boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Kolejny sezon WBSS w wadze półciężkiej z udziałem wszystkich czempionów? (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56287-kolejny-sezon-wbss-w-wadze-pa-ciae-kiej-z-udziaa-em-wszystkich-czempiona-w.html)

Konrad "Budyń" Budynek 06-06-19 08:22

Kolejny sezon WBSS w wadze półciężkiej z udziałem wszystkich czempionów?
 

Pojawiają się głosy, iż trwają przygotowania nad organizacją hitowej edycji turnieju WBSS w przyszłym sezonie, która swym poziomem nie powinna ustępować pierwszemu sezonowi, kiedy to w kategorii cruiser skrzyżowali rękawice mistrzowie najważniejszych federacji, a zwycięzca zgarnął wszystkie laury, wraz z pasem The Ring.

Kiedy wydawało się, że od oficjalnego potwierdzenia walki Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO) z Anthonym Yarde dzielą nas ostatnie chwile, pojawiły się pewne perturbacje. Okazuje się bowiem, iż obóz Rosjanina chce przeniesienia walki z czerwca na sierpień, na co nie chce przystać z kolei strona Brytyjska.

Wszyscy starają się znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji, natomiast "Krusher" zasiał duże ziarno zainteresowania swoją ostatnią wypowiedzią dla rosyjskiego Sport Expres. Stwierdził on bowiem, iż negocjuje wzięcie udziału w pewnym turnieju. Nie podano, o jaki chodzi, ale pierwszą myślą, jaka się nasuwa, jest rzecz jasna kolejna edycja World Boxing Super Series. Dodał także, iż w rozgrywkach mają wziąć udział pozostali mistrzowie, a więc Dmitrij Biwoł (16-0, 11 KO) ze swoim tytułem WBA, Oleksandr Gwozdyk (17-0, 14 KO) jako czempion WBC i posiadacz pasa IBF, Artur Beterbijew (14-0, 14 KO)!

Wydaje się wręcz niewiarygodne, aby udało się taki turniej zorganizować. Wszyscy, poza Biwołem, są w mniejszym lub większym stopniu związani z telewizją ESPN, a przecież prawa do WBSS na terenie USA ma DAZN. Gwozdyk i Beterbijew należą dodatkowo do Top Rank i na pierwszy rzut oka w głowie się nie mieści, aby Bob Arum przystał na takie rozwiązanie. Czekamy zatem na kolejne informacje w tej sprawie, które, miejmy nadzieję potwierdzą to, co wydaje się nieprawdopodobne.

Źródło: Sport Expres, Michael Benson

wariat3000 06-06-19 09:06

to bylaby rewelacja. klasa wyzej niz w cruiser. swietne walki

bode 07-06-19 11:21

Mniam...
Gvozdyk, Bivol, Koval, Beterbiev, Yarde, Alvarez... I kto jeszcze? Badou Jack? Ramirez? Browne? Barrera?
Ale by były grzmoty!

Tejksio 07-06-19 14:07

Zbyt piękne by w to uwierzyć.

junior_13j 08-06-19 10:14

Pewnie jeśli by się to udało, to skład nie będzie pełny, bo jeden to taka tv, drugi inna i summa sumarum turniej byłby okrojony...
Gdyby jednak jakimś wspaniałym cudem to by się udało przeprowadzić i uczetniczyli by wszyscy liczący się zawodnicy w półciężkiej ( a jest ich trochę), to stawiałbym na zwycięstwo Bivoła. W tej wadze jest wielu świetnych zawodników, ale tylko jeden artysta: Bivoł! Połączenie finezji i lekkości ze skutecznością i wyrachowaniem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.