klasy Joshui. A i Wilder przecież zdaniem Ajtuja mocno nie bije.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-19, 12:00   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szpilka ogólnie dobrze rozkminia boks od strony teoretycznej i ja wole Szpilke oglądać w studiu telewizyjnym w roli eksperta niż w ringu.
asuser jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-19, 19:22   #6 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał mom Zobacz post
mialo byc : duzo ciekawsze "OD" ich wypowiedzi? bo nie wiem czy warto tracic czas na ogladanie ostatniego odcinka W RINGU ?
Warto. Sporo ciekawostek, dobre analiza i jest fajna chemia między tymi ludźmi. Zdecydowanie lepiej to wypada od napuszonego nieco "Punchera".
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-06-19, 00:25   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał asuser Zobacz post
Szpilka ogólnie dobrze rozkminia boks od strony teoretycznej i ja wole Szpilke oglądać w studiu telewizyjnym w roli eksperta niż w ringu.
No ale ile razy Szpilka się porywał na bycie wieszczem i prorokiem i strzelał kulą w płot, typując złych zawodników?
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-06-19, 12:26   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Ja się jeszcze zastanawiam, na ile Joshua z pięściarza/sportowca przeobraził się w celebrytę... Social media, reklamy, wycieczki, wielomilionowe wypłaty, zabawa...
Może po prostu zabrakło czasu na właściwą koncentrację, przygotowanie fizyczno mentalne... a za dużo beztroski...
Winky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-06-19, 18:33   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Winky Zobacz post
Ja się jeszcze zastanawiam, na ile Joshua z pięściarza/sportowca przeobraził się w celebrytę... Social media, reklamy, wycieczki, wielomilionowe wypłaty, zabawa...
Może po prostu zabrakło czasu na właściwą koncentrację, przygotowanie fizyczno mentalne... a za dużo beztroski...
Trochę przypomina to sytuację naszej kadry z ostatnich mistrzostw. Na pewno nie pozostało to bez wpływu na jego formę.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania