boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-04-19, 18:56   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
Zobacz Sonde  

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Artur Szpilka o hejterach, więzieniu, dzieciństwie, przypadku w swojej karierze

Gościem Cypriana Majchera w najnowszym odcinku jego podcastu "Elite Mentality" był Artur Szpilka (22-3, 15 KO). W trakcie rozmowy, trwającej blisko godzinę, poruszono szereg tematów, a my tymczasem prezentujemy Wam wybrane fragmenty tego wywiadu.

O walce z hejterami i tym, czego brakowało w dzieciństwie:

- Zobaczmy jaki mamy dzisiaj znak czasów. Byle jaka k***a może wejść i napisać coś o tobie. Ludzie tym żyją, nie żyją... Ale już powiedziałem, niebawem zrobię z tym porządek. Mam już parę osób na oku i zrobię z tym porządek raz na zawsze. Złapię jedną k***ę to mu wybiję to wszystko z głowy. To już nie przejdzie dla mnie tak obojętnie. Ten k***a powiedział coś na mnie na temat kadry... Coś tam gadają o mnie. Złapię jednego, drugiego, przyjedzie to k******o to już nie popuszczę. Chciałem być za bardzo polubowny, grzeczny, a tu trzeba z nimi krótko, bo tak się nie da. Poczekajcie jeszcze chwilę, na pewno będzie o tym głośno.

Mi tego nikt za darmo nie dał. W domu się nie przelewało. Mama sama z trójką dzieci, stary się powiesił jak miałem dwa lata. A ja zawsze wierzyłem, że coś osiągnę. Układy tutaj ci tak nie pomogą. Możesz być synem prezesa, właściciela, a pier***niesz go w zęby i czar pryska. Ja się kiedyś zacząłem zastanawiać, co w głowach tych ludzi siedzi. Ja nigdy niczego nikomu nie zazdrościłem. No może chciałem mieć komputer. Pamiętam jak mój kolega, Kuba, miał komputer, a ja nigdy go w domu nie miałem. Podchodziłem pod jego okno i próbowałem wyciągnąć go na dwór, ale liczyłem po prostu, że zaprosi mnie do siebie i będę też mógł grać. Ale to nie była zazdrość, że ja mu źle życzyłem. Po prostu myślałem, że też fajnie byłoby mieć komputer.

O przypadkowym wyjeździe na mistrzostwa Europy kadetów:

- Na te mistrzostwa w mojej wadze miał jechać ktoś inny. Już miał bilet kupiony. Trzy tygodnie wcześniej reprezentacja miała bilety kupione, żeby było taniej. Byliśmy na sparingach na takim obozie. Ostatni sparing, wyobraź sobie. Ciężko znokautowałem chłopaka na sparingu, który miał jechać na ten turniej. Musieli przebukować bilety w ostatniej chwili, dopiero potem mi to trener powiedział. I dzięki temu pojechałem na te mistrzostwa. Tak więc wierzę, że Bóg nade mną czuwa i nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa. Trener na turnieju mówi do mnie: "Wiesz, że miałeś skurczybyku nie jechać?". A ja tam zdobyłem srebrny medal.

O życiu chuligana:

- Nie żałuję tego. No może jedynie tego, że za bardzo zaufałem niektórym ludziom. Za bardzo się wkręciłem w te zasady. Jaka to była lojalność, to się dopiero z czasem okazało. Jedno rozczarowanie, drugie rozczarowanie, człowiek zaczął sobie zdawać sprawę... Nigdy nikogo nożem nie ugodziłem, nigdy się też nie bałem, choć zdarzało się i uciekać. To mi dużo w życiu dało, ale dużo zawodów było. Dla mnie przyjaźń, zasady to rzeczy bardzo ważne. Wiara w te zasady, w lojalność, w tę grupę. Ja sobie ubzdurałem w głowie, że Wisła będzie najlepsza w chuligance. Chciałem stworzyć coś, trenować młodych. Wyobrażałem sobie, że jeździmy po całej Polsce i spuszczamy łomot. Poszedłem nawet z tym do starych i usłyszałem, że "Wisła nie bije się na pięści". "Jak się nie bije na pięści" - odpowiedziałem, chciałem coś zrobić. To się z czasem przekształciło w bandyterkę, konfidentów... Mnie to fascynowało. Ubzdurałem sobie, że pozbieram młodych i będziemy niszczyć całą Polskę na pięści.

O awanturze podczas gali KSW z Tomaszem Oświecińskim:

- Ktoś tam mówił do mnie, jak mogłem go odepchnąć, jak on był po walce. To ja odpowiem: a jak on mógł się pruć, że mnie znokautuje? Trzeba się z czymś liczyć. To nie było sportowe zachowanie. Ktoś mi to powiedział, co on mówi jak udzielałem wywiadu. A ja, jak słyszę takie rzeczy, to już odcinka i wiesz. Przeprosiłem za to, bo kibice byli zbulwersowani. Uważałem, że może faktycznie źle zrobiłem, ale tak z perspektywy czasu... zrobiłbym tak samo.

O pobycie w więzieniu:

- Więzienie tak naprawdę dało mi najwięcej. Najwięcej dało mi siedzenie na "eNce". Nie miałem z kim gadać i zacząłem czytać książki. Pięć miesięcy bez telewizora, dyrektor nie chciał się na niego zgodzić. Miałem tam z klawiszem małą awanturkę, za to tam trafiłem. To było najbardziej wartościowe pięć miesięcy w moim życiu. Trenowałem tam, ale bardziej siłę. Bo boksersko to gdzie? Po więzieniu czułem się strasznie zdeterminowany. Już tylko chciałem wejść i walczyć, tylko dajcie mi walkę. Ja w ogóle w więzieniu, jak nie miałem co robić, ćwiczyłem swój podpis. Myślałem sobie: "zobaczycie jak wyjdę, co się odpi***oli". Cały zeszyt na to zapisałem.

O porażkach:

- W dobie internetu to nie jest proste. Byłem w ciężkim dołku, ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. To jest ciężki kawałek chleba. To jest chora rzecz, żeby sobie z tym poradzić. Ale mówię sobie sam: "Nie, ty tak nie skończysz. Osiągniesz to, co sobie obiecałeś". Na pewno nie czuję się sportowcem spełnionym. Czuję, że mam dużo do udowodnienia. Jest zadra na sercu, która wyzwala dodatkowe siły. Najważniejsze, żeby były te starty, żeby to się nie przedłużało. Mam świetnego trenera i nie mogę doczekać się walki.

O wizerunku w mediach:

- Mam to w nosie. Najważniejsze, jak rodzina mnie odbiera. Największym błędem moim było to, że chciałem, żeby ludzie zaczęli inaczej mnie postrzegać... Wiesz czemu tak kocham zwierzęta? Bo one cię kochają bezgranicznie, nie patrzą na nic. Jak patrzę na tych ludzi, na te chorągiewki... Będę żył dla siebie, dla bliskich, żeby żyć w zgodzie z samym sobą. Ale niczego nie będę robił dla ludzi.

Źródło: Elite Mentality

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Konkurs: Artykuł Miesiąca April, 2019   Zobacz SondeZobacz Sonde   Zobacz 3 Najlepsze NagrodyZobacz 3 Najlepsze Nagrody
Nominated Poniżsi 1 użytkownicy nominowało ten Temat:  
szmagel  (11-04-19)

stare 11-04-19, 19:01   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Artur "zawsze ten sam"
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 19:04   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Przesłuchałem wczoraj całość i faktycznie, są ludzie którzy nigdy się nie zmienią. Największy minus Artura to głowa i raczej tego nie zmieni w karierze już teraz.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 19:11   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

z tymi hejterami ma racje, dopadnie jednego i reszta się zastanowi. Rożal, Kamowski zrobili podobnie

PS: ten news ma potencjał na 10 stron xd do dzieła
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 19:35   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Reanimacja kariery odcinek 9999999999999999999 . Taki Bakole to by go zabił na tym ringu ...
Jachos jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 19:37   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
z tymi hejterami ma racje, dopadnie jednego i reszta się zastanowi. Rożal, Kamowski zrobili podobnie

PS: ten news ma potencjał na 10 stron xd do dzieła
Cymbały przyciągają i nabijają kliknięcia, to fakt.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 20:39   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

jak masz tysiac osob ktore ci wypisuja cos to co moze zmienic pobicie 3? to jakis zart z tym sciganiem przez rozala. To rozal mowil ze odwiedzil kilku i co ta historia zmienila?
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 20:58   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
jak masz tysiac osob ktore ci wypisuja cos to co moze zmienic pobicie 3? to jakis zart z tym sciganiem przez rozala. To rozal mowil ze odwiedzil kilku i co ta historia zmienila?
Odwiedzil jakiegos typa i mowil, ze nawet szkoda bylo bic xd

Poniekad to jaka jest dzis nagonka na Artura, tak naprawde zawdziecza sam sobie. Wypracowal to wieloma wypowiedziami lekcewazacymi, obrazliwymi pod roznymi adresami. Swoim zachowaniem.
To wrocilo. Nawet domniemana sprawa z kadry, o ktorej Zimnoch gadal w 2013r !!! A glosno o tym dopiero od x tygodni, przez Binia.
W przypadku sportowca najbardziej dostaje sie, kiedy przegrywa vide Conor McGregor, bóg MMA, jechal po wszystkich, byla beka, robil co chcial. Przegral mega walke z Khabibem i jest nagonka.
Joanna Jedrzejczyk poki wygrywala tez nie spotykala sie z taka fala hejtu, wolno jej bylo wiele. Dzis masakra.
Takiego Wildera to by zjedli do reszty, gdyby teraz dostal w pi**e.
Tzw big mouth, w sportach walki w razie przegranej, maja po prostu przejebane! A Artur jechal po kazdym rywalu od ktorego dostal pozniej KO. Bang
Chyba jedyny big mouth ktory rozegral mistrzowskie szachy byl Floyd Mayweather.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 21:23   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Nikt takiego gości nie każe bić. Przecież ci co najwięcej hejtują to są dzieciaki które próbują zabłysnąć w necie jakimś głupim tekstem. Różal takiego nie pobił bo mu było żal uderzyć takiego typka.

Można z takim zrobić jak Kamowski, gość z technikum upokorzony totalnie, na studniówke pewnie poszedł sam albo wcale
https://www.youtube.com/watch?v=HwXHokADYBQ
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-04-19, 21:45   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
To wrocilo. Nawet domniemana sprawa z kadry, o ktorej Zimnoch gadal w 2013r !!! A glosno o tym dopiero od x tygodni, przez Binia.
a ten znowu o kadrze. jakby co to typ jest z Poznania XD
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania