boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Tyson Fury numerem 1 magazynu The Ring. Rewanż z Wilderem także o pas "Biblii Boksu"? (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56290-tyson-fury-numerem-1-magazynu-ring-rewana-z-wilderem-taka-e-o-pas-biblii-boksu.html)

Konrad "Budyń" Budynek 06-06-19 13:05

Tyson Fury numerem 1 magazynu The Ring. Rewanż z Wilderem także o pas "Biblii Boksu"?
 

Dzięki sobotniej porażce Anthony'ego Joshui, Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) awansował na pierwsze miejsce rankingu prowadzonego przez magazyn The Ring. Jak wiemy, "Król Cyganów" za półtora tygodnia skrzyżuje rękawice z Tomem Schwarzem, a w pierwszej połowie przyszłego roku ma stanąć do rewanżu z czempionem WBC, Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO).

"Bronze Bomber" z kolei na początku września powinien ponownie odprawić pokonanego już raz Luisa Ortiza. Jeśli to się powiedzie, będziemy najprawdopodobniej świadkami drugiego pojedynku Amerykanina z pogromcą Władimira Kliczki, który może mieć jeszcze większy ciężar gatunkowy, niż ostatnio.

Bowiem pierwszym za plecami Fury'ego w rankingu The Ring jest właśnie wieżowiec z Alabamy. Jeśli taki stan utrzyma się do ich kolejnego starcia, to do będącego już w stawce pasa WBC dojdzie także trofeum "Biblii Boksu". Oczywiście, wcześniej zostanie najprawdopodobniej rozegrany rewanż Joshui z Andym Ruizem Jr, natomiast nawet, jeśli uda się temu pierwszemu odzyskać tytuły, to raczej nie wyprzedzi w zestawieniach swoich największych rywali.

A tak oto prezentuje się pierwsza dziesiątka najnowszej odsłony rankingu: 1. Tyson Fury, 2. Deontay Wilder, 3. Andy Ruiz Jr, 4. Anthony Joshua, 5. Dillian Whyte, 6. Luis Ortiz, 7. Aleksander Powietkin, 8. Joseph Parker, 9. Adam Kownacki, 10. Kubrat Pulew.

Źródło: The Ring

darek_tz 06-06-19 14:26

Fajnie ze Adaś wysoko tylko szkoda ze po zwycięstwie na Arreolą i tak nie podskoczy wyżej.

Tejksio 06-06-19 15:01

Wg mnie bardzo ciężko teraz sklasyfikować tych gości. Bo nadal nie wiemy czy Fury jest świetny jak był, czy będzie się wywracał i zacznie przegrywać. Czy Joshua zaczyna się kończyć, czy teraz wróci w nim dawny ogień? A Wilder nr 1? No to niedobrze by się zaczęło dziać w tej wadze. Ja bym poczekał co najmniej pół roku z tym rankingiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.