boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-02-19, 11:19   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Z archiwum Boxing.pl (luty 2015): Wach zaczyna współpracę z Bashirem [+ video]

Na początku roku 2015 w gymie Global Boxing Mariusza Kołodzieja wspólne treningi rozpoczęli Mariusz Wach (33-4, 17 KO) i wieloletni członek ekipy Władimira Kliczki, James Ali Bashir. Zaglądamy dziś do naszego archiwum, skąd zaczerpniemy kilka cytatów ze wspomnianego szkoleniowca, jak i przedstawimy nagranie z tarczy obu panów. Przypomnijmy więc całą historię.

Amerykański trener liczył na owocną współpracę z "Wikingiem", ale dość szybko pojawiły się pierwsze zgrzyty. Mariusz chciał mieć w swojej drużynie trenera Piotra Wilczewskiego, czego Bashir nie chciał początkowo zaakceptować.

- Nie wiem, czy będę dalej trenować Wacha. Ten trener z Polski, którego uważam za bardzo krnąbrnego, niecierpliwego i zupełnie bez szacunku, przyszedł i zakłóca to wszystko, co starałem się zbudować z Mariuszem. Teraz czekam na menadżera Wacha, który ma przyjechać do USA i będę się starał tą sprawę wyjaśnić, bo mi taki ból głowy nie jest potrzebny - mówił rozgoryczony Bashir w rozmowie z Boxing.pl w lutym 2015 roku.

Sprawa została szybko załagodzona, tak się przynajmniej mogło wydawać, a Bashir i Wilczewski zaczęli się dogadywać.

- Wszystko teraz wydaje się iść gładko, czas jednak pokaże. Myślę, że Wilczewski też może skorzystać z tej współpracy, gdyż jestem jednym z ostatnich trenerów tzw. „old school” w tym sporcie. Pod warunkiem jednak, że będzie chciał wynieść coś z tego doświadczenia, będzie zadawał pytania i będzie na to otwarty. Ja taki właśnie byłem jako młody, głodny wiedzy trener, gdy dopiero co zaczynałem w tej branży - mówił w rozmowie z naszym portalem kilka tygodni później Bashir.

- Mój plan na Mariusza to nauczyć go, żeby boksował jak wysoki i "duży ciężki", żeby walczył siarczyście. On jest potężnym mężczyzną i powinien boksować jak potężny bokser. Nie jestem fanem samego tylko uderzania pięściami, bo uważam, że Bóg dał ludziom zdolność obrony ciosów. Jestem bardziej za tym, by nauczyć, jak zaskakiwać przeciwnika ciosami, jak nie dać się złapać, jak oddawać ciosy. To jest to, czego chcę Wacha nauczyć. Mariusz jest duży i musi nauczyć się używać swoich atrybutów fizycznych w ringu. W walce z Władimirem, choć podobny do niego w gabarytach, wyglądał na dużo mniejszego. Wach musi się jeszcze sporo nauczyć, jeżeli chce być czołowym pretendentem do tytułu. Ale widać po nim, że bardzo chce być mistrzem świata i jest gotowy przejść przez wszystkie trudy oraz znoje nauczania, a to bardzo dobry znak! - mówił nam Bashir, pełen wiary w możliwości "Wikinga".

Ostatecznie panowie Wach i Bashir nie współpracowali ze sobą długo. Amerykanin uznał, że dwóch trenerów to dla niego zbyt duży tłok, a "Wiking" postawił na zaufanego Piotra Wilczewskiego i drogi polsko-amerykańskiego duetu się rozeszły. Można się dziś jedynie zastanawiać, gdzie z Bashirem na pokładzie mógłby zajść Mariusz Wach? A może Polak zrobił dobrze, stawiając na dobrze sobie znanego trenera?

Źródło: Boxing.pl, Joanna Maj, Krystian Sander

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania