boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-05-19, 08:29   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Berchelt ponownie lepszy od Vargasa, Dogboe drugi raz zlany przez Navarrete'a

Prezentujemy wyniki kluczowych walk z gali Top Rank w Arizonie, podczas której mogliśmy zobaczyć w akcji wysokiej klasy pięściarzy i ciekawe widowiska.

* Miguel Berchelt (36-1, 32 KO) ponownie lepszy od Francisco Vargasa (25-2-2, 18 KO). Mistrz WBC wagi super piórkowej tym razem doprowadził swojego rywala, po zażartej walce, do rezygnacji z kontynuowania potyczki. Vargas został w narożniku po 6. rundzie pojedynku.

* Isaac Dogboe (20-2, 14 KO) po raz drugi nie zdołał pokonać Emanuela Navarrete'a (27-1, 23 KO). Bokser z Ghany tym razem został zastopowany przez Meksykanina, po raz drugi zbierając mocne lanie. Można się zastanawiać, czy "Royal Storm" po dwumeczu z "Vaquero" będzie nadal sobą i czy nie stracił w tych walkach czegoś bezpowrotnie.

* Trzecie zwycięstwo z rzędu, po porażce z Wasylem Łomaczenką, odniósł Miguel Marriaga (28-3, 24 KO). Kolumbijczyk wygrał przed czasem z Rubenem Cerverą (10-2, 9 KO).

Źródło: redakcja

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 08:49   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Widziałem przed chwilą ostatnie 5 rund Navarette-Dogboe i nie wyglądało to dobrze dla Dogboe. Zbierał lanie, sam rzucając obszernym ciosami, głównie nie dochodzacymi celu. Za to widać było, że sporo ciosów rywala robiło na nim wrażenie. Myślę, że przerwanie było jak najbardziej słuszne, nie było tam szans zeby cos więcej ugrać, a zdrowie jest jedno.

Berchelt - Vargas, klasyk, mexican style, dwóch wielkich wojowników.
Nie wiem jak El Bandido Vargas chciał to wygrać idąc na wyniszczenie z rywalem młodszym, większym, silniejszym. Miałem wrażenie, że Berchelt jest tam większy o co najmniej kategorie wagowa, jak nie dwie.
Ich style boksowania znów daly wielkie widowisko, ale w zaistniałych okolicznościach zwycięzca mógł być tylko jeden.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 10:02   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 257 razy w 63 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Doskonałe występy Berchelta i Navarrete, którzy dla mnie są liderami swoich kategorii wagowych. Wcześniej doszło do ciekawej walki w super lekkiej, w której mistrz olimpijski z Rio (tytuł niezupełnie zasłużony, ale jednak) Fazliddin Gaibnazarow zmierzył się z tyczkowatym (ponad 190 cm wzrostu) Mykalem Foxem. Niespodziewanie wygrał Fox, demonstrując zaskakująco dobrą szybkość i pracę nóg, jak na pięściarza o takich gabarytach. Werdykt słuszny, ale... Ringowy już w pierwszej części walki (bodajże w rundach 3 i 4) wlepił Uzbekowi 2 ostrzeżenia naprawdę nie wiadomo za co. Kompletnie "z dupy wzięte". Taki obrót sprawy mógł zdeprymować zawodnika i wypaczyć jego postawę w ringu.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 10:10   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Widziałem przed chwilą ostatnie 5 rund Navarette-Dogboe i nie wyglądało to dobrze dla Dogboe. Zbierał lanie, sam rzucając obszernym ciosami, głównie nie dochodzacymi celu. Za to widać było, że sporo ciosów rywala robiło na nim wrażenie. Myślę, że przerwanie było jak najbardziej słuszne, nie było tam szans zeby cos więcej ugrać, a zdrowie jest jedno.

Nie wiem jak El Bandido Vargas chciał to wygrać idąc na wyniszczenie z rywalem młodszym, większym, silniejszym. Miałem wrażenie, że Berchelt jest tam większy o co najmniej kategorie wagowa, jak nie dwie.
Ich style boksowania znów daly wielkie widowisko, ale w zaistniałych okolicznościach zwycięzca mógł być tylko jeden.
Vargas po prostu inaczej nie potrafi. To jest jego natura, w te albo we wte. A w tym wieku na pewno nie zrobi się już z niego boxera. Moim zdaniem promotor wykonał złą robotę, to nie mogło skończyć się inaczej. Choć moim zdaniem pojedynek zakończony ciut za wcześnie przez trenera.
Jeżeli chodzi o Dogboe, to odniosłem wrażenie, że bardzo wierzy w swoją technikę i precyzję ciosu, szczególnie na dół, co sprawia, że jest mocno ofensywnym bokserem, nawet jeżeli idzie do tyłu. Niemniej trafił na większego i silniejszego przeciwnika, dla którego taki styl okazał się wodą na młyn. Twardy Navarrete nie ma problemu by co nieco przyjąć, żeby konsekwentnie wykonać swoją robotę. To facet, który nie bierze jeńców i dla Ghańczyka okazało się to bardzo destrukcyjne, który został rozbity i zajechany. Jak napisano w newsie, może być mu bardzo ciężko się pozbierać.
Tejksio jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 10:37   #5 (permalink)
journeyman

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post

Navarette był znakomity. Dogboe trafiał go bardzo soczyście, nawet kontrował czysto prawym sierpem, a nic nie mógł zdziałać. Isaac moim zdaniem to wciąż bardzo solidny bokser i będę zdziwiony jak w przyszłości nie zostanie mistrzem, tym razem może niższej kategorii. Jak Navarette będzie robił postępy to naprawdę może być gwiazdą, ale pewnie już w piórkowej.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-19, 15:18   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

W obu rewanżach jeszcze więcej tego samego co w pierwszych walkach.

W Berchelt - Vargas nie mogło skończyć się inaczej. Dwaj ultra ofensywni zawodnicy, z których jeden jest młodszy, nierozbity, większy, silniejszy i lepszy technicznie. Berchelt przed czasem to było jedyne możliwe rozwiązanie.

A Dogboe? Potwierdziło się, że jego styl sprawdza się dobrze, kiedy to on ma przewagę siły fizycznej i ciosu nad rywalem. Kiedy na jego drodze stanął Meksykanin, który nie tylko nie odczuwał jego uderzeń, ale sam był w stanie go ranić, pojawił się poważny problem. Teraz dla Navarrete była to znacznie łatwiejsza robota niż za pierwszym razem, bo wiedział już jak walczyć z Ghańczykiem, a ten po ich pierwszym spotkaniu nie wprowadził żadnych korekt. Po takim laniu jakie Dogboe zebrał, może być mu już trudno wrócić na najwyższy poziom, z kolei Vaquero chyba niedługo pojawi się w piórkowej bo nie sądzę, żeby długo był w stanie robić limit 122 z takimi rozmiarami.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania