boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-05-19, 11:24   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Fury do Joshuy: ciebie też to czeka. Każdy rywal Wildera skończy tak samo

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) nie ma wątpliwości, że jest jedynym bokserem wagi ciężkiej, który nie jest skazany na porażkę przez nokaut z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). "Olbrzym z Wilmslow" jest pewien, że to, co spotkało w sobotę Dominika Breazeale'a, spotka każdego kolejnego rywala czempiona z Alabamy. Oczywiście z wyjątkiem samego Fury'ego.

- Dobrze przewidziałem, że Breazeale przegra przed czasem. To spotka każdego kolejnego rywala Wildera. To samo spotkało wszystkich jego poprzednich rywali. Joshua - ciebie też to czeka, to samo stanie się z tobą. Whyte dostanie to samo. "Bronze Bomber" to najbardziej przerażający, najbardziej destrukcyjny puncher wagi ciężkiej. Szkoda tylko, że musiał przegrać z "Gypsy Kingiem". Każdy, kto chce stanąć przed Deontayem Wilderem, zostanie ścięty z nóg. Mnie nikt nie może pokonać, nie można mnie dotknąć - mówił "Cygański Król".

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 11:41   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jesli TF ignoruje werdykt sedziowski i uwaza, ze wygral to powinien tez zignorowac zbyt dlugie liczenie przy KD i uznac, ze przegral przed czasem.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 11:45   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Jesli TF ignoruje werdykt sedziowski i uwaza, ze wygral to powinien tez zignorowac zbyt dlugie liczenie przy KD i uznac, ze przegral przed czasem.
Czy sędzia tam liczył do 15? o co chodzi?
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 11:51   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Roman Wojewoda Zobacz post
Czy sędzia tam liczył do 15? o co chodzi?
Od upadku do wznowienia walki minęło 21 sekund. Na 10 (na stoperze, nie u sędziego) Fury dopiero się podnosi, a rękawicami nadal dotyka maty. Tak na szybko mi to wychodzi, ale to już było wałkowane dawno temu. Ja nie mam z tym liczeniem wielkiego problemu szczerze mówiąc. Praca sędziego naprawdę mi się podobała w tamtej walce.

stare 20-05-19, 11:57   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Od upadku do wznowienia walki minęło 21 sekund. Na 10 (na stoperze, nie u sędziego) Fury dopiero się podnosi, a rękawicami nadal dotyka maty. Tak na szybko mi to wychodzi, ale to już było wałkowane dawno temu. Ja nie mam z tym liczeniem wielkiego problemu szczerze mówiąc. Praca sędziego naprawdę mi się tam podobała.
Krystian ,to trochę hipokryzja. Ringowy mógł być genialny, ale liczenie to liczenie - przegiął i tyle. Nie ma tu miejsca na "podoba się" lub "nie podoba się". To nie ocena punktowa walki, liczenie to rzecz weryfikowalna. Każdy może wziąć stoper i sprawdzić. To bylo po prostu przegięcie. Należy to traktować jako błąd sędziowski, tyle. Nie pierwszy, nie ostatni.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 12:01   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

@bode

Gdyby sędzia miał tam stoper i widząc 10 nadal puściłby walkę dalej, to tak. Miałbym z tym duży problem. Ale przecież to jest naprawdę w boksie kompletnie losowe. Jeden do 10 liczy w 15 sekund, drugi do 10 liczy w 8 sekund. Jeden wyciąga rękę do boksera (Głowacki - Huck), drugi poddaje od razu (Molina - Adamek). Jednemu źle policzy ten sędzia od czasu, który rozpoczyna liczenie... Jeden jest instruowany tak, drugi inaczej. Teraz się pojawiają jakieś głosy, że sędzia ma prawo sprawdzić równowagę boksera po deskach (właśnie akcja z Furym, ale tez Washington - Kownacki). Tutaj Reiss to wszystko wyjaśnia - KLIK.

Trudno mi nazwać to wszystko błędem, przegięciem, kiedy te przepisy są tak nieprecyzyjne i polegają na reakcjach ludzkich - a te bywają różne.

stare 20-05-19, 12:07   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Od upadku do wznowienia walki minęło 21 sekund. Na 10 (na stoperze, nie u sędziego) Fury dopiero się podnosi, a rękawicami nadal dotyka maty.
Tylko, ze Fury nie wstawal do stopera, tylko do liczenia sedziego, slyszal te liczenie i do niego sie stosowal. Gdyby sedzia liczyl szybciej to i Fury pewnie szybciej by wstal.

Druga sprawa, ze sedzia dlugo sprawdzal czy Fury moze walczyc. Pytanie czy to zgodne z przepisami czy nie. A to ze przetrzymal Fury'ego 10 sekund to nie znaczy ze uratowal go przed nokautem. Mogl puscic od razu i przebieg rundy mogl byc taki sam.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 12:13   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

No właśnie dlatego, ze wględu na te wszystkie okoliczności, trudno to jednoznacznie ocenić.

To, co ja myślę, to jedno. To, co stanowią przepisy, to drugie. A to, jak zostaną zinterpretowane, to trzecie.

stare 20-05-19, 15:44   #9 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Te rewanż mógł być ekscytujący. Wierzę raczej, że Fury nie dałby się już trafić, choć to jest wyścig zbrojeń, Wilder też uderza coraz lepiej. Ale o Fury'ego czy Usyka, to jestem spokojny. Głównym atutem Wildera są szybkość ciosu i nieszablonowość, a w te klocki Fury jest świetny, Ktoś pisał, że Usyk w każdej walce daje się trafiać, ale nie bardzo sobie przypominam coś takiego z Główką czy Gassijewem.
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-05-19, 15:59   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Dla Washingtona w walce z Kownackim po liczeniu jeszcze kazał spacerowac
nosytekim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania