boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-03-19, 14:29   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Piotr Wilczewski: sami niszczymy tę dyscyplinę sportu

Piotr Wilczewski w rozmowie z Hubertem Kęską (sporteuro.pl) przedstawił w emocjonalny sposób swój punkt widzenia między innymi na postrzeganie boksu przez kibiców w Polsce. Prezentujemy dzięki uprzejmości Huberta całą wypowiedź trenera Wilczewskiego.

- Jest jedno, co zaczyna mnie denerwować. Ilu jest w Polsce fachowców od boksu? Mamy niespełna czterdziestomilionowe państwo, z czego ludzi znających się na boksie jest, powiedzmy, dwa miliony. Dobrze, zaszalałem. Ale przypomnij mi, ile osób oglądało walkę Gołoty z Witherspoonem?

– W najlepszym momencie 12 milionów.

Dobra. I z tych 12 milionów 2 miliony, milion zna się na boksie. Czyli zostaje co najmniej 10 milionów niefachowców. Andrzej Gołota lub inny zawodnik może mieć słabszy dzień, lewy prosty nie dochodzi, coś jest nie tak. Ten czy inny polski pięściarz walkę wygrywa, ale to była walka ciężka, nadspodziewanie. I jaki jest komentarz? O, bez formy. O, słaby. O, boksuje jak równy z równym z chłopem, który niedawno skończył pracę na trzy zmiany. No to jak my wyglądamy później w oczach kibiców? Jak mamy pozyskać sponsorów?

A teraz. Oglądam galę w Anglii, we Francji, w Niemczech. Jak walczył np. taki Ottke. Walka słaba, ze wskazaniem na gospodarza, ale równa. A komentarz, że piękny lewy-prawy, świetny unik, że spokojnie prowadzi. Okej, wiemy o tym, że dzisiaj nasz pięściarz ma słabszy dzień, ale nie miażdżmy go krytyką. Nie jestem zwolennikiem wciskania ludziom kitu, nie o to chodzi. Po prostu niszcząc sportowca w oczach innych nie pomagamy dyscyplinie. Sam zawodnik wie, że miał gorszą dyspozycję, jego trener tak, skrytykuje go. Ale poza tym? Nam trzeba pomagać! W żadnym kraju cywilizowanym nie widziałem, żeby ktoś tak krytykował, jak krytykują w Polsce. Dajmy szansę, nie każdy ma zawsze super dzień. Jak my mamy później wypełnić halę?

Nie mówię, żeby nabijać ludzi w balon. Środowisko bokserskie powinna cechować charakterność. To ludzie twardzi – przecież jak wychodzisz do ringu, to walczysz sam. A my jesteśmy gorsi niż plotkujące baby na targu. Wystarczy wejść na Twittera. Uważam, że moje środowisko jest chore, zawistne i sam siebie też o to obwiniam – jestem jego częścią.

Prawdziwym kitem jest mówienie, że jeden rywal Zimnocha czyści zbiorniki, a drugi jest pielęgniarzem. To wszystko prawda, ale później wychodzi na to, że Polak jest super zawodowcem, a jego przeciwnik przyjechał z łapanki. Hola, hola! A on nie dorabiał przypadkiem stojąc na bramkach?

Zawodnik w danym dniu nie ma formy. Styl rywala zupełnie mu nie pasuje. Znamy się, widzimy to. Czy pozostali widzowie znają specyfikę tego sportu? Próbujmy to wyprostować, wytłumaczyć. W piłce nożnej słyszę, że za 4 lata Polska będzie mistrzem świata, że nic się nie stało. Boks? Negatywnymi komentarzami to my sami niszczymy tę dyscyplinę sportu
- powiedział Wilczewski.

Źródło: sporteuro.pl
Zdjęcie: Joanna Maj/Boxing.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 14:45   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Malo osob w tym srodowisku, rozumie to o czym mowi Wilku. Swiadomy gosc.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 14:51   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

kasa misiu kasa...zazwyczaj dobrze sprzedaja się negatywne wieści...więc jeżeli nikomu na tym nie zależy w takim świetle będą przedstawiane sprawy...

w takich skokach gdzie tv publicznej bardzo zależy (kasa misiu kasa) to choć widać, że chłopaki nie są w topowej formie złego słowa się nie powie...wręcz na odwrót..."nasi jada po medal" wygraną etc..a średnio rozgarnięty kibic wie...że pierwsza 10 to jest w tej chwili nasz poziom i ja to szanuje, szanuje czas i prace przeciwników ...ale wciska się ciemnotę w druga stronę aby jak najwięcej kibiców siadlo przed tv co też odpycha mocno od tego sportu. Tak więc może teraz jakvasyli ma kontrakt z reżymową to się będzie mówiło tylko dobrze
puciu jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 14:55   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Taa, tylko ze u nas bokserzy maja co 2ga walke problemy typu "styl rywala mi nie pasowal" - innym jakos pasuje. Wiadomo - dba sie o swoje podworko.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 15:05   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

boks trawi ten sam rak co polski futbol. zarobki za duze w stosunku do poziomu. i potem wystepuje wasilewski placzacy ze rowno 3/4 kosztow gali wach-szpilka to pensje dla zawodnikow.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 15:49   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ale takie proporcje to chyba dobrze? Bo jak nie pięściarz to kto ma zarabiać? Jego menadżer, który załatwiał walkę przez tydzień?
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:00   #7 (permalink)
Felietonista

Nominowany 226 razy w 55 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Wilczewski w tym przypadku nie ma racji. Śledzę zagraniczne portale bokserskie i widzę co tam się dzieje. Np. po walce Głowackiego z Własowem, która wcale nie była bardzo jednoznacznie wygrana, ciekawiło mnie, co sądzą o tym rosyjscy kibice boksu. Znalazłem jeden wpis, który kwestionował werdykt, a cała reszta leciała po Własowie, jak po burej suce, a po jego trenerze jeszcze bardziej. W UK też różnie z tym bywa. Tam są bardzo duże animozje lokalne. Jak ktoś np. jest z Liverpoolu, to swojego zioma zawsze pochwali, ale takiemu z Manchesteru (a jeszcze bardziej z Walii, Szkocji lub Irlandii Pn) to dowala, ile wlezie. A jaki hejt odchodzi na linii USA - Kanada, to aż sam się zdziwiłem. Jak Stevenson znokautował Dawsona, to czytałem wpisy Kanadyjczyków w rodzaju:" Dopierdoliliśmy Jankesom, jak w 1812 roku".

Bokserzy, jeśli chcą, żeby kibice ich szanowali, to też niech się zachowują po walce, jak należy. Jak poszło słabo, to trzeba przeprosić, zapowiedzieć poprawę i nie szukać wymówek. A ile razy się zdarzyło, że polski faworyt wygrał tylko dzięki sędziom, a po walce rżnął wielkiego mistrza i twierdził, że mógł rywala znokautować, ale chciał sobie przeboksować cały dystans dla treningu. Trudno takiego lubić i szanować.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:06   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Miałem dziś utarczkę na Twitterze z AW, który stwierdził, że "NIE MOŻNA KRYTYKOWAĆ SZEREMETY!"... I dodał, że wpis Wilczewskiego to jest właśnie do mnie Przeginka, ale w drugą stronę. Mam chwalić Szeremetę, bo dał średnią walkę z przeciętniakiem, ale obronił cudowny, niesamowicie prestiżowy pasek? Ja tego nie kupuję... Te słowa Wilczewskiego osobiście ignoruję. A mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Cukierkowi fani i dziennikarze będą teraz mieli fajną podpórkę do swoich pochwał bezpodstawnych - "wpis Wilczewskiego".
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:43   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

czyżby to było kierowane do Kostyry?
lukas1816 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:55   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Doskonały przykład- p. Sebastian Szczęsny, który nazbyt słodzi rodzimym zawodnikom podczas komentarza, a dla kogoś kto się zna, to bardzo kłuje w uszy i zakłóca pozytywny odbiór.
miłośnik_boksu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania