boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Conlan vs Nikitin 3 sierpnia w Belfaście, rewanż za Rio (http://www.boxing.pl/forum/newsy/56019-conlan-vs-nikitin-3-sierpnia-w-belfaa-cie-rewana-za-rio.html)

Roman Wojewoda 14-05-19 08:33

Conlan vs Nikitin 3 sierpnia w Belfaście, rewanż za Rio
 

3 sierpnia w Belfaście dojdzie do interesującego pojedynku w kategorii piórkowej. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie Michael Conlan (11-0, 6 KO) zmierzy się z brązowym medalistą z Rio De Janeiro, Władimirem Nikitinem (3-0, 0 KO). Oprócz medalu olimpijskiego Irlandczyk może poszczycić się mistrzostwem świata, Europy oraz Wspólnoty Brytyjskiej już w wadze koguciej. Jego marzeniem był złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Rio, jednak stracił na niego szansę przegrywając właśnie z Nikitinem, po bardzo kontrowersyjnej walce punktowanej jednogłośnie na korzyść Rosjanina. Conlan wściekł się wówczas na sędziów, pokazując im środkowe palce i zarzekając się, że już nigdy nie zawalczy dla AIBA. Emocjonalnie podchodzący do rewanżu Conlan zapowiada, że tym razem nie da sędziom zadecydować o wyniku walki.

27-letni Irlandczyk jak na razie nie zachwyca na ringach zawodowych, co udowadnia jak bardzo różni się boks zawodowy od boksu amatorskiego. Styl jego walki podobny jest do Josha Kelly'ego (9-0, 6 KO), często opuszcza ręce i daje się trafiać wieloma ciosami. Jak na razie wystarcza to na rywali, jednak szybkość i siła ciosu Conlana nie robi wielkiego wrażenia na tle topowych zawodników wagi piórkowej. Chcąc rywalizować z czołówką powinien popracować nad defensywą oraz walką w półdystansie. Nikitin, który stoczył dopiero trzy zawodowe walki, również nie błyszczy na zawodowstwie. W swojej ostatniej walce wygrał stosunkiem dwa do remisu z przeciętnym Juanem Tapią (8-3, 3 KO) i nie będzie faworytem zaplanowanego na 10 rund starcia z rywalem z ringów amatorskich.

Poniżej można obejrzeć walkę obu pięściarzy na Mistrzostwach Światach w Ałmatach w 2013 roku:

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Sactxv-xJ04" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Źródlo: boxingnews24.com

yezu 14-05-19 11:37

...chyba jest cos nie tak albo z video albo zdjeciem na poczatku artykulu... Kolory strojow... Zamienili sie koszulkami i portkami po walce? ;-)
Dziwne...

robercik 14-05-19 11:48

Cytat:

Napisał yezu (Post 597228)
...chyba jest cos nie tak albo z video albo zdjeciem na poczatku artykulu... Kolory strojow... Zamienili sie koszulkami i portkami po walce? ;-)
Dziwne...

Bo w video jest jakaś inna ich walka. Tu jest ćwierćfinał czegoś. Tamta walka ze środkowymi palcami była finałem.

Roman Wojewoda 14-05-19 11:57

skorygowałem - walka pod artykułem to MŚ w Ałmatach w 2013 roku

Krystian Sander 14-05-19 12:06

@Frazier

Środkowe palce były po ćwierćfinale w Rio. W treści newsa @armanda wszystko się zgadza, ale video było niewłaściwe. Pojedynek jest w całości na Vimeo, ale nie ma tam opcji embed, więc nie mam jak wstawić playera.

Dariusz Chmielarski 14-05-19 15:45

Conlan narobił strasznego wrzasku, że skrzywdzili go w Rio i wszyscy o tym pamiętają, choć walki wcale zdecydowanie nie wygrał. W Rio zdarzały się werdykty dużo bardziej skandaliczne, jak choćby finałowa wygrana Tiszczenki z Lewitem w wadze do 91 kg.

robercik 15-05-19 06:12

Cytat:

Napisał Krystian Sander (Post 597231)
@Frazier

Środkowe palce były po ćwierćfinale w Rio. W treści newsa @armanda wszystko się zgadza, ale video było niewłaściwe. Pojedynek jest w całości na Vimeo, ale nie ma tam opcji embed, więc nie mam jak wstawić playera.

Ano faktycznie, zawsze myślałem że to chodziło o finał. Na Vimeo chyba trzeba mieć konto żeby można było udostępniać video embedem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.