boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-03-19, 10:24   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Kownacki: niedawno byłem nikim, teraz niektórzy już mi wieszają mistrzowski pas

Adam Kownacki (19-0, 15 KO) udzielił ciekawego, obszernego wywiadu Rafałowi Mandesowi i Sebastianowi Parfjanowiczowi z TVP Sport. "Baby Face" opowiedział o różnych aspektach swojego życia. Prezentujemy fragmenty tej rozmowy, a po całość odsyłamy TUTAJ.

- Komuna dała mocno popalić mojej rodzinie i ojciec z matką zdecydowali, że trzeba coś zmienić. Rzutem na taśmę, w ostatnim dniu wysłali zgłoszenie na losowanie zielonej karty. Wylosowali ją i tak nasze życie zostało wywrócone do góry nogami. Ja nie chciałem jechać, miałem siedem lat, uciekałem do kolegów i z nimi się ukrywałem mając nadzieję, że mnie nie zabiorą. Zabrali. Łomża i Nowy Jork to dwa różne światy, dla takiego małego chłopaka olbrzymi szok. Łatwo nie było, języka uczyłem się oglądając Power Rangers, ale dałem radę, cała rodzina dała radę. Kocham Amerykę, wiem, że dzięki niej osiągnąłem to, co osiągnąłem, ale cały czas czuję się tutaj jak imigrant. Serce jest biało-czerwone i takie pozostanie na zawsze.

(...)

- Trenuję już 15 lat, ale wcześniej też walczyłem, tyle że na ulicy. Czy też miałem tam bilans dodatni? Wygrywałem, ale największe zwycięstwo jest takie, że teraz rozmawiam z wami, a nie siedzę w więzieniu. Nikogo się jednak nie bałem, ani wtedy, ani teraz. Celem jest mistrzostwo świata i powtarzam to od pierwszego sparingu w mojej karierze. Wielu się z tego śmiało, dopiero jak pokonałem Artura Szpilkę, to zaczęli mnie poważniej traktować. Odbiór mojej osoby przez ten czas diametralnie się zmienił – jeszcze niedawno byłem nikim, teraz niektórzy już mi wieszają mistrzowski pas. Wszystko osiągnąłem jednak własnymi rękoma, nikt nigdy niczego nie dał mi w prezencie. Praca, praca, praca i cierpliwość. Bez tego nie ma sukcesów. To tyczy się całej mojej rodziny – jeden brat pracuje w oddziale antyterrorystycznym, drugi świetnie radzi sobie na budowie. Rodzice zaryzykowali, chcieli, byśmy mieli lepsze życie i mamy. Dzięki nim i dzięki ciężkiej pracy.

Źródło: TVP Sport

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 11:03   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Adas to idealny przyklad na to, ze wizja sukcesu i ciezka praca, moze przyniesc niesamowite efekty!
Z grubaska, ktorego nikt nie traktowal powaznie, po czolowke wagi ciezkiej. Bez układow, wałków, wszystko zdobyte ciezka praca.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 11:04   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 237 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 16
Domyślnie

Lubię Kownackiego, ale nie lubię politycznej obłudy. Wyjechali do USA w 1996, "bo komuna dała mocno popalić całej rodzinie". Jeżeli ktoś im dał mocno popalić, to Balcerowicz, a nie komuna, która skończyła się, gdy Adaś miał 2,5 miesiąca.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 11:16   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Lubię Kownackiego, ale nie lubię politycznej obłudy. Wyjechali do USA w 1996, "bo komuna dała mocno popalić całej rodzinie". Jeżeli ktoś im dał mocno popalić, to Balcerowicz, a nie komuna, która skończyła się, gdy Adaś miał 2,5 miesiąca.
"Dala mocno popalic MOJEJ rodzinie" - nie pisal o sobie, poza tym plany wyjechania z Polski mogli miec juz 20 lat przed tym jak wyjechali. Skad bylo wiadomo w 96 roku ze juz bedzie cacy, ze komuna nie wroci. Moj ojciec do dzisiaj mowi "zeby tylko tych granic nie zamkneli". Komuna dala im popalic, a po tej transformacji tez nie wszedzie kolorowo bylo, tymbardziej na poczatku, kryzys na kryzysie. Przez komune to pewnie polowa tych co wyjechala wtedy za granice, to do dzis ma obrzydzenie do Polski i tu nie wroci. Przynajmniej ja tak to czytam.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 12:02   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=UecianS561w
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 12:46   #6 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Dla mnie to co mówi Adam to oczywistość. Znam to świetnie. Większość Polaków była umęczona biedą, szarzyzną i brakiem możliwości PRL. Wielu chcialo wcześniej wyjechać, ale nie mogło. A jeszcze lata 90 to czas głębokiego bezrobocia po reformach, w takich miastach jak Łomża była czarna d... na 100%. Mieli ochotę się wreszcie wyrwać, jak wielu Polaków. Wtedy wyjazdy na saksy nie były tak opłacalne jak później, praca zwykle nielegalna, mało kto zarabiał normalnie pracując gdzieś w Europie. A Stany wydawały się szansą, wielu chciało wtedy choć otrzeć się o dobrobyt.

A głębiej sięgając, tak - komuna jest praprzyczyną wszystkiego. Ci, co wtedy się wzbogacili, do tej pory im się powodzi i ich rodzinom. Zbyt mało czasu upłynęło od 1989 roku, żebyśmy się dorobili wielu milionerów w pierwszym pokoleniu, Z kolei biedni i bez perspektyw masowo wyjeżdżali do pracy po otwarciu granic, co ma interesujący wpływ na naszą gospodarkę.

Często rozmawiam z turystami z tzw. Zachodu, to są inni ludzie, Polaków najbardziej od nich odróżnia to, że oni żyją w dobrobycie od pokoleń. Zrelaksowani ludzie
Jak Ukrainiec przyjedzie do Polski to czuje się jak u siebie, raz, że jest młody, dwa, że doświadczenia i kompleksy są podobne, u nich może odrobinę większe, ale to z reguły młodzi ludzie, większość nie zna różnicy.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 16:11   #7 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Ja rozumiem, że w Polsce ludziom żyło się źle za komuny, w latach 90. , a wielu źle żyje się do dzisiaj. Jednak emigracja do USA w 1996 argumentowana winami komuny to jest dla mnie robienie z siebie i swojej rodziny na siłę emigrantów politycznych, podczas gdy rzeczywista motywacja była czysto materialna. Ludzie emigrowali z Polski do USA za czasów rozbiorów, przed wojną, po wojnie i dalej emigrują, ale po co mieszać do tego sprawy natury politycznej, jeśli chodzi po prostu o szanse na bardziej dostatnie życie.

stare 13-03-19, 17:46   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Ja rozumiem, że w Polsce ludziom żyło się źle za komuny, w latach 90. , a wielu źle żyje się do dzisiaj. Jednak emigracja do USA w 1996 argumentowana winami komuny to jest dla mnie robienie z siebie i swojej rodziny na siłę emigrantów politycznych, podczas gdy rzeczywista motywacja była czysto materialna.
Nie tylko materialna. Jakie perspektywy mieli ludzie z pokolenia rodziców Kownackiego. Komuna zniszczyła nasz kraj i Polaków jako społeczeństwo. Skutki widać nawet dzisiaj w 2019. Nasza kombinatorska mentalność , kompleksy to wszystko rezultat komuny. Moi rodzice , którzy nie są starzy a ja sam urodziłem się w 89 roku nie raz wspominają , że jako nastolatkowie w latach 70-tych zbierali złotka z czekoladek a gdy zobaczyli pierwszy raz samą klawiaturę to myśleli że to cały komputer (a pochodzą z miasta - nie z wioski gdzie mieli dostęp tylko do krówek i świnek) Dzisiaj to się wydaje nieprawdopodobne ale to jest smutne w **uj... Dzieciaki w ich wieku na zachodzie w tym czasie popijały pepsi i woziły się fajnymi furkami rodziców.

"wolne" lata 90 różniły tylko tym, że na półkach stało więcej rzeczy - stan umysłu ten sam.

Zgadzam się w 100% z tym co napisał Marek Cudek
SouthPaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 18:49   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
no ale balcerowicz jest wyksztalcony przez komunistyczne uniwersytety i byl czescia planu komunistow, komunistyczna polska byla zbankrutowana i komunisci zgodzili sie na demokracje ale pod ich kontrola i zeby zwalic wine za to co robil balcerowcz na demokracje jednoczesnie zapewnic sobie bezpieczne ladowanie i tak kto nie wygral wybory to zadzil balcerowicz i moj ojciec stracil oszczednosci w dolarach a sasiad byly ubek wiedzial kiedy wziazc kredyt by stac sie z dnia na dzien bogaty, przed tym ucieklem ja i rodzice Adasia z polski ktora ciegle przeciesz nie jest niepodlegla i mowie to jak eks zolnierz w nagielskim wojsku gdzie mnjie uczyli ze polska przegrala w procesie dziejowym i nie istnieje nie liczy sie w sensie geopolitycznym
wektor jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-03-19, 19:08   #10 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał wektor Zobacz post
no ale balcerowicz jest wyksztalcony przez komunistyczne uniwersytety i byl czescia planu komunistow, komunistyczna polska byla zbankrutowana i komunisci zgodzili sie na demokracje ale pod ich kontrola i zeby zwalic wine za to co robil balcerowcz na demokracje jednoczesnie zapewnic sobie bezpieczne ladowanie i tak kto nie wygral wybory to zadzil balcerowicz i moj ojciec stracil oszczednosci w dolarach a sasiad byly ubek wiedzial kiedy wziazc kredyt by stac sie z dnia na dzien bogaty, przed tym ucieklem ja i rodzice Adasia z polski ktora ciegle przeciesz nie jest niepodlegla i mowie to jak eks zolnierz w nagielskim wojsku gdzie mnjie uczyli ze polska przegrala w procesie dziejowym i nie istnieje nie liczy sie w sensie geopolitycznym
Nie chciałem rozpętywać politycznej dyskusji w tym miejscu, ale z twojego wpisu wnioskuje, że dzisiaj także powinienem wyjechać z Polski i ubiegać się o azyl polityczny, bo Polską rządzi Kaczyński wykształcony za czasów komuny, który na pewno realizuje plan komunistów . A ponieważ Polska przegrała w procesie dziejowym i ciągle nie jest niepodległa, to najlepiej niech wszyscy stąd spierdolą i nie będzie więcej Polaków. Czy dobrze zrozumiałem?
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania