boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-04-19, 05:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Monterrey: Jaime Munguia minimalnie lepszy od Dennisa Hogana

Jaime Munguia (33-0, 26 KO) uporał się z Dennisem Hoganem (28-2-1, 7 KO) w walce wieczoru podczas gali w Monterrey. Meksykanin obronił w ten sposób pas WBO w wadze junior średniej, lecz niewykluczone, iż była to jego ostatnia potyczka w tej kategorii.

Zdaniem większości obserwatorów i kibiców walka była niezwykle wyrównana. Irlandczyk miał sporo momentów, kiedy mocno trafiał mistrza, wykorzystując luki w jego defensywie. Munguia jednak swoją agresywnością, pressingiem i zdecydowanymi szarżami ofensywnymi przechylał niektóre wyrównane rundy na swoje konto, co ostatecznie przesądziło o jego wygranej.

Sędziowie punktowi nie byli jednomyślni, lecz zadecydowali, iż to ręka meksykańskiego czempiona powędruje w górę. 114:114, 115:113 i 116:112, zdaniem ekspertów oddaje obraz potyczki.

Źródło: redakcja/Twitter

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 09:05   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Szczerze mówiąc to oglądałem tylko "kątem oka", walka mnie nie porwała. Munguia jakby trochę nieswój, ociężały. Walka do zapomnienia

Pojawiają się też głosy, że Hogan wygrał. Nie punktowałem bo ciężko mi się było na tej kiepskiej walce skupić. Hogan zaczął lepiej, potem Munguia przejął inicjatywę.
Gwoli ścisłości - Hogan to nie jest Australijczyk
armand jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 11:43   #3 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał armand Zobacz post
Gwoli ścisłości - Hogan to nie jest Australijczyk
Faktycznie Irlandczyk rezydujący w Australii.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 12:57   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

To jest to ryzyko - jak będą go tak holowali, to zawsze może pojawić się ktoś, kto go załatwi, tylko że w danym momencie nie będzie jeszcze wiadomo, że jest tak dobry. I unifikacje uciekną. Ja bym już nie czekał, tylko celował w Hurda, Charlo albo Castano i potem spadał do średniej bez względu na wyniki walk.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 13:23   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
To jest to ryzyko - jak będą go tak holowali, to zawsze może pojawić się ktoś, kto go załatwi, tylko że w danym momencie nie będzie jeszcze wiadomo, że jest tak dobry. I unifikacje uciekną. Ja bym już nie czekał, tylko celował w Hurda, Charlo albo Castano i potem spadał do średniej bez względu na wyniki walk.
W sredniej, juz tak kolorowo dla Mungui nie bedzie. Te byczki beda juz wiekszym wyzwaniem fizycznym. Choc mam nadzieje, ze Hurd vs Munguia to kwestia czasu
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 14:31   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:

Przecież on musi czekać, ma 23 lata i doświadczenie takie sobie, zdecydowanie za wcześnie na takiego Hurda itd, przeskok w klasie rywali był stopniowy. Tutaj juz z Hoganem był duże problemy.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 14:50   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
W sredniej, juz tak kolorowo dla Mungui nie bedzie. Te byczki beda juz wiekszym wyzwaniem fizycznym. Choc mam nadzieje, ze Hurd vs Munguia to kwestia czasu
To jest tylko kwestią czasu. I raczej w bliższej niż dalszej przyszłości, bo Munguia coraz gorzej radzi sobie z limitem podobno.
Cytat:
Napisał BoPL Zobacz post
Przecież on musi czekać, ma 23 lata i doświadczenie takie sobie, zdecydowanie za wcześnie na takiego Hurda itd, przeskok w klasie rywali był stopniowy. Tutaj juz z Hoganem był duże problemy.
A na co ma czekać? To nie jest początkujący prospekt, to jest od prawie roku mistrz świata. Myślisz, że przy takim stylu boksowania jak długo będzie w prime? A w perspektywie waga średnia, gdzie biją dużo mocniej. Nie będzie zbijał wiecznie, a zawsze jest ryzyko wpadki po drodze.

stare 14-04-19, 15:25   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
To jest tylko kwestią czasu. I raczej w bliższej niż dalszej przyszłości, bo Munguia coraz gorzej radzi sobie z limitem podobno.

A na co ma czekać? To nie jest początkujący prospekt, to jest od prawie roku mistrz świata. Myślisz, że przy takim stylu boksowania jak długo będzie w prime? A w perspektywie waga średnia, gdzie biją dużo mocniej. Nie będzie zbijał wiecznie, a zawsze jest ryzyko wpadki po drodze.
1) Jasne, że jest mistrzem świata, ale zdobył go (nic mu nie odbieram!) w dobrych okolicznościach. Do dnia walki z Alim trudno szukać w jego cv naprawdę wartościowych skalpów. Ma nabite ponad 30 walk, ale ogromny % z nich to bicie słabiaków. Ostatnimi czasy SMith itd to już jest lepszy poziom bez dwóch zdan, ale teraz trzeba 2/3 walk z zawodnikami powiedzmy 5-10 dywizji, zanim spróbuje atakować Hurda. Na dziś dzień bez szans w takiej walce wg mnie.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 15:57   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Obejrzałem walkę, według mnie przekręcili Hogana. Munguia przez dłuższą część walki wyglądał na jego tle jak prymityw. Nie oglądałem Irlandczyka wcześniej, ale podobał mi się jego boks, imponujący workrate, dawał radę trzymać tempo Mungui. Do tego wielokrotnie wyprzedzał ataki Meksykanina, trafiał go bardzo czystymi ciosami. Pokazał braki Jaime, który dawał się wciągać na kontry. Mi wyszło 8-4 w rundach dla Irlandczyka, strasznie Pindera i Miszkiń faworyzowali Munguię, miałem wrażenie, że oglądają inną walkę.
Ajtujo Szminkunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-04-19, 19:27   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał BoPL Zobacz post
1) Jasne, że jest mistrzem świata, ale zdobył go (nic mu nie odbieram!) w dobrych okolicznościach. Do dnia walki z Alim trudno szukać w jego cv naprawdę wartościowych skalpów. Ma nabite ponad 30 walk, ale ogromny % z nich to bicie słabiaków. Ostatnimi czasy SMith itd to już jest lepszy poziom bez dwóch zdan, ale teraz trzeba 2/3 walk z zawodnikami powiedzmy 5-10 dywizji, zanim spróbuje atakować Hurda. Na dziś dzień bez szans w takiej walce wg mnie.
Munguia sam przyznaje, że jest mu coraz ciężej zrzucać i już zaczął się zastanawiać nad zmianą wagi (raczej na pewno już teraz tego nie zrobi). Jeżeli ma to tak wyglądać, to nie będzie w ogóle żadnego Hurda, bo się wyłoży gdzieś po drodze.
Czy jest bez szans? Polemizowałbym. Agresja + siła. To zestawienie jest w stanie często zamaskować braki (Mayorga, przypominam walkę z Forrestem). Widziałbym go choćby z Castano. A zaraz ktoś przekombinuje i tyle z tego będzie.
Trzecia sprawa. Załóżmy, że za jedną, dwie walki jednak zmienia wagę. Myślisz, że ktoś będzie go budował? Walka z Alvarezem w Cinco de Mayo.
Twoje argumenty są słuszne, ale odnoszę wrażenie, że przeciwnicy coraz gorsi, a forma coraz słabsza. Ja bym nie patrzył na wiek, bo to nie jest główny wyznacznik. Poza tym mam duże wątpliwości czy Munguia jest w stanie się dużo rozwinąć. Jego żywiołem jest atak i niepotrzebnie na siłę próbują to zmienić. A w trudnych momentach stare nawyki i tak będą się odzywać.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania