boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-01-19, 16:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 452 razy w 131 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Charlo - Gołowkin w maju? Shields jest zdecydowanie "na tak"

Jermall Charlo (28-0, 21 KO) w walce z Mattem Korobowem nie pokazał wielkiego boksu, tocząc z Rosjaninem bardzo bliską walkę, jednak wciąż jest to pięściarz, który ma potencjał na to, by zostać liderem wagi średniej. Tymczasowy mistrz WBC w kolejnym starciu miałby zmierzyć się z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO), o czym opowiada trener Amerykanina, Ronnie Shields.

- Wszyscy mówią o tej walce, z wyjątkiem Gołowkina. Słyszę różne rzeczy o współpracy "GGG" z Loefflerem, że się rozstali, nie wiem co tam się dzieje. Gołowkin to rywal, na którym się skupiamy, tak to widzę. Jermall wróci na ring w maju. Wierzę, że do tej walki naprawdę może dojść, czego chce też federacja WBC - mówił szkoleniowiec.

Źródło: boxingtalk.com

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-01-19, 16:51   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 452 razy w 131 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Charlo to bardzo dobry bokser, ale czy to jest najwyższy poziom techniczny, pozwalający maksymalnie wykorzystać motorykę we wszystkich dystansach, tak w ataku, jak i obronie? Jab i boks w dystansie to są jego mocne strony, tak jak i kontra. Ale już kreatywność w ataku w walce z Korobowem była na kiepskim poziomie, a liczyłem, że to będzie duży atut obu braci, szczególnie Jermalla.

Charlo był bezradny wobec kontrujących haków Korobowa, w obronie wydawał się być bardzo jednowymiarowy, nie znalazł na przestrzeni 12 rund żadnej odpowiedzi na lewy cross rywala. Refleks w defensywie wyraźnie go zawodził. To była w ogóle obrona trudna do zrecenzowania - co było jej podstawą?

Gołowkin to jest nadal top. Wspaniały, elastyczny jab, bardzo dużo rozwiązań w ataku, siła, szczęka, technika na najwyższym poziomie. Charlo dziś wygląda mi na kogoś, kto nie jest w stanie walczyć 50 na 50 z GGG we wszystkich płaszczyznach. Inside i w półdystansie Canelo jest lepszy, Meksykanin nie ma jednak zasięgu, który ma Charlo. Myślę, że największym wygranym walki Gołowkin - Charlo byłby Alvarez właśnie, który dał cholernie dobre 24 rundy z Kazachem, prezentując boks i instynkt walki na najwyższym poziomie.

Cała szeroko pojęta defensywa Charlo wydaje mi się za uboga. On w ataku mimo wszystko jest dużo lepszy niż to pokazała ostatnia walka. Ma tam z czego rzeźbić... Jednak cała baza obronna z kimś takim jak Gołowkin jest szalenie ważna. Z Canelo nic by nie zostało, gdyby nie ogrom ciosów zablokowanych czy zamortyzowanych. Tam był boks z defensywy naprawdę wysokiej klasy, niedoceniany przez niechęć do rudego, poparty do tego ostrą ofensywą, co też stopowało Gołowkina. Charlo walczyłby na pewno inaczej niż z Korobowem, akcenty inaczej byłyby rozłożone, ale czy to już ten pułap, żeby myśleć o uczciwej wygranej z Triple G? Frapująca sprawa.

55 - 45 dla Kazacha, albo i ciut wyżej moim zdaniem.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-01-19, 17:45   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 206 razy w 51 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 12
Domyślnie

Przed walką Charlo - Korobow, stawiałbym na wygraną Amerykanina zarówno z GGG, jak i z Canelo. Teraz w to zwątpiłem, aczkolwiek słaba postawa Jermalla z Korobowem mogła mieć różne przyczyny. Trudno w tej chwili ocenić, czy Korobow obnażył jego ukryte dotąd braki, zwłaszcza w obronie, czy też Jermall wystąpił źle przygotowany, zlekceważył przeciwnika lub walczył pod wpływem stressu związanego z porażką brata bliźniaka. Większość bokserów przeplata znakomite występy słabszymi i przydarzało się to także Gołowkinowi i Alvarezowi. Na dziś oceniam szanse podobnie, jak Krystian tj. lekko na korzyść Gołowkina.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-01-19, 20:01   #4 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Prędzej mi kaktus na głowie wyrośnie niż dojdzie do takiej walki w najbliższym terminie
T2JD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-01-19, 20:35   #5 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja bym nie patrzyl na Charlo przez pryzmat ostatniej walki. Korobov jest mocno niedoceniany zwlaszcza po tej porazce przed czasem. To kawal dobrze wyszkolonego boksera. Bez blysku ale szalenie dobry chyba w wiekszosci aspektow bokserskiego rzemiosla. Dariusz jeszcze dobrze napisal czego nie wzialem pod uwage czytajac post Krystiana. Tuz przed wyjsciem na ring przegral jego brat - blizniak. Jak ogromne znaczenie i spustoszenie w jego glowie wywolal ten moment - nigdy sie nie dowiemy. Charlo napewno troche zlekcewazyl Korobowa myslal, ze to bedzie w miare latwa walka plus porazka brata blizniaka(to jest inny rodzaj bratestwa) i mielismy taki a nie inny obraz walki. Dla mnie 50/50. Mysle, ze nie widzielismy jeszcze szczytowego Charlo, ktory atleta jest wiekszym niz GGG czy Canelo.
GacoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania