boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-05-19, 04:20   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie Julian Williams mistrzem WBA i IBF po zwycięstwie nad Jarrettem Hurdem

Po znakomitym i pełnym akcji pojedynku mamy nowego mistrza WBA i IBF w wadze junior średniej. Julian Williams (27-1-1, 16 KO) pokazał wreszcie pełnię swoich możliwości i zdetronizował Jarretta Hurda (23-1, 16 KO), pokonując go na punkty 116-111, 115-112, 115-112. Mistrz zaimponował siłą, determinacją i mocną szczęką, ale w przeciągu dwunastu rund to pretendent dyktował warunki i trafiał precyzyjniejszymi, mocniejszymi ciosami.

Hurd zaczął na spokojnie, na wstecznym, ale kiedy zobaczył, że to woda na młyn "J Rocka" przystąpił do ataków. Pretendent wcale jednak nie zamierzał pozwalać się spychać, a wręcz przeciwnie. To on pchał mistrza na liny, gdzie popisywał się znakomitą techniką w walce z bliska. Julian dziurawił obronę mistrza krótkimi ciosami na górę i na dół, w odpowiednich momentach przytrzymując przeciwnika. Czempion był jak zwykle aktywny, ale oponent był precyzyjniejszy.

W drugiej rundzie Williams rani Hurda prawą ręką, a po chwili rzuca na deski lewym sierpowym na górę głowy. Czempion bierze się do roboty w kolejnych trzech minutach, ale jego częstotliwość zadawania ciosów jest równoważona przez dokładne uderzenia pięściarza z Filadelfii, który regularnie obija doły, ale też prostuje Hurda podbródkowymi. Julian dominuje w walce z bliska, a pierwsza runda jaką zapisuję mistrzowi to odsłona numer pięć. Williams wychodzi z założenia, że najlepszą obroną przed "Swiftem" jest atak i trzyma go na linach, nie pozwalając rozwinąć skutecznych akcji.

Mistrz WBA i IBF naciera w rundzie numer siedem, ale w kolejnej jest mocno obity przez pretendenta, który nie waha się też bić poniżej pasa. Hurd krwawi z okolic obu oczu, ale nie poddaje się. Determinacja broniącego tytułu jest niezwykła, ale "J Rock" jest lepszy w każdej płaszczyźnie walki. Z dystansu, w defensywie, ale także z bliska. Kapitalne kombinacje Williamsa są lepsze i skuteczniejsze niż chaotyczna nawałnica Jarretta. Filadelfijczyk jest kapitalnie przygotowany taktycznie przez Stephena Breadmana Edwardsa. Unika klasycznego półdystansu, przenosząc walkę do budki telefonicznej albo trafia z dystansu. Widać duży postęp Williamsa w przygotowaniu fizycznym, co w przeszłości było jego piętą Achillesową. Po dwunastu pełnych akcji rundach całkowicie zasłużenie triumfuje Julian Williams, który przywdziewa pasy WBA i IBF w wadze junior średniej.

Źródło: redakcja

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 04:29   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 257 razy w 63 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Hurd jak zwykle źle wszedł w walkę, co tym razem kosztowało go nokdaun w 2 rundzie. Ambitnie staarł się odrobić straty i pewnym momencie wydawało się, że jest bliski tego celu. Jednak w końcowych rundach brakło mu kondycji, co przeważyło szalę na korzyść doskonale przygotowanego Williamsa. Hurd niepotrzebnie przyjął walkę w bliskim dystansie, nie wykorzystując przewagi warunków fizycznych. Poza tym chyba za dużo kosztuje go zbijanie wagi do limitu SWW. Przy swoich gabarytach już dawno powinien boksować w średniej.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 04:47   #3 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kondycji mu raczej nie zabrakło tylko skilla. Z chęcią zobaczyłbym rewanż bo walka była kozacka
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 05:06   #4 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Co prawda oglądałem od szóstej rundy ale Williams świetnie się zaprezentował. Śliski, nie dawał się trafić. Nie widziałem Swifta tak bezradnego jak dziś, Julian dyktował warunki.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 06:52   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Walki jeszcze nie oglądałem,.
Wynik to spore zaskoczenie, a dopiero co wczoraj rozmawialiśmy o przynależności Hurda to czołówki p4p.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 07:10   #6 (permalink)
challenger

Domyślnie

mialem 116-111 williams
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 07:31   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

W całym tym zamieszaniu zapomnieliśmy i pominęliśmy, jak dobrym bokserem jest Williams. Porażka Hurda była do przewidzenia, ale jeszcze nie teraz, przynajmniej dla mnie. Kiedy ciągle walczysz z najlepszymi w swojej wadze i w każdej walce idziesz na wojnę, to czasem kosa trafi na kamień. Wprawdzie jestem fanem Jarretta i trochę mnie ten wynik martwi, to jednak J Rocka również lubię Ale się to zmienia wszystko. Williams, który przegrał z Jermallem, zabiera pasy Hurdowi. Harrison, który przegrał z Hurdem, zabiera tytuł Jermellowi. 154 to zajebista dywizja! A teraz zabieram się za szukanie walki
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 07:50   #8 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ależ mu Williams nawkładał podbródków i krótkich sierpów. Bardziej dynamiczny, nieco szybszy, agresywny. Jarret nie mógł długimi okresami przebić się przez szczelną gardę Williamsa. Praktycznie nie próbował wydłużyć dystansu, a J. Rock czuł się w półdystansie jak ryba w wodzie, co chwila zaskakując ciosem z klinczu. Swift dzisiaj bez pomysłu, bez planu B. Choć wiadomo - walczy się na tyle, na ile pozwala przeciwnik.

Zasłużone zwycięstwo Williamsa.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 07:57   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

A myślałem że po pokonaniu Lary nikt już Hurdowi w najbliższym czasie nie zagrozi w SWW. Duża niespodzianka jak dla mnie
T2JD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-05-19, 08:23   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Jestem zaskoczony. Myślałem, że po raz kolejny zadecyduje fizyczność Hurda. Nie jest to bokser nad którym spuszczałem 'ochy i achy'. Po prostu, wyglądał przy rywalach jak maciora przy małej swini. Głowa odskakiwała mu czesto,ale jednak zawsze ta fizyczność brała sprawy w swoje rece. To też nie tak,że twierdze,że Hurd to tylko warunki,bo boksera równiez z niego kawał, ale jednak one odgrywały baaardzo istotną role. Williamsa nie znam zbytnio. Gdzies tam polowicznie mi sie czasami napatoczyl. Wiec myslalem, że po nokaucie od Charllo, bedzie to raczej przystawka dla tego tura Jarretta.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania