boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-04-19, 20:05   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Ava Knight-Salicka dla Boxing.pl: Polska to mój kraj, tak samo jak USA

Ava Knight-Salicka (17-2-5, 5 KO) w czerwcu po raz pierwszy w swoim życiu odwiedzi swoją drugą ojczyznę, a więc Polskę. Jak wiemy, mama "Lady of Boxing" jest Polką, a Ava od zawsze z dumą identyfikuje się z naszym krajem. Tymczasem porozmawialiśmy z 30-letnią pięściarką mieszkającą w Las Vegas właśnie na temat wizyty w Polsce, ale nie tylko. Oto, co Ava miała nam do powiedzenia.

- W czerwcu odwiedzę swoją rodzinę w Kołobrzegu. To będzie moja pierwsza wizyta w Polsce. Mam nadzieję, że znajdę tam jakimś gym, gdzie będę mogła trenować. Mam w tej okolicy ciocie, wujków i kuzynów. Mam wielu członków rodziny w Polsce - mówi nam Ava.

- Moja mama przyjechała do USA mając 20-kilka lat, ale nigdy nie uczyła mnie mówić po polsku, a teraz już razem nie mieszkamy. Dorastałam oczywiście z mamą, jadłam wiele tradycyjnych polskich potraw w dzieciństwie, ale mama nigdy nie mówiła do mnie po polsku. Polski to jej "oryginalny" język, a jej angielski nie był wtedy doskonały - tłumaczy "Lady of Boxing".

- Polska to mój kraj, tak samo jak Stany Zjednoczone. Moja rodzina tam mieszka. Moja mama się tam urodziła. Większość mojej rodziny nie mówi nawet po angielsku. Wizyta w Polsce dużo dla mnie znaczy. Odwiedzę miejsca, w których dorastała moja mama. Z przyjemnością tego doświadczę - dodaje Ava.

- Może nie wiem za dużo o Polsce, o polskiej historii, ale chcę się uczyć. Interesuję się także historią mojej rodziny. Znam polskich bokserów, ale niezbyt wielu reprezentantów innych dyscyplin. Bardzo chciałabym jeszcze zdobyć mistrzowski tytuł w boksie. I bardzo chciałabym stoczyć chociaż jedną walkę w Polsce, to moje marzenie - zdradza Knight-Salicka.

Co ciekawe, Ava stara się o polskie obywatelstwo i chętnie skorzysta z pomocy rodaków w tej kwestii.

- Staram się uzyskać polskie obywatelstwo. Może ktoś mógłby pomóc mi w tej sprawie? - pyta pięściarka, która wraca na ring 17 maja walką z Crystal Holy. Kilka tygodni później Ava zamelduje się w naszym kraju.

Na ostatniej fotografii Ava w towarzystwie swojej mamy.

Źródło: Krystian Sander/Boxing.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-19, 20:58   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

fajna laska ale nie wygląda zupełnie na Polke. Polskie obywatelstwo? no sorry.. mieszka za oceanem, po polsku ani słowa, nigdy tu nawet nie była.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-19, 21:29   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Piękna kobieta ale do Polki zupełnie nie podobna. Bardziej Brazylijka.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-04-19, 00:45   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Nigdy tego nie zrozumiem, nie uczyć tam dziecka rodzinnego języka? Ten tradycyjny wstyd, wypieranie tej polskości - 2 dni tam i już I`m z Polska, you know fajny country, but ja wolę here być, in usa yes yes? naturlich! Dla mnie to żenada.
Obywatelstwo? A za co? Najpierw naucz się języka, zdaj z niego egzamin, drugi z wiedzy o Polsce i mozna pogadać, chociaz tak naprawde u nas to te obywatelstwo nieraz rozdają jak gazetkę codzienną z rańca na chodniku.
Archonus jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-04-19, 04:20   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak matka jest polka, to ona tez automatycznie polka jest. Polskie obywatelstwo dostaje sie przy urodzeniu jak jedno z rodzicow jest polakiem. Wystarczy zaaplikowac o PESEL i paszport w konsulacie/ambasadzie. Zadnych egzaminow i historii nie musi znac.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-04-19, 09:15   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Ma matkę Polkę, czuje się Polką, ma pozytywny stosunek do naszego kraju. W dodatku "Chce się uczyć", czyli nadrobić zaległości. Jestem za. O wiele bardziej mnie to przekonuje niż Wilfredo Leon.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-04-19, 16:33   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał Archonus Zobacz post
Nigdy tego nie zrozumiem, nie uczyć tam dziecka rodzinnego języka?
Ojciec Avy, wszyscy dookoła w dzieciństwie mówili po angielsku. W szkole, na ulicy, w sklepie. A jej mama za słabo znała angielski, by nauczyć mówić Avę po polsku. Tak to trochę może pokrętnie zrozumiałem
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania