boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-06-19, 10:46   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie David Haye o postawie Anthony'ego Joshuy: nie mogłem w to uwierzyć

David Haye jest bardzo rozczarowany postawą Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) w walce z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Brytyjczyk niespodziewanie został zastopowany w 7. rundzie i stracił swoje pasy IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej. "Hayemaker" oznajmił, że nie mógł uwierzyć w to, co widział w ringu ustawionym w słynnej Madison Square Garden.

- To był prawdopodobnie największy upset odkąd Douglas znokautował Tysona. To było ciągłe bicie. To była szalona sytuacja - Joshua został tak załatwiony przez kogoś, kto w takim stopniu odstawał od niego fizycznie. Każdy, kto spojrzałby na Ruiza, powiedziałby, że on nie ma szans. Ale ma serce, naprawdę to ma. Jest następną meksykańską supergwiazdą. Ilu ludzi w Meksyku może utożsamiać się z Andym? - mówił Haye.

- Joshua został powalony z Kliczką, ale wstał i zamknął show. Tutaj został pobity. Wyglądał, jakby nie chciał walczyć. Położył ręce na linach i nie powiedział do sędziego ani słowa, nie zrobił kroku do przodu. Nie mogłem uwierzyć w to, co widziałem, ale każdy ma zły dzień w biurze. Ma szansę to poprawić. Ma klauzulę rewanżu - dodał były brytyjski czempion.

Źródło: iFL TV

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 11:27   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ta walka i ostatnie w wykonaniu AJ pokazały ze to nawet nie jest w połowie tak dobry bokser jak LL. Zero balansu ,zero unikow zejścia na bok, nawet nie potrafił sklinczowac. Gruby wszystko co wyprowadził,w wymianie wchodziło na ryj lub głowę. Taka gorsza wersja Franka Bruno. Duży ,mocno napakowany, boksujacy tylko schematy ,na miernym poziomie bokserskim ,bez drygu. Nauczyli go poprawnie wyprowadzać ciosy i uczynili bokserem...
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 11:28   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Ta walka i ostatnie w wykonaniu AJ pokazały ze to nawet nie jest w połowie tak dobry bokser jak LL. Zero balansu ,zero unikow zejścia na bok, nawet nie potrafił sklinczowac. Gruby wszystko co wyprowadził,w wymianie wchodziło na ryj lub głowę. Taka gorsza wersja Franka Bruno. Duży ,mocno napakowany, boksujacy tylko schematy ,na miernym poziomie bokserskim ,bez drygu. Nauczyli go poprawnie wyprowadzać ciosy i uczynili bokserem...
jak jest taki slaby, to jacy sa jego poprzedni rywale?
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 11:30   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Taka gorsza wersja Franka Bruno. Duży ,mocno napakowany, boksujacy tylko schematy ,na miernym poziomie bokserskim ,bez drygu. Nauczyli go poprawnie wyprowadzać ciosy i uczynili bokserem...
Przed walką z Ruizem nie czytałem takich opinii... Dla mnie to trochę popadanie ze skrajności w skrajność. Joshua nie jest tak słaby, jak można teraz sądzić, ani pewnie tak dobry, jak wielu uważało. To trochę banał, ale często ma swoje zastosowanie.

stare 03-06-19, 11:48   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Widzicie w ogóle Joshuę w rewanżu? Obejrzałem sobie jeszcze raz na spokojnie wczoraj wieczorem tę walkę i... ja tego nie widzę. Od razu stanęła mi przed oczami historia z Lopezem i Salido, myślę że Ruiz będzie takim Salido Joshuy i jak zrobią od razu ten rewanż to znowu Andy go przełamie i skończy karierę.

Poza tym zrywem z 3 rundy gdzie Andy został złapany to on wychodził zwycięsko z każdej innej wymiany. Ma za szybkie ręce, za dużo widzi w tych wymianach, nie boi się wejść z ciosem w akcję rywala. Joshua nie ma nic na niego w półdystansie, a nie sądzę że jest w stanie zawalczyć mega asekuracyjnie 12 rund, kontrolując Ruiza z dystansu i wytrzymać trudy takiej walki kondycyjnie. Naprawdę ciężki orzech do zgryzienia ma Hearn, a i nie wiadomo jak psychicznie pozbiera się AJ.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 11:50   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Myślę, że psycholodzy będą mieli kupę roboty z AJ. On był wykreowany na super gwiazdę, kolejni przeciwnicy wychodzili po ścięcie. A teraz został sromotnie pobity. W potencjalnym starciu z Tysonem, Fury nie musi nic mówić, wystarczy, że zaprosi na konferencję Ruiza i pożrą po kebabie na oczach Anthony'ego.

Zaskoczył mnie ten spokój AJ po wszystkim, ta samoświadomość, że został zdemolowany. Nasuwa mi się analogia z piłką nożną i Hiszpanią. W pewnym momencie zaczęli grać swoją tici tacę i przez parę lat nikt nie potrafił tego przerwać. Aż w końcu trenerzy rozpracowali ten styl i przestał on działać. AJ został rozpracowany. Na jego szczęście tych, którzy potrafią wykorzystać mankamenty, można policzyć na palcach ręki słabego drwala.

@KiDDynamite
Pisałem nie widząc Twojej wypowiedzi. Też uważam, że AJ powinien przeczekać, aż Andy straci pasy i spróbować ponownie. Ruiz jest za twardy i ma więcej pary od AJ. Znowu go zajedzie i znokautuje. Oczywiście jest szansa, że AJ trafi i położy, ale teraz bym dał 70:30 dla Ruiza - on już wie co trzeba robić. Analogia do Kownacki - Szpilka.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 12:07   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Również mnie to zastanawia. Przecież każda szarża Ruiza na Joshuę na wypełnionym Wembley będzie budzić w Anthonym demony z pierwszej walki. Jeżeli on teraz nie dał rady mentalnie, to w rewanżu z gościem, który go tak zlał, wcale nie będzie lżej. Nie wiem, czy Hearn nie powinien poszukać jednak innego pomysłu na AJ-a. Sek jednak w tym, że zostawić bez rewanżu wszystkie pasy Haymonowi... Wydaje się to niemożliwe. Twardy orzech do zgryzienia. Kto wie, czy od następnej walki AJ-a nie zależą jego losy w boksie na najwyższym poziomie...

Chyba, że Andy, który raczej jest leniwy, po zyskaniu sławy i milionów będzie w listopadzie ważył 140 kilogramów...

stare 03-06-19, 12:15   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ja tylko dodam, że spodziewałem się raczej powtórki z Powietkina - czyli mniejszy i "krótszy" zawodnik będzie miał swoje momenty, ostatecznie dostanie w czambo i się wywróci. Dostać, dostał, tylko wstał i oddał:D
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 12:42   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

glownym problemem w kontekscie rewanzu jest to, ze AJ nie umie walczyc na wstecznym, to go strasznie meczy. kliczki czy lewis nie mieli z tym problemu.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 12:49   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Przed walką z Ruizem nie czytałem takich opinii... Dla mnie to trochę popadanie ze skrajności w skrajność. Joshua nie jest tak słaby, jak można teraz sądzić, ani pewnie tak dobry, jak wielu uważało. To trochę banał, ale często ma swoje zastosowanie.
Tutaj jestem od niedawna ,ale na konkurencji byłem w grupie ,która uważała ze nie ma walki z DW bo Eddie go chroni. Ze od Igrzysk jest pompowany.
Czy AJ zaprezentował któryś z tych elementów bokserskiej sztuki obrony?
Czy kiedykolwiek prezentował te walory ,gdy oberwal?
Gdy tylko coś szło nie tak obnizal pozycję , trzymał dystans i dalej schematyczny lewy, prawy.
Tak też było z Saszka gdy oberwal na początku. Ten hak który rozbił saszke to było po tym jak przytrzymal jego głowę jedną łapa a z drugiej wyprowadził hak i wtedy mu to weszło. Choć moim zdaniem to był faul i ta akcja ułożyła resztę pojedynku.
Jedna z niewielu akcji ,która nie była lewym ,prawym ,ale z faulem.

Napewno nie jest słaby, ale jego "kumanie" boksu czy też wachlarz umiejętności gdy jest w opałach jest mizerny.
LL to nie ta liga ,dla AJ ,a Bruno był naprawdę dobrym bokserem ,tylko ze walczył w erze gigantów.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania