boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-03-19, 10:51   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 460 razy w 135 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie Kownacki wróci prawdopodobnie 18 maja na gali Wilder - Breazeale

Z rozmowy Przemka Garczarczyka (polsatsport.pl, fightnews.com) z Adamem Kownackim wynika, że Polak wróci na ring 18 maja na gali Deontay Wilder - Dominic Breazeale (walka ma zostać potwierdzona lada dzień - red.). W przypadku zwycięstwa "Baby Face" stanie się zapewne pierwszym kandydatem do walki o pas WBC wagi ciężkiej, oczywiście z wyłączeniem starć Amerykanina z Tysonem Furym i Anthonym Joshuą, do których doprowadzić będzie jednak trudno.

Przemek Garczarczyk: Czy po powrocie z Polski była już tradycyjna kawa z managerem Keithem Connolly? Ta, na której omawiacie sprawy i co dalej? Były konkretne propozycje, na papierze, liczby i rywale, czy na razie są tylko spekulacje w mediach?

Adam Kownacki: Piszemy do siebie z Keithem bez przerwy, ale kawy jeszcze nie było, mój manager jest w Los Angeles na konferencji prasowej z Dannym Jacobsem, przed walką z Canelo. Od środy będzie się działo, będzie dużo do gadania. Propozycje miałem, od innych pięściarzy, ale nie od Wildera. Myślę, że będę walczył maju, tak słyszę ostatnio.

Mówisz o dacie 18 maja, kiedy Deontay Wilder ma walczyć najprawdopodobniej z Dominickiem Breazealem?

Tak jest, o tej dacie mówimy. Potwierdzenie, że 18 maja i z kim będę walczył w ciągu 10 dni, może dwóch tygodni. Myślę, że do tej walki Wilder - Breazeale dojdzie, bo ten drugi jest oficjalnym pretendentem do tytułu federacji WBC. 18 maja jest za jedenaście tygodni czyli czasu jest wystarczająco. Zwłaszcza, że ciągle trenuję, w Polsce też się nie leniłem. Znowu będzie moja walka na to tak zwane “przetarcie” bo walk mistrzowskich nie ma. Przeciwnik z pierwszej dziesiątki federacji, tych, gdzie jestem w rankingach. Widziałem, że jestem teraz także w WBA, więc będzie w czym wybierać. Miło, że polskie nazwisko jest w tych ważnych federacjach.

Miło, że żyjemy w czasach, kiedy polski pięściarz, Adam Kownacki, mówi o rywalu “na przetarcie”, dodając, że chodzi o kogoś z pierwszej dziesiątki światowych rankingów.

Cele mam wysokie, chcę być mistrzem świata, muszę walczyć z najlepszymi, pokazywać ciężki, mocny boks. Taka jest droga, a ring weryfikuje wszystko.

Źródło: polsatsport.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 11:41   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Może jakiś face to face i title shot. Na to liczę!
miłośnik_boksu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 12:28   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

I dobrze, trzy walki w roku to optimum.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 12:29   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Molina, Chazz Witherspoon?
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 14:41   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Adasia mamy w IBF i WBC na 5 lokatach. Whyte (#1 WBC), Rivas (#10 IBF i WBC), Parker (#6 WBC), Helenius (#6 IBF), Ortiz (#3 WBC, #7 IBF), Kabayel (#8 WBC, #3 IBF). Uważam, że najbardziej prawdopodobne typy to Kolumbijczyk i Nowozelandczyk. Myślę, że Brytol po fiasku z Breazealem i odmowie Joshui wcześniej chętnie wziąłby walkę. Parker raczej też grymaśny być nie powinien, natomiast Kolumbijczyk po zastopowaniu Jenningsa nie będzie już unikał wyzwań. Adam raczej będzie szedł drogą WBC, stąd taki typ. Może jednak się zaskoczę i wezmą Cubano, który weźmie chyba wszystko by być bliżej title-shota? Najbezpieczniejsze warianty to Helenius i Kabayel. Szczególnie niemiecki Turek byłby dość wartościowym skalpem, fajną opcją pod względem ranking/ryzyko. W rankingach obu jest wysoko, a myślę, że Adam zrobiłby go spokojnie. Tylko pytanie czy opuściłby Niemcy by walczyć w USA?
Pawulon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 16:02   #6 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Zamiast z Wilderem wolalbym zobaczyc Adama w ringu z Fury'm. Fury jest troche bardziej bezpieczny bo nie bije jakos nadzwyczajnie mocno i nie narzuca jakiegos wielkiego tempa. Swoja droga ciekawy jestem z kim rozmawia team Fury'ego na temat walki. Skoro podpisal kontrakt wart tyle kasy, to telewizja bedzie raczej wymagac konkretnego rywala.

Idealnie by bylo gdyby Kownacki pokonal takiego zawodnika, zeby to mistrzowie prosili sie o walke z nim. Ortiz, Powietkin, Whyte, to taki scisly TOP za mistrzami, nie byloby latwo Adamowi, nawet nie bylby faworytem pewnie, ale z drugiej strony lepiej sprawdzic swoje umiejetnosci zamiast pchac sie na gwarantowany oklep od Wildera czy Joshuy. Mozna sie jakos doczlapac do walki o pas, ale po co. Kownacki moglby sam zbudowac swoja marke, zamiast sie prosic o walki o byle pasy z zawodnikami, ktorzy sie w mediach kloca ciagle o pare dolcow, przez co nie moze dojsc do unifikacji przez tyle czasu.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 19:30   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ortiz albo Whyte na przetarcie? Raczej nie. Parker ma słabą serię i sam potrzebuje teraz kogoś słabszego na odbicie. Więc Helenius/Kabayel? Chyba, że jakiś egzotyk typu ten Chińczyk Zcośtam.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 23:26   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

A może Takam, lub Ruiz który jest teraz wolnym agentem. Dobre byłoby zestawienie z Rivasem.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-03-19, 23:52   #9 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Myślę, że Kownackiego ustawiają też po części na Breazeale'a. Chyba, że będzie ciężkie KO, czego wykluczyć całkiem nie można. Jeśli Breazeale będzie walczył z bliska, brudno, to może być ciekawie. Ale wiadomo, faworyt jest jeden.

Michalczewski mógły się zrehabilitować Gala na której walczyliby Kownacki z Kabayelem i Ugonoh z Demirezenem - to byloby naprawdę coś! Kasy dużo, ale reklama dźwignią handlu, z miejsca by się wysforował na czoło, ale do tego potrzebowałby chyba partnera z grubszą gotówką, nawet z Niemiec. Tak sobie pofantazjowałem

Wracając do rzeczywistości (i do USA), może to będzie Otto Walin? Walka z Rivasem to byłby spory hit, mogliby przebić wydarzenie wieczoru.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-19, 00:07   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Dzis slyszalem, ze moze to byc Ruiz wlasnie. Dobra opcja na walke.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania