boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-04-19, 12:16   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Borek o sprawie z bandażami Talarka: chciałbym wierzyć w kompetencje pewnych ludzi

Pojawiają się już pierwsze wyjaśnienia i komentarze odnośnie małej afery dotyczącej bandażowania rąk Roberta Talarka przed walką z Patrykiem Szymańskim. W programie "W ringu ETOTO TV" Patryk Szymański zdradził, że Gus Curren widział przy zdejmowaniu tejpów przez Talarka plastikowe elementy.

Amerykański trener nalegał na ponowne bandażowanie dłoni przez Roberta, gdyż ten pojawił się w katowickim Spodku... w już zatejpowanych dłoniach. Kiedy zdejmowano bandaże, wówczas Curren miał zauważyć plastikowe osłonki na kości.

- Rozmawiałem z Irosławem Butowiczem. Kategorycznie zaprzecza oskarżeniom G. Currena. Według IB ''plastikowe elementy'' to gąbki, których RT od dawna używa, by chronić wielokrotnie kontuzjowane kości. Według IB jest wielu świadków zdejmowania tejpów, którzy potwierdzą jego słowa - czytamy na Twitterze Jakuba Biłuńskiego.

- Krzysztof Kraśnicki: dowiedziałem się o sprawie z programu ETOTO. Podczas gali ani po gali nikt nie zgłaszał żadnych nieprawidłowości. Podczas zdejmowania tejpów Roberta, których zażyczył sobie G. Curren, była obecna osoba z komisji. (...) Irosław Butowicz doprecyzowuje: Robert Talarek używał do ochrony/stabilizacji śródręcza gazy lub waty. W Katowicach użył równie niegroźnej gąbki. Przy zdejmowaniu tejpów i ponownym tejpowaniu była obecna osoba z komisji. Nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości - pisze dalej Biłuński.

- Nie lubię niedomówień. Rozmawiałem z GC i PS. Robert przyjechał z „tapem” do hali. GC zakwestionował. Twierdzi, że był on niedozwolony. Elementy plastikowe. To samo co Margarito i powiedział, że to nielegalne i że w USA jest za to więzienie. Stary tape zdjęto. RT walczył w legalnych. Byli tam GC, IB , Jakub Chycki, przedstawiciel WBZ i Łukasz Wierzbicki. Ja nie wiem, bo mnie tam nie było. Ja chciałbym wierzyć w kompetencje pewnych ludzi, ale niestety po ostatniej imprezie mam dużo za dużo wątpliwości. Czy WBZ pracuje za pieniądze czy za darmo? Bo ja za to płacę i nie jestem na gali od tego, by zajmować się bandażowaniem i stwierdzaniem nieprawidłowości. Czy ja po chińsku mówiłem w piątek o 13, żeby nie zakładać tape'ów poza halą? Że trzeba to robić przy obozie rywala? Wyraziłem się jasno - skomentował sytuację Mateusz Borek, który po chwili doprecyzował.

- Ustaliłem fakty. Zdjęty, zakwestionowany przez GC tape nie został zabezpieczony i zabrany przez przedstawiciela WBZ. Teraz słowo przeciw słowu.

Sprawa powinna zostać wyjaśniona i na to liczymy. O postępach w tej kwestii będziemy informować.

Źródło: Twitter, Mateusz Borek, Jakub Biłuński

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 12:26   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie

Póki co nikt oprócz Currena nie mówi nic o plastiku. Butowicz i Kraśnicki, jak widzimy, nie zauważyli tam niczego nielegalnego. Przy zdejmowaniu było przynajmniej pięć osób, jak nie więcej. Sprawa na pewno jest do wyjaśnienia.

Sam fakt, że Talarek przyjechał na halę w zabandażowanych dłoniach to jakieś jaja. Tym bardziej, że znali procedurę. Samo to budzi pewne podejrzenia, ale na jakiekolwiek wnioski i osądy jest na pewno za wcześnie.

PWBZ ogarnia wszystko oczywiście bardzo słabo, ale to akurat nie ich wina, że bokser przyjechał na halę w bandażach. Natomiast można się zastanawiać, czy bez interwencji Currena PWBZ zarządziłby powtórne bandażowanie? No i jeżeli Curren widział tam plastik, to dlaczego nie nadmuchał sprawy od razu?

Ogólnie dziwne to trochę, że Twitter i nie tylko dziś tym żyje, bo wrzuciłem fragment tego programu na Twittera i stronę. Do tej pory była kompletna cisza. A przecież ten magazyn wisi w sieci od paru dni i ma ponad 20 tys odsłon.

Mamy tu albo grubą aferę albo grube nieporozumienie.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 13:01   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bo gdyby to wyszło na innej gali sam Kostyra nakręciłby mega afere. Aż dziw że wyszło to w programie Borka i w sumie on sam zaczął temat

https://www.youtube.com/watch?v=w5Q6qOpwpus

1gdz 1 min
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 13:31   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

zapewne nic nie bylo powaznego z tymi gabkami ale to wlasnie pokazuje brak profesjonalizmu z wielu stron. od tych co przyjezdzaja do hali z lapami zrobionymi do tych co nie zabezpieczyli tych tejpow w razie gdyby trzeba bylo publicznie sprawe wyjasniac i pokazac ze wszystko bylo ok tylko oboz talarka nie zachowal sie profesjonalnie przyjezdzajac na hale ze zrobionymi lapami.
Po prostu taka byle jakosc wychodzaca od ludzi wszedzie. nie wazne gdzie jestes i co robisz spotykasz ich na wlasnej drodze dzien w dzien.
mentalnosc myslenia na zasadzie wszystko jest oczywiste JA, JA
Rozumiesz? tak,tak a pozniej masz ochote zdzielic kogos w leb
Jak komus cos tlumaczysz i pytasz sie czy rozumie to gdy on odpowie mowiac to samo co ty ale innymi slowami albo najlepiej jak jeszcze dolozy odpowiadajac rozumiem ale moze zrobmy to w taki i taki sposob to znaczy ze naprawde cie wysluchal i rozumie istote problemu i stad jego nowe ciekawe spostrzezenia lub nie ale slucha i mysli. Wielu to denerwuje jak maja sporo spraw na glowie i wola kogos kto odpowiada tylko Tak a taka odpowiedz to pewnosc ze sprawa nie zostanie zalatwiona a duza szansa ze bedzie jeszcze gorzej. Lepiej pocwiczyc umiejetnosc sluchania a jak juz wycwiczysz ta cierpliwosc to wymagac od kazdego zeby zaczal myslec w ten sposob.
Slowo Tak jest lepsze chociazby pod wzgledem ekonomicznym od kogos kogo juz sprawdzilismy, dobrze znamy a nie widujemy sie raz na jakis czas
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 14:42   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Dziadostwo, ale do ringu wyszedl bez tych gąbek. Wygral. Wiec werdyktu zmienic nie mozna. Tylko smrod pozostanie
jassin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 15:40   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Póki co nikt oprócz Currena nie mówi nic o plastiku. Butowicz i Kraśnicki, jak widzimy, nie zauważyli tam niczego nielegalnego. Przy zdejmowaniu było przynajmniej pięć osób, jak nie więcej. Sprawa na pewno jest do wyjaśnienia.

Sam fakt, że Talarek przyjechał na halę w zabandażowanych dłoniach to jakieś jaja. Tym bardziej, że znali procedurę. Samo to budzi pewne podejrzenia, ale na jakiekolwiek wnioski i osądy jest na pewno za wcześnie.

PWBZ ogarnia wszystko oczywiście bardzo słabo, ale to akurat nie ich wina, że bokser przyjechał na halę w bandażach. Natomiast można się zastanawiać, czy bez interwencji Currena PWBZ zarządziłby powtórne bandażowanie? No i jeżeli Curren widział tam plastik, to dlaczego nie nadmuchał sprawy od razu?

Ogólnie dziwne to trochę, że Twitter i nie tylko dziś tym żyje, bo wrzuciłem fragment tego programu na Twittera i stronę. Do tej pory była kompletna cisza. A przecież ten magazyn wisi w sieci od paru dni i ma ponad 20 tys odsłon.

Mamy tu albo grubą aferę albo grube nieporozumienie.
No wiesz Curren miał swoje powody jednak gdyby robił afere od poczatku pewnie zostałoby to uznane za jakies tłumaczenia itd. Natomiast zadziwiające jest postępowanie Talarka no ja pierwszy raz słysze że ktoś przed walka zapierdziela kilka godzin zatejpowany. Pytanie po co to zrobił ? Co ot tak sobię ? Teraz piłka jest po stronie Talarka i łatwo z tego gnoju sie nie wytrzepie.
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 17:04   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

I co Curren zobaczyl, ze ma do czynienia z oszustami i postanowil przemilczec? Normalnie reczej sie po prostu wk*rwiasz na taka akcje, tym bardziej, ze walczysz u siebie, i robisz dym... Brzmi jak jakas straszna bzdura. Cos tam pewnie zobaczyl, ale pewny nie byl a po walce naglasniaja, bo widac jest szansa na rewanz.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 17:22   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
zapewne nic nie bylo powaznego z tymi gabkami ale to wlasnie pokazuje brak profesjonalizmu z wielu stron. od tych co przyjezdzaja do hali z lapami zrobionymi do tych co nie zabezpieczyli tych tejpow w razie gdyby trzeba bylo publicznie sprawe wyjasniac i pokazac ze wszystko bylo ok tylko oboz talarka nie zachowal sie profesjonalnie przyjezdzajac na hale ze zrobionymi lapami.
Zostawiliby do późniejszej weryfikacji te stare tejpy, nie byloby zbędnych wątpliwości. A tak mamy jakąś dziwną aferę, oparta tak naprawde na opinii trenera Currena.
Nie można osądzać nikogo na podstawie jednej opinii, bez żadnego dowodu.
A teraz ciągnie się niepotrzebny smród...

Błąd był napewno taki, że przyjechał zatejpowany. Na więcej trzeba mieć dowody, nie słowa.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 18:05   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Jeśli team Talarka wiedział, a wiedział że tejpy mają być zakładane na hali, zrobili idiotyzm przyjeżdżając już z nimi rękach. Jeśli natomiast Curren podnosi teraz tego typu zarzuty powinien wcześniej zadbać o zabezpieczenie pozostałości po tejpach. Sytuacja z tych nie do wyjaśnienia już na obecną chwilę.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-04-19, 18:27   #10 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Kolejna afera z d...
I gucio prawda, że cokolwiek, ktokolwiek, teraz wyjaśni. Nie stwierdzono prawidłowości przed walką, więc wszyscy się tej wersji teraz będą trzymać. Zdanie Currena i Szymańskiego już nie jest ważne.

A przyjazd na halę w tejpach - wiadomo, bez komentarza Już za to mogła być dyskwalifikacja lub wyrzucenie z turnieju, tylko kto by to zrobił w tej całej biedzie polskiego boksu? Kto by zrezygnował z interesująco się zapowiadającej walki (jak się okazało -walki roku)?
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania