boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-03-19, 16:07   #21 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Jeszcze nie oszalałem, żeby płacić za Wyborczą
Ok. dzięki za szybką odpowiedź

harryhaft jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:19   #22 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał harryhaft Zobacz post
"Pragnę przypomnieć, kto od 1944 dźwigał kraj z totalnej ruiny, w jakiej Polska znalazła się wskutek politycznych wydarzeń od roku 1795." Tu proszę „Kosmonaute” o wyjaśnienie, bo nie wiem, co autor miał na myśli a nie chcę krytykować….
Apel do ludzi, którzy twierdzą, że komuna nie była taka zła ogarnijcie się na litość boską i nie idźcie tą drogą...
Ja wiem, że to forum o boksie, najwyżej niech to ktoś do szatni wrzuci...
W 1795 roku miał miejsce trzeci rozbiór Polski. Od tego roku, przez kolejne 123 lata każdy z zaborców rozbudowywał infrastrukturę na ,,swojej" części ziem polskich. Każdy z zaborców budował swoje linie kolejowe i inne elementy infrastruktury. Gdy w 1918 na mapach świata pojawiła się II RP, panował tam totalny chaos. W części kraju rozmiar torów był inny niż w pozostałych, funkcjonowało bodajże pięć różnych walut, inne były oznaczenia pocztowe. Chaos był w szkolnictwie, bankowości, trzeba było ujednolicić prawo i wiele innych dziedzin życia, żeby państwo zaczęło w ogóle funkcjonować. To była praca na dekady! Ziemie II RP nie tworzyły żadnej spójnej całości. Wystarczy za przykład połączenie kolejowe relacji Lwów - Warszawa, które przebiegało przez... Kraków. I tak w mozole zaczęto scalać infrastrukturalnie i prawodawczo te ziemie tylko po to, żeby wszystko zostało rozpieprzone w mak podczas II WŚ. Po wojnie granice znowu zmieniono i zabawa zaczęła się na nowo...

Druga Rzesza, za Bismarcka, miała praktycznie kompletną sieć kolejową łączącą wszystkie większe miasta gotową wraz z końcem XIX w. Polska zaczynała niemal od zera pół wieku później. I to się tyczy bardzo wielu rzeczy, nie tylko kolei czy dróg. I to też należy wziąć pod uwagę czyniąc wszelkie próby ocen. To, że czasy PRLu to bieda i często brak perspektyw, to oczywiście prawda, ale ,,komuna" nie przyszła na ,,gotowe" i nie rozkradła wielowiekowego dorobku. Należy mieć świadomość, w jakim stanie był ten kraj w 1945 r. (i z czego to wynikało) a w jakim w 1989r. W ostatniej dekadzie XX wieku przecież było co rozkradać, w dużej mierze były to dobra wypracowane po wojnie.
Kosmonauta jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 16:21   #23 (permalink)
bum

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=ZJ4pbSxFlXg

taka mała próbka.

Napisz o skrajności do rodzin zamrdowanych przez SB na pewno Cię zrozumieją, jak i żołnierze wyklęci i intelektualiści którzy albo zgineli albo musieli szybko uciekać z kraju....do tych ludzi co byli przesladowani albo podsłuchiwani do tych ludzi którym komunizm złamał życie.

To nie odbudowa a kolejny zabór i kolejny terroryzm okupiony krwią.
teraz nie moge napisac wiecej, nie mam czasu.

stare 14-03-19, 16:38   #24 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=ZJ4pbSxFlXg

taka mała próbka.

Napisz o skrajności do rodzin zamrdowanych przez SB na pewno Cię zrozumieją, jak i żołnierze wyklęci i intelektualiści którzy albo zgineli albo musieli szybko uciekać z kraju....do tych ludzi co byli przesladowani albo podsłuchiwani do tych ludzi którym komunizm złamał życie.

To nie odbudowa a kolejny zabór i kolejny terroryzm okupiony krwią.
teraz nie moge napisac wiecej, nie mam czasu.
Nie, nie odbudowa, tylko był terror, mordowanie i nic więcej przez 45 lat się w Polsce nie działo. Czarna dziura...

W taki sam sposób mogę napisać np. o dyktaturze sanacji Piłsudskiego, za którego rządów (po zamachu majowym 1926r.) wiele osób zostało zabitych za poglądy/działalność polityczną.

Ofiary sanacji:
Przewrót majowy 1926 - 164 zabitych (tylko ofiary cywilne)
Strajki chłopskie w 1932-1937 - 107 zabitych
Strajki robotnicze w marcu 1936 - 10 zabitych
"Krwawy czwartek" we Lwowie 1936 - 4 zabitych
Uroczystości w Racławicach w kwietniu 1937 - 3 zabitych
RAZEM: 288 zabitych

Idź i powiedz rodzinom tych ludzi, że Józek to gieroj.

A Piłsudski w powszechnej opinii to mąż stanu i bohater. Mimo, iż nie był czarno - biały.

Dotarło w końcu? bo nie chce mi się ciągnąć tego dalej...
Kosmonauta jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 17:11   #25 (permalink)
bum

Domyślnie

Dotarło, jednakze czas nie pozwala mi na odp.

stare 14-03-19, 22:34   #26 (permalink)
journeyman

Domyślnie

@kosmonauta co za bełkot...

Argument typu "za prl byli świetni aktorzy czy naukowcy" jest chybiony, skąd wiesz czy jeszcze większych osiągnięć nie mieli by Polacy z II RP , inteligencja , która była mordowana po to aby został tylko bezideowy ciemny lud, którym można kierować. Każdy przejaw indywidualizmy był tępiony , wybitne jednostki kończyły z kulą w potylicy. Miał zostać ciemny lud i wypowiedzi takie jak Twoje pokazują , że zabieg ten - najpierw niemcom , później czerwonej zarazie - udał się.

Ja nie chce nikogo obrażać , ale trzeba być upośledzonym aby doszukiwać się plusów w systemie gdzie za słuchanie wolnego radia szło się do więzienia... To tak jak by napisać że czasy III rzeszy nie można ocenić negatywnie no bo przecież każdy niemiec miał prace w przemyśle zbrojeniowym...

Katownie gdzie mordowano patriotów, berkarność SB , która na podstawie donosu zawistnego sąsiada mogą wywieźć kogoś do lasu a ich człownkowie decydowali o życiu ludzi , chociaż często nie potrafili pisać i wiele innych przykładów. Gratuluje doszukiwania się plusów w tych czasach.

Kto dzwigał totalnie zniszczone państwo? Komuniści... którzy doprowadzali państwo do jeszcze większej ruiny - ludzie nie mieli co jeść a Polska Ludowa eksportowała żywność do przyjaciół na wschodzie.

Władza ludowa honorowo odrzuciła plan Marshala który postawił na nogi totalnie zniszczone wojną niemcy. Porównaj sobie poziom życia u nas a u zachodnich sąsiadów. Według Ciebie odbudowali zniszczone państwo (facepalm)

Awans społeczny w PRL ? No tak , można było iść np na przykład studia. Za pochodzenie dostawało się dodatkowe punkty, składając podanie na wybrany kierunek. Jakie pochodzenie? Chłopskie oczywiście. Dzieci patriotów z II RP praktycznie nie miały możliwości studiowania. Efekt tego widać nawet dzisiaj. Masz racje @kosmonauta , ludzie mogli awansować społecznie. Szkoda że nie dostrzegasz tego , że byli to ludzie bezkrytycznie posłuszni władzy, niezdolni do myślenia.

Przykład? Mam sąsiada , komendanta Policji który pracował na budowie , w czasie stanu wojennego wstąpił do MO , był szeregowym milicjantem jednak za dotkliwe pobicie chłopaka na ulicy został przeniesiony na inny komisariat gdzie "awansował" na komendanta. Będąc już komendantem (po budowlance) , który miał trudności z pisaniem chwalił się że zdał maturę i studia potrzebne do zostania na stanowisku po 89 , chociaż nigdy nie był na uczelni i nic nie zdawał. Taki człowiek dzisiaj wydaje polecenia dobrze wykształconym ludziom po prestiżowych szkołach.

Takich przypadków są setki i to właśnie pokłosie PRLu. Tak samo wyglądają nasze elity.
SouthPaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 23:20   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kosmonauta Zobacz post
Nie, nie odbudowa, tylko był terror, mordowanie i nic więcej przez 45 lat się w Polsce nie działo. Czarna dziura...

W taki sam sposób mogę napisać np. o dyktaturze sanacji Piłsudskiego, za którego rządów (po zamachu majowym 1926r.) wiele osób zostało zabitych za poglądy/działalność polityczną.

Ofiary sanacji:
Przewrót majowy 1926 - 164 zabitych (tylko ofiary cywilne)
Strajki chłopskie w 1932-1937 - 107 zabitych
Strajki robotnicze w marcu 1936 - 10 zabitych
"Krwawy czwartek" we Lwowie 1936 - 4 zabitych
Uroczystości w Racławicach w kwietniu 1937 - 3 zabitych
RAZEM: 288 zabitych

Idź i powiedz rodzinom tych ludzi, że Józek to gieroj.

A Piłsudski w powszechnej opinii to mąż stanu i bohater. Mimo, iż nie był czarno - biały.

Dotarło w końcu? bo nie chce mi się ciągnąć tego dalej...
Pilsudski swietym nie byl..sanacja tym bardziej ale jak juz ktos wyzej pisal Kraj zastal jaki zastal i swoista miekka dyktatura wyszla pewnie nawet na lepsze niz wieczne klotnie demokratow w czasach gdy trzeba bylo dzialac szybko i zdecydowanie. Przytaczasz przypadkowe ofiary walk...a pp strobie komuny ludzoe byli umyslbie scigania torturowani i zabijani...a jak juz pislalem wszelkie zaslugi wybitnych jednostek maja sie ni jak do dzilania wladzy xd. A to ze komuchy cos odbudowaly rekami narodu...dodatkow wpedzajac kraj w niesplacalne dlugi ...super ale ile mozna by bylo zrobic gdyby nie decyzje tych debili...cos jak teraz przezeranie wypracowanych zasobow i sie motlovh cieszy ze im daja..zamiast inwestowac w przyszlosc.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 23:44   #28 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
Pilsudski swietym nie byl..sanacja tym bardziej ale jak juz ktos wyzej pisal Kraj zastal jaki zastal i swoista miekka dyktatura wyszla pewnie nawet na lepsze niz wieczne klotnie demokratow w czasach gdy trzeba bylo dzialac szybko i zdecydowanie. Przytaczasz przypadkowe ofiary walk...a pp strobie komuny ludzoe byli umyslbie scigania torturowani i zabijani...a jak juz pislalem wszelkie zaslugi wybitnych jednostek maja sie ni jak do dzilania wladzy xd. A to ze komuchy cos odbudowaly rekami narodu...dodatkow wpedzajac kraj w niesplacalne dlugi ...super ale ile mozna by bylo zrobic gdyby nie decyzje tych debili...cos jak teraz przezeranie wypracowanych zasobow i sie motlovh cieszy ze im daja..zamiast inwestowac w przyszlosc.
Porównaj dług PRLu do obecnego.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-19, 23:49   #29 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał SouthPaw Zobacz post
@kosmonauta co za bełkot...

Argument typu "za prl byli świetni aktorzy czy naukowcy" jest chybiony, skąd wiesz czy jeszcze większych osiągnięć nie mieli by Polacy z II RP , inteligencja , która była mordowana po to aby został tylko bezideowy ciemny lud, którym można kierować. Każdy przejaw indywidualizmy był tępiony , wybitne jednostki kończyły z kulą w potylicy. Miał zostać ciemny lud i wypowiedzi takie jak Twoje pokazują , że zabieg ten - najpierw niemcom , później czerwonej zarazie - udał się.

Ja nie chce nikogo obrażać , ale trzeba być upośledzonym aby doszukiwać się plusów w systemie gdzie za słuchanie wolnego radia szło się do więzienia... To tak jak by napisać że czasy III rzeszy nie można ocenić negatywnie no bo przecież każdy niemiec miał prace w przemyśle zbrojeniowym...

Katownie gdzie mordowano patriotów, berkarność SB , która na podstawie donosu zawistnego sąsiada mogą wywieźć kogoś do lasu a ich człownkowie decydowali o życiu ludzi , chociaż często nie potrafili pisać i wiele innych przykładów. Gratuluje doszukiwania się plusów w tych czasach.

Kto dzwigał totalnie zniszczone państwo? Komuniści... którzy doprowadzali państwo do jeszcze większej ruiny - ludzie nie mieli co jeść a Polska Ludowa eksportowała żywność do przyjaciół na wschodzie.

Władza ludowa honorowo odrzuciła plan Marshala który postawił na nogi totalnie zniszczone wojną niemcy. Porównaj sobie poziom życia u nas a u zachodnich sąsiadów. Według Ciebie odbudowali zniszczone państwo (facepalm)

Awans społeczny w PRL ? No tak , można było iść np na przykład studia. Za pochodzenie dostawało się dodatkowe punkty, składając podanie na wybrany kierunek. Jakie pochodzenie? Chłopskie oczywiście. Dzieci patriotów z II RP praktycznie nie miały możliwości studiowania. Efekt tego widać nawet dzisiaj. Masz racje @kosmonauta , ludzie mogli awansować społecznie. Szkoda że nie dostrzegasz tego , że byli to ludzie bezkrytycznie posłuszni władzy, niezdolni do myślenia.

Przykład? Mam sąsiada , komendanta Policji który pracował na budowie , w czasie stanu wojennego wstąpił do MO , był szeregowym milicjantem jednak za dotkliwe pobicie chłopaka na ulicy został przeniesiony na inny komisariat gdzie "awansował" na komendanta. Będąc już komendantem (po budowlance) , który miał trudności z pisaniem chwalił się że zdał maturę i studia potrzebne do zostania na stanowisku po 89 , chociaż nigdy nie był na uczelni i nic nie zdawał. Taki człowiek dzisiaj wydaje polecenia dobrze wykształconym ludziom po prestiżowych szkołach.

Takich przypadków są setki i to właśnie pokłosie PRLu. Tak samo wyglądają nasze elity.
Kto odbudował Polskę po 1945 roku? Przykładów gości po zawodowce którzy w szybk0oi sposób będąc u władzy zdobywają wykształcenie znajdziesz wiele po 1989 roku. Nasz obecny system władzy coraz bardziej przypo00mina socjalizm. Opanuj troszkę emocje.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-03-19, 00:12   #30 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Do redakcji Boxing.pl:

Jest ciekawy artykuł na Wyborczej o Adamie, jest szansa że pojawi się też tutaj?
Bo nie wiem czy płacić za artykuł? czy czekać
A ja oszalałem i płacę. Jak chcesz poczytać, to daj proszę maila, wyślę Ci.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania