boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Wszystkie pasy w stawce Ruiz vs Joshua II? Hearn potwierdza, Jones ma inne zdanie (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56288-wszystkie-pasy-w-stawce-ruiz-vs-joshua-ii-hearn-potwierdza-jones-ma-inne-zdanie.html)

Konrad "Budyń" Budynek 06-06-19 11:01

Wszystkie pasy w stawce Ruiz vs Joshua II? Hearn potwierdza, Jones ma inne zdanie
 

W dniu wczorajszym promotor byłego czempiona wagi ciężkiej, Anthony'ego Joshui (22-1, 21 KO), Eddie Hearn potwierdził, że stawką pojedynku rewanżowego z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) będą wszystkie pasy, o jakie toczyła się wtedy walka. Swego czasu zaczęły się pojawiać informacje, iż federacja IBF już przed ostatnim pojedynkiem wezwała ówczesnego mistrza do obowiązkowej obrony, jednak w ostateczności ma się udać utrzymać każde z trofeów w stawce. Tak przynajmniej twierdzi szef grupy Matchroom.

Innego zdania jest jednak menedżer Joe Joyce'a, Sam Jones. Poinformował on bowiem, że tytuł International Boxing Federation zostanie odebrany "Destroyerowi" bardzo szybko. Nie byłoby to tak naprawdę nic dziwnego, ponieważ akurat twórcy czerwonego pasa potrafią postępować bardzo zdecydowanie.

Przed kilkoma laty nie czekano zbyt długo, aby zabrać to trofeum Tysonowi Fury'emu, a i Giennadij Gołowkin musiał się zmierzyć z taką sytuacją, mimo, iż na horyzoncie był generujący wielkie przychody pojedynek rewanżowy z Saulem Alvarezem. Jednak po ostatnim zwycięstwie "Canelo" nad Danielem Jacobsem, kiedy pojawiły się informacje o narzuceniu obowiązkowej obrony z Serhijem Derewianczenką, federacja bardzo szybko poinformowała, iż wkradł się "błąd" i, póki co, żadnych nacisków na Saula nie wywiera.

Czekamy zatem na oficjalne potwierdzenie rewanżu, wraz z lokalizacją i terminem. Wtedy dopiero dowiemy się, czy Joshua będzie miał okazję odzyskać wszystkie utracone pasy, czy tylko ich część.

Źródło: Michael Benson, Sky Sports

bode 06-06-19 12:25

Myślę, że nie odbiorą nikomu niczego dopóki ktoś nie odmówi narzuconej przez IBF walki w obronie pasa.
Jeśli wskażą Tuizowi Jr rywala, a on odmówi (zważywszy na klauzulę rewanże, pewnioe tak będzie) - dopiero wówczas może zapaść decyzja o odebraniu.

Przecież nikt ot tak sobie nie odbiera pasa nowemu mistrzowi, za wygląd czy tam nie wiem za co :D

Konrad "Budyń" Budynek 06-06-19 12:40

Cytat:

Napisał bode (Post 599369)
Myślę, że nie odbiorą nikomu niczego dopóki ktoś nie odmówi narzuconej przez IBF walki w obronie pasa.
Jeśli wskażą Tuizowi Jr rywala, a on odmówi (zważywszy na klauzulę rewanże, pewnioe tak będzie) - dopiero wówczas może zapaść decyzja o odebraniu.

Przecież nikt ot tak sobie nie odbiera pasa nowemu mistrzowi, za wygląd czy tam nie wiem za co :D

Rywal już jest wskazany - Kubrat Pulew. Decydujące jest wezwanie do obrony. Bułgar już raz ustąpił - na potrzeby rewanżu z Kliczką, który ostatecznie się nie odbył. Zakładam, że teraz Obóz AJ'a również by to odpowiednio opłacił. Machroom dostanie ostro po kieszeni przez tę porażkę. Ale z drugiej strony, jeśli Joshua odzyska pasy, to teraz każda walka będzie bardziej emocjonująca, lepiej się sprzedawać, ponieważ będzie większe prawdopodobieństwo poniesienia kolejnej porażki. Jednak najpierw trzeba przejść Ruiza. Nie wierze, że Joshua jest w stanie uciekać przed jego pressingiem przez 12 rund z psychiką z sobotniej walki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.