boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-05-19, 17:21   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Edwards: najniższy procent dla trenera, o jakim kiedykolwiek słyszałem

Stephen Edwards, ekspert i analityk portalu BoxingScene, skomentował rozstanie Giennadija Gołowkina i Abela Sancheza, którzy nie dogadali się w kwestiach finansowych. Co sądzi o tym popularny "Breadman"?

- Lubię ich obu i życzę im wszystkiego dobrego. Abel dokładnie opisał ich rozstanie, więc pozwolę sobie wypowiedzieć się na ten temat, bazując na tym, co wiadomo. Nie mam pojęcia, dlaczego to Sanchez jest tutaj tym "złym". Abel stwierdził, że jego wynagrodzenie zostanie obniżone z 10% gaży "GGG" do 2%. Stwierdził również, że zaakceptowałby 4%. W świecie biznesu nie ma mozliwości, by profesjonalista zaakceptował obniżkę z 10% do 2%. Sanchez był z Gołowkinem, kiedy ten nie zarabiał wielkich kwot. Może nie stworzył go, ale był z nim wystarczająco długo, bo 9 lat. Mój Boże, kto jest gotów przyjąć 80% obniżkę wynagrodzenia za wykonanie tej samej dokładnie pracy? Nie rozumiem tej krytyki Sancheza. Może ludzie go nie lubią? Nie chcę krytykować Gołowkina, nie znam dokładnie jego stanowiska.

- Abel jest dumnym człowiekiem sukcesu. Facet uznał, że nie skorzysta z tej oferty. Zwłaszcza, gdy zszedł do 4%. Słyszę też, że "Sanchez i tak zarobiłby bardzo dobrze, bo Gołowkin będzie teraz świetnie zarabiał". Ale powtórzę - Sanchez brał 10%, gdy gaże Gołowkina były niskie. Dlaczego ma nie dostać swojego %, kiedy wypłaty Giennadija rosną? Bokser, który zarobi 50 tysięcy dolarów nie zaproponuje topowemu trenerowi 1 tysiąca, a tyle wynosi tutaj 2%. Zrozumiałbym, gdyby bokser zarabiający 10 milionów dolarów dał trenerowi sztywną wypłatę 750 tysięcy dolarów, co stanowiłoby 7,5 %. Osobiście nigdy nie słyszałem, żeby trener przyjmował 2%. To najniższy procent, o jakim kiedykolwiek słyszałem. Uczciwi promotorzy potrafią dzielić się z bokserem w stosunku 80% do 20%. Słyszałem też o podziałach na linii bokser - promotor w stosunku 50 do 50. Menedżer potrafi wziąć 40%. Każdy z nich bierze więcej niż trener. A przecież trener często odpowiada nie tylko za szkolenie, ale i jest kierownikiem. Boks to sport dziwaczny
- pisał Edwards.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 17:25   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Z jednej strony 2% to takie umniejszenie dla trenera, z drugiej 2 procent to i tak więcej kasy niż przedtem. Koniec końców, razem doszli do tego że Gennadij podpisał wielomilionową umowę i skoro jeden ma podwyżkę to drugi też powinien mieć tak samo spotegowane te 10 procent
nosytekim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 17:50   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

To jest interes, tu nie ma sentymentów. Gołowkin ma już z górki i to jego wybór z kim chce trenować i za ile. Gdyby Gołowkin zarabiał za walkę po 30 tys. $, to pewnie Sanchez odmówiłby trenowania go za 10%.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 17:55   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Sanchez ma ból dupy ogromny ze taka kasa przeszła kolo nosa, pierdolenie o autorytetach albo o honorze to moze sobie wsadzic... w kieszeń

Dostał prezent w postaci gotowego zawodnika, mial farta, ze dostal diament ktorego za bardzo szlifowac nawet nie bylo trzeba, zdobyli razem ile sie dalo, ale czy ktos zauwazyl jak na przestrzeni lat zmienial sie Golovkin pod jego nadzorem?? Jak dla mnie styl GGG byl zawsze taki sam, pod koniec wrecz sie pogorszył(ale moze to juz ze wzgledu na wiek i eksploatacje). Czy jego trenerem bylby Sanchez, czy Roach czy Atlas czy inne nazwisko to chyba wiele by nie zmienilo.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 19:25   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Sanchez ma ból dupy ogromny ze taka kasa przeszła kolo nosa, pierdolenie o autorytetach albo o honorze to moze sobie wsadzic... w kieszeń

Dostał prezent w postaci gotowego zawodnika, mial farta, ze dostal diament ktorego za bardzo szlifowac nawet nie bylo trzeba, zdobyli razem ile sie dalo, ale czy ktos zauwazyl jak na przestrzeni lat zmienial sie Golovkin pod jego nadzorem?? Jak dla mnie styl GGG byl zawsze taki sam, pod koniec wrecz sie pogorszył(ale moze to juz ze wzgledu na wiek i eksploatacje). Czy jego trenerem bylby Sanchez, czy Roach czy Atlas czy inne nazwisko to chyba wiele by nie zmienilo.
Ale jesteś żałosny jeśli w takim sporcie jak boks czy ogólnie sporcie AUTORYTET czy HONOR to dla Ciebie...pierdolenie. Tak Golowkin wyskoczył z kapusty i zaczął wszystkich bić i nokutowac. 9 lat ...wspólnych treningów,zmartwień, wylanego potu ,stresów.
Jaki diament? Ja w nim nigdy nie widziałem czego nadzwyczajnego. Takich diamentów po ulicach chodzi setki. Nie każdy został bokserem, nie każdy miał warunki uprawiać sport, niektórym zabrakło ODPOWIEDNICH LUDZI wokół nich, innym determinacji ,niektórych kontuzje złamały. Diamenty to byli Tyson, Jordan czy Messi. Diament danego sportu to ktoś kto w wieku 20 kilku lat osiąga szczyt i bije resztę na głowę a nie po 30 ma największe sukcesy.
Sukces GGG to ciężka praca ,a nie jakiś niesamowimty talent.
Zawsze by świetnie przygotowany i wytrenowany...
Od tego DANZ i tych kwot to niektórym się w dupach przewraca ,a napewno GGG odleciał już mocno od rzeczywistości. Niedługo pewnie szykuje się wierdol.
Czego mu życzę....pycha kroczy przed upadkiem...

Niepotrzebne ad personam - unikajmy - redakcja
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 19:45   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

To lubię - człowiek z branży, poinformowany i ogarnięty, mówi że 2 procent to niespotykanie niska stawka, ale forumowi napinacze made by Poland wiedzą lepiej i cisną po Sanchezie.Cebulandia 100%
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 21:08   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Ale jesteś żałosny jeśli w takim sporcie jak boks czy ogólnie sporcie AUTORYTET czy HONOR to dla Ciebie...pierdolenie. Tak Golowkin wyskoczył z kapusty i zaczął wszystkich bić i nokutowac. 9 lat ...wspólnych treningów,zmartwień, wylanego potu ,stresów.
Jaki diament? Ja w nim nigdy nie widziałem czego nadzwyczajnego. Takich diamentów po ulicach chodzi setki. Nie każdy został bokserem, nie każdy miał warunki uprawiać sport, niektórym zabrakło ODPOWIEDNICH LUDZI wokół nich, innym determinacji ,niektórych kontuzje złamały. Diamenty to byli Tyson, Jordan czy Messi. Diament danego sportu to ktoś kto w wieku 20 kilku lat osiąga szczyt i bije resztę na głowę a nie po 30 ma największe sukcesy.
Sukces GGG to ciężka praca ,a nie jakiś niesamowimty talent.
Zawsze by świetnie przygotowany i wytrenowany...
Od tego DANZ i tych kwot to niektórym się w dupach przewraca ,a napewno GGG odleciał już mocno od rzeczywistości. Niedługo pewnie szykuje się wierdol.
Czego mu życzę....pycha kroczy przed upadkiem...
Średnio podobają mi się Twoje teksty, ale tutaj całkowicie się zgadzam. Prawdziwy trener jest też psychologiem, ojcem, a nierzadko masażystą i gościem od przygotowania fizycznego. Skoro tak długo to świetnie działało, to znaczy, że Sanchez wywiązywał się bardzo dobrze ze swojej roli w każdym aspekcie. Podsumować 9 wspólnych lat jako "pierdolenie" i "taki jest biznes" to dopiero pierdolenie. Sory pain, ale powtarzanie takich bzdetów to jawne wyrażanie na nie zgody, tak samo jak to, że mistrza trzeba pokonać wyraźnie. Rzeczywiście, wszystko wskazuje na to, że Kazach trochę pogubił się w wielkim świecie pieniędzy i sławy i całkiem możliwe, że końcówka kariery zatrze nieco niesamowite wrażenia z jego prime'u.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 21:26   #8 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Gołowkin być może ten kontrakt z Dazn będzie traktował jako taką emeryturę zasłużoną, może już nie ma ambicji, bo kontrakt zagwarantował mu to co chciał, czyli sporą kasę. Kilka walk dla Dazn, za każdą ponad 10 baniek. Do tego Rollsa to on może wyjść bez przygotowania i wygra. Wypełni kontrakt i prawdopodobnie zakończy karierę, swoje możliwości zna, a liczyć też umie. Ślubu z Sanchezem nie brał, nie dogadali się w kwestiach finansowych i tyle. Banks zarobi, może nawet będzie im się współpraca układać. Nie widzę w tym żadnych moralnych kontrowersji, bo cała więź Sancheza z Gołowkinem jak i motywacja do pracy i osiągnięć mogła być oparta tylko na pieniądzach.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 21:38   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

A ja bym w ogóle dał sobie spokój z wysuwaniem jakichkolwiek wniosków a tym bardziej rzucania osadów. Nie wiemy jak ich współpraca wyglądała, może nie układało się od dawna, może Sanchez nie do końca wywiązywał się że zobowiązań. I Ggg zaproponował stawkę za którą wiedział że Abel się nie zgodzi.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-19, 21:40   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Pisalem to wczesniej...ale sanczez troszke sie dal wydymac golemu...a raczej jakichs jego doradcom...widzac w jaka strone idzie ggg powinien zaakceptować nawet te 2% i lac cieplym moczem na niego bo i tak chlop juz odcina kupony. Z drugiej moze to dla niego sprawa honorowa byla....sam dal tez dupy po 2 walce z burito komplementujac zwyciextwo ryzego...mogly tam byc jakies kwasy w zespole ...ciekawe co na to goloy...a najpewnie lata mu to kolo ....uja i odpala se cygara dolarami
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania