boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-05-19, 21:55   #21 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Jak to nikt nie wypadł tak na tle Wacha? A Kliczko? Powietkin? Wach wtedy był po prostu twardszy, dziś ma 39 lat i mocno obitą głowę. Jest naruszony przez czas i ciosy rywali. Boksersko też dawniej bywało w nim więcej życia.

Kontuzja w walce z Hunterem pojawiła się bodaj w 8 rundzie, a walka była do tamtej pory wyrównana. Jeszcze rok, może półtora roku temu walka Szpilka - Hunter dla wielu kibiców w Polsce nie miałaby faworyta. Hunter jest niewygodny, owszem, ale i Szpilka do wygodnych nie należy, kiedy jest dobrze przygotowany fizycznie i ma choć odrobinę pasującego rywala. Choć na pewno Hunter nie gubi się tak pod naporem jak Artur i jest świeższy.

Schodzi ta dyskusja na niewłaściwy tor Zostawiam to i podsumuję jednym zdaniem. Z Bakole IMHO bardzo prawdopodobna czasówka, z Joycem pewna

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 22:13   #22 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Jak to nikt nie wypadł tak na tle Wacha? A Kliczko? Powietkin? Wach wtedy był po prostu twardszy, dziś ma 39 lat i mocno obitą głowę. Jest naruszony przez czas i ciosy rywali. Boksersko też dawniej bywało w nim więcej życia.
No w sumie może i tak. Aczkolwiek mi sie cos w nim spodobało. Zarzucał ciosami,róznicował,bawił sie boksem. Kiedy było trzeba - przyciskał mocniej, kiedy nie - rzucał te ciosy luźno. Tak czy tak, Wach to faktycznie troche mało żeby go jednoznacznie ocenić.

Cytat:
Kontuzja w walce z Hunterem pojawiła się bodaj w 8 rundzie, a walka była do tamtej pory wyrównana
Jeśli tak, to mi sie coś kompletnie pomyliło... Myślałem,że on od 4 czy 5 rundy zgłaszał,że coś jest nie tak z tym barkiem.

Cytat:
Schodzi ta dyskusja na niewłaściwy tor Zostawiam to i podsumuję jednym zdaniem. Z Bakole IMHO bardzo prawdopodobna czasówka, z Joycem pewna
Zabrzmi śmiesznie,ale to mi sie wymsknęło całkowicie nieświadomie Fakt,że bardzo szybko skumałem gafe,ale juz nie edytowałem.. Teraz zmienilem. Sorry. Reasumując - u mnie raczej z jednym i z drugim czasówki pewne. I jak nie lubie nierównych zestawień,to Arturowi naprawde przydałaby sie jakas walka na przetarcie z tym nowym trenerem.. Może nie bumem,bo chłopak za ambitny,ale jakiś np. Litlle byłby ok.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 22:17   #23 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Po prostu postawiłem tezę, ale może nie do końca dobrze to zdefiniowałem. Bo mi boks Bakole też się podoba i też widzę w nim coś i również nie widzę tego, że Szpilka go pokonuje. Ale z Joycem nie widzę Artura jeszcze bardziej Post na poprzedniej stronie edytowałem, dodając jeszcze jeden czy drugi argument, dlaczego sądzę tak, a nie inaczej. Pozdro!

stare 10-05-19, 23:10   #24 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Jeszcze rok, może półtora roku temu walka Szpilka - Hunter dla wielu kibiców w Polsce nie miałaby faworyta. Hunter jest niewygodny, owszem, ale i Szpilka do wygodnych nie należy, kiedy jest dobrze przygotowany fizycznie i ma choć odrobinę pasującego rywala.
Damn no ja rozumiem ze to strona o boksie etc i trza byc obiektywnym ( na sile?) ...ale to tak jakby na forum ekonomicznym pisac ze rozdawanie pieniedzy na ciuli to jest metoda na uzdrowienie gospodarki bo 30 % spoleczenstwa to popiera ..szpulka nie ma czego szulac w powaznym boksie ...przewracal go jak chcial emerty rencista budowlaniec czy kim on tam byl mollo ...jak artur byl w swoim prime a teraz hunter??? Bakole?? To sa jakies wyroki smierci.

Piszesz ze bakole byl mocny bo walczyl z wypalonym wachem to jaki ma byc ledwo przezyeajacy walle z tym wachem szpilka....ktoremu sie udalo tylko przez plecy promotorka i lenistwo rywala...howgh.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 23:20   #25 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jedyną sensowną i prawdopodobną opcją wydaje się być Chisora, pasuje terminowo, pasuje w jego drodze do kolejnej dobrej walki, pasuje mu na przeczekanie walk wszystkich innych sensownych lokalnych rywali, którzy mają już plany w tym okresie. Pasowałby też Szpilce bo jest to znany rywal i dobry na ponowne zauważenie, płatność powinna być solidna, wydaje mu się,że może to wygrać, jest wyzwaniem na fajnym terenie. Na taki kompromis poszedłby pewnie też Wasyl, miałby z głowy organizacje walki, zamknąłby na chwilę dziób tej złotówie, a łudziłby się w głebi serca, że wygrają tą walkę. Chisora przygotowany, naładowany, to oczywiste KO na Szpilce, tylko pytanie jak by do tego podszedł, jeśli w tle byłaby obietnica czegoś dużego to spoko, inaczej by się pewnie męczył, aczkowiek wystarczy kilka celnych bomb i z Artura nie ma już dziś co zbierać.
Z innych teoretycznie bezpiecznych walk, takich na punkty to Hughie Fury, a Joyce, czy Bakole to abstrakcja i oczywiste KO, szkoda klawiatury.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 23:26   #26 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

No i zaczyna się to, czego na pewno nie chciałem. Przekręcanie moich słów (jak choćby o Wach - Bakole). Zaraz wyjdzie, że Szpilka moim zdaniem może pokonać Bakole.

Szpilka z okresu od Adamka do Wildera uchodził za niewygodnego. Niewygodny nie znaczy "bardzo mocny", "klasowy". Mało ważył, dużo się ruszał, boksował z rywalami, którzy na niego nie nacierali, co mu pasowało, bo nie popełniał tych klasycznych dla siebie błędów. Dziś jest skończony, a już na pewno nie ma czego szukać z rywalami o charakterystyce Joyce'a czy Bakole, ale o tym każdy wie. A Hunter jeszcze nie tak dawno uchodził za kompletnego średniaka. 1,5 roku temu byłby dużym faworytem dla kibiców ze Szpilką? Wątpię. Piszesz tak @puciu dziś, kiedy Hunter wschodzi do góry, a o Szpilce wszyscy wszystko wiemy. Pamiętam jak oglądałem jego walki sprzed Usyka i nikt nawet jednego posta o nim nie pisał, nie zwracano na niego uwagi. Po Usyku co najwyżej można było usłyszeć, że waciak, a @mat jeszcze zwracał uwagę, że gość kompletnie bez siły fizycznej, dobrze pamiętam I wtedy była to racja, on dopiero gdzieś od Kiladze wygląda lepiej.

Piszesz, że dla mnie Bakole mocny bo walczył z wypalonym Wachem (choć to nie do końca tak pisałem), ale już po chwili sam dodajesz, że Szpilce się udało przez lenistwo Wacha Z Bakole nie był tak leniwy? Slugger i boxer nie dają takich samych walk.

Wylogowuję się z tej rozmowy. Czułem, że nic z tego dobrego nie wyniknie. Stawiałem na Bakole z Wachem zanim to stało się modne Dyskusja zaczęła się od tego, z kim widmo jednostronnego wpierdolu byłoby dla A.SZ bardziej oczywiste, to miałem na myśli. I podałem tam swoje argumenty, jeśli chodzi o JJ i MB. O tym mogę ewentualnie jeszcze pogadać, nie o Szpilce czy tym, jakobym go faworyzował z Bakole, lol. Choć cała dyskusja o Arturze w tych walkach była od początku abstrakcyjna. Ale gdyby na stole były oferty te same finansowo od jednego i drugiego, to będąc członkiem team Szpila proponowałbym Bakole.

stare 11-05-19, 00:40   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie wierzę w obstawianego przez Was Chisorę, tak jak i Joyce'a i Bakole. Każdy z nich jeśli zechce i się przygotuje niszczy Ajtuja przed czasem. I Wasyl dobrze o tym wie, a ponoć doszedł do konsensusu z gitem. Ta walka na wyspach będzie maks z 3 czy 4 ligą. Browne czy Little, może Kamil Sokołowski czy wspomniany też Webb. Nikt lepszy.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-05-19, 01:29   #28 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Mi sie cos wydaje ze moze byc to Sokołowski ...Przynajmniej taka walka by sie dobrze sprzedała...
Luis Omega jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-05-19, 03:59   #29 (permalink)
bum

Domyślnie

Nie rozumiem, dlaczego niemal każdy z komentujących sugeruje walkę z Anglikiem, podczas gdy z wypowiedzi Artura Szpilki możemy wywnioskować jedynie miejsce pojedynku. Według mnie, w kolejnym starciu Polak skrzyżuje rękawice z zawodnikiem nie będącym obywatelem Wielkiej Brytanii.
Terrence Crawford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-05-19, 04:54   #30 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Moim zdaniem Artur jedzie po wpierdol od Joyce'a, dla którego był poszukiwany rywal na 13 lipca. Data pasuje i rywal dla Joyce'a pasuje, bo po wielkim nieruchawcu (Ustinow, z którym walczy 18 maja) dla odmiany będzie chciał sobie poganiać za szybkim na nogach zajączkiem. Nikt nie lubi być ciężko nokautowany, więc dla Joyce'a przeciwnika trudno znaleźć i trzeba mu odpowiednio zapłacić. A o to przecież chodzi Wasilewskiemu i Szpilce.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania