boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-06-19, 03:32   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Kontrowersyjne zwycięstwo Katie Taylor nad Delfine Persoon

Katie Taylor (14-0, 6 KO) pokonała Delfine Persoon (43-2, 18 KO) w jednej z głównych walk w Madison Square Garden i zunifikowała wszystkie pasy mistrzowskie w wadze lekkiej. Belgijka postawiła jednak faworytce bardzo trudne warunki, a werdykt sędziowski wzbudził spore kontrowersje.

Taylor od początku walczyła wycofana, starając się kontrować agresywnie walczącą Belgijkę. W pierwszej części pojedynku nie zawsze jej to wychodziło. Persoon często trafiała, a że miała wyraźną przewagę optyczną, to można odnieść wrażenie, że to ona prowadziła na kartach punktowych po pięciu starciach. Irlandka nie umiała zapanować nad Delfine, nie potrafiła swoim technicznym boksem powstrzymać chaosu, który stwarzała jej przeciwniczka.

Wydawało się, że w szóstej odsłonie Taylor przejęła inicjatywę. Wyprzedzała rywalkę, świetnie kontrując prawą ręką. Zmęczona Persoon całkiem niespodziewanie wróciła do gry w kolejnej rundzie, czysto trafiała faworyzowaną Irlandkę, zapisując jednocześnie na swoje konto siódmą i ósmą odsłonę. Katie przypomniała sobie o swoich umiejętnościach w 9. rundzie, lecz tylko na chwilę. Świetnie unikała ciosów Persoon, sama pięknie kontrowała, ale już za moment dawała sobie narzucić warunki gry zaproponowane przez Belgijkę. Ostatnie dwie minuty to koncert Delfine. Persoon trafiła niezwykle mocno kilkoma mocnymi ciosami, wyraźnie naruszając faworytkę. Irlandka wytrzymała jednak napór swojej rywalki, nie dając się rzucić na deski.

Sędziowie punktowi orzekli wygraną Katie Taylor w stosunku 95:95, 96:94 x2. Trzeba jasno przyznać, że Delfine Persoon może czuć się tym werdyktem oszukana.

Źródło: redakcja

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 03:49   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Dwa do remisu? Żart. Niby "dominatorka", ale nie miała sposobu na rywalkę. Ogólny remis może i byłby w pewnych kategoriach do zaakceptowania, ale, że balon musi lecieć dalej to wyszło jak wyszło.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 04:24   #3 (permalink)
contender

Domyślnie

Ja widziałem tę walkę trochę inaczej.Persoon co prawda biła mocniej ale tych czystych ciosów w I połowie walki ile doprowadziła ? Katie z kolei walczyła z defensywy,ale jej ciosy były bardziej przejrzyste.Często przepuszczała atak rywalki i biła kombinacje.Sporo było nieczystej walki inicjowanej z obu stron.Dopiero jak Katie była zmęczona,zebrała kilka czyściochów na twarz.Chętnie zobaczyłbym jakąś rzetelną statystykę ciosów.Niestety nie punktowałem,bo jak się ogląda przez internet nie ma to większego sensu.Natomiast to powszechne oburzenie werdyktem dla mnie trochę niezrozumiałe.
Bred jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 05:44   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dla Persoon jedynym rozwiązaniem było narzucenie takiego brudnego, chaotycznego stylu. I trzeba przyznać, że udało się jej ten plan wykonać. Remis byłby najsprawiedliwszym werdyktem. Taylor niejednokrotnie pływała, a w ostatniej rundzie ledwo ustała do zbawiennego gongu. Rewanż należy się Belgijce jak psu buda. Jeszcze kilka takich gal i Eddie będzie zwijał swoje zabawki z rynku amerykańskiego
Pac-Man jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 08:58   #5 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ja nie wiem skąd opinia że Taylor miała sie gładko przejechać po Persoon. A sam werdykt dla mnie naciągnięty.
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania