boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-01-19, 10:34   #21 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
dziwi mnie opinia pain.exe. na dzien dzisiejszy nie znam nikogo kto twierdzilby ze chce sie zawijac na zachod pracowac... od lat POlacy tam mieszkaja na duza skale i dziwie sie ze nie znasz chociaz jednej osoby ktora przekonala sie ze klasa srednia czyli robotnicy nie maja tam za dobrze.
Wszystko jest jak wektor pisze. Robotnik na zachodzie to biedak. Powiem wiecej ze robotnik z POlski prawdopodobnie moze miec wiecej oszczednosci, dobr materialnych na wlasnosc.

Na poziomie biznesu oczywiscie jest roznica po stronie zachodu.
Brak kapitalu w POlsce i mentalnosc niewolnicza robi swoje.

Puciu jestli pracujesz 20 lat na zachodzie to napewno nie jako robotnik na budowie. Ewentualnie zatrudniajac tych robotnikow.
albo masz 25 lat i tam sie wychowales i dopiero wchodzisz na ten rynek

Taszun - a od kiedy robotnicy są klasą średnią ? Coś Ci sie pomyliło. Poza tym twierdzisz, że nie znasz nikogo kto chciałby wyjechać na zachód pracować - może właśnie dlatego, że Ty w polsce obracasz się w takim towarzystwie, które stanowi może ze 3 do 5 % tego kraju?

Znam mnóstwo osób wśród swoich znajomych które wyjechały lub myślą o wyjeździe, gdyż ich praca tutaj to max 5k na rekę przy niesamowitym zapierdalaniu i całkowitym braku czasu. A przeciętnie uda się zarobić 3k - jeśli weźmiesz pod uwagę to, że jakiś młody człowiek dopiero wchodzi na rynek pracy i widzi co się dzieje to nietrudno się zniechęcić. W końcu ceny jedzenia, jakichś tam podst. produktow praktycznie wcale sie nie różnią od tych cen z DE, UK i innych państw, przy czym wynagrodzenie tam jest odpowiednio wyższe.

Jedyny minus to trwajacy od lat kryzys imigrancki, aczkolwiek widać to raczej w dużych aglomeracjach, procentowo nie ma ich aż tak dużo (póki co).

pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 10:53   #22 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Taszun - a od kiedy robotnicy są klasą średnią ? Coś Ci sie pomyliło. Poza tym twierdzisz, że nie znasz nikogo kto chciałby wyjechać na zachód pracować - może właśnie dlatego, że Ty w polsce obracasz się w takim towarzystwie, które stanowi może ze 3 do 5 % tego kraju?

Znam mnóstwo osób wśród swoich znajomych które wyjechały lub myślą o wyjeździe, gdyż ich praca tutaj to max 5k na rekę przy niesamowitym zapierdalaniu i całkowitym braku czasu. A przeciętnie uda się zarobić 3k - jeśli weźmiesz pod uwagę to, że jakiś młody człowiek dopiero wchodzi na rynek pracy i widzi co się dzieje to nietrudno się zniechęcić. W końcu ceny jedzenia, jakichś tam podst. produktow praktycznie wcale sie nie różnią od tych cen z DE, UK i innych państw, przy czym wynagrodzenie tam jest odpowiednio wyższe.

Jedyny minus to trwajacy od lat kryzys imigrancki, aczkolwiek widać to raczej w dużych aglomeracjach, procentowo nie ma ich aż tak dużo (póki co).
mieszkam w warszawie, najdrozszym miescie w polsce. ceny sa absurdalne (zwlaszcza nieruchomosci, 10k za metr to standard) ale bezrobocie jest na granicy bledu statystycznego (oficjalnie 1%).

kazdy kto chce pracowac, znajdzie prace. jest mnostwo korpo, kazda mloda osoba moze isc do dowolnej firmy i dostac 3k na start, po roku zwykle dobija sie do 4k. mam 28 lat i sam poszedlem taka droga. naprawde nie widze powodu do emigracji, jesli chodzi o mlode osoby.

starsze, niewykwalifikowane pokolenie moze miec gorzej. ale z 2 strony, kolega inzynier placi budowlancom z ukrainy 5k na reke....
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 11:27   #23 (permalink)
contender

Domyślnie

Ok wariat, ale czy Warszawa to cala polska? Zawsze w takich porównaniach podaje sie przykład akurat dziwnym trafem najwiekszego i najbardziej rozwiniętego miasta, czyli stolicy, gdzie mieszka jakieś 5-7% ludności całej polski. Jasne, że można żyć i pracować - ja na swoim wyśmiewanym przez cale internety podlasiu mam jakies 4k - i co z tego? Co z tego wynika? Tak jak sam wspomniałeś ceny mieszkań za m2 drożeją jak pojebane - w bstoku jest to od 5,5k za metr w jakiejś totalnej chujozie do ponad 7-8k w nowoczesnych apartamentowacach. Czy to jest normalne? Kuzyn kupił nowe mieszkanie na pradze za 6,7k za metr...
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 11:39   #24 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Ok wariat, ale czy Warszawa to cala polska? Zawsze w takich porównaniach podaje sie przykład akurat dziwnym trafem najwiekszego i najbardziej rozwiniętego miasta, czyli stolicy, gdzie mieszka jakieś 5-7% ludności całej polski. Jasne, że można żyć i pracować - ja na swoim wyśmiewanym przez cale internety podlasiu mam jakies 4k - i co z tego? Co z tego wynika? Tak jak sam wspomniałeś ceny mieszkań za m2 drożeją jak pojebane - w bstoku jest to od 5,5k za metr w jakiejś totalnej chujozie do ponad 7-8k w nowoczesnych apartamentowacach. Czy to jest normalne? Kuzyn kupił nowe mieszkanie na pradze za 6,7k za metr...
jasne, mowie tylko o swoich osobistych doswiadczeniach.tak czy siak, polska sie rozwija- powolutku,ale jednak.

jedynie te mieszkania mnie wkurwiaja. przecietny niemiec splaca mieszkanie w 7 lat, a co kilka lat je zmienia- nikt nie mieszka w jednym miejscu dluzej niz 10 lat.

stare 07-01-19, 11:42   #25 (permalink)
champion

Domyślnie

Robotnik to klasa srednia. Przynajmniej tak to powinno byc. A kto ma byc klasa srednia? osoba pracujaca fizycznie- za pomoca nowoczesnych maszyn w gospodarce zautomatyzowanej, ewentualnie wykonujaca drobne prace biurowe.

Radzilbym im sie zastanowic. Na zachodzie 1,500 brutto dla POlaka liczac funta po 5 zl to masz 7,5 brutto. Zapomnij ze dostaniesz cos wiecej. zapomnij o swoim wyksztalceniu i znajomosci angielskiego. Pracujac za granica na zmywaku widzialem ile zarabiaja dziewczyny z biura. Nie duzo wiecej ode mnie. Widzialem papiery Jesli zmywasz, czyscisz kible i wyrzucasz smieci to wykorzystaj to i sprawdz co lezy w tych smieciach bo mozesz sie duzo dowiedziec
Przy bankomacie w koszu na te wydruki kazalem kobicie wlozyc tam reke i wyjac wydruki bo chcialem sprawdzic ile ma na koncie przecietny brytol. Dowiedzialem sie ze przecietny brytol a tacy najczesciej korzystaja z bankomatu jest splukany a oni malo co maja na wlasnosc. Niewiele po za grubym dupskiem.

ty mi pain nie pierdol o 2 % procent. Ja jestem w grupie 0,000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000001 % ludzi. Bylem w 000000000000000000000000000000000000000000000000,1 % gdy zarabialem 5zl na godzine. rownie dobrze sie bawilem
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 13:44   #26 (permalink)
champion

Domyślnie

pracuje w banku, monitoruje konta anglikow. rzadko widze klientow zarabiajacych ponizej 10k USD. a ponizej 3k chyba nigdy nie widzialem.

w uk jest mnostwo instrumentow do inwestowania, odwrotnie jak u nas, gdzie tylko katuje sie nas kredytami i pozyczkami. 45 letni angol raczej jest juz ustawiony na reszte zycia.

stare 07-01-19, 14:23   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Krystian - sugerowalem sie zrodlem ktore podales.

Spójrzcie na to z innej strony - nas za przeproszeniem ruchają w dupę 100 lat, ostatnie 30 juz w "wolnej" polsce i co ? NIKT NIE RUSZY DUPY i nie zrobi nic no może poza górnikami którzy mentalnie utkwili w latach 50tych. Podwyżki wszelakich podatków akcyz itd. - nic zero oburzenia. Deweloperzy jebią nas w dupe bez mydła caly czas podnoszac ceny za metr mieszkan - totalnie nic, wezmie sie po prostu wieksze kredyty u pana żyda xd

Nie pochwalam sposobu w jaki to tam sie odbywa, ale chyba tylko to przynosi efekt. Oni przynajmniej maja jaja.
Trudno sie nie zgodzic, ale najwyrazniej ludzie za 5 stowek sprzedali dusze i zaspokoili wszystkie swoje ambicje... Nie jestem fanem zamieszek, ale jednak samowola wladzy w Polsce jest porazajaca. Wlasciwie po wygraniu wyborow robia co chca. Odchodza od obietnic, manipuluja, czysty koszmar.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 14:58   #28 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Trudno sie nie zgodzic, ale najwyrazniej ludzie za 5 stowek sprzedali dusze i zaspokoili wszystkie swoje ambicje... Nie jestem fanem zamieszek, ale jednak samowola wladzy w Polsce jest porazajaca. Wlasciwie po wygraniu wyborow robia co chca. Odchodza od obietnic, manipuluja, czysty koszmar.
to zle jest od rzadow pis?bo jak dla mnie, to zle jest od 1989. a w sumie to od 2 polowy 18 wieku...

stare 07-01-19, 16:09   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

10 tys usd ? 10 tys usd to standard ?
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-01-19, 16:26   #30 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
"Mają jaja", "walczą o swoje" - napierdalając policjantów? A czemu oni winni? Podwyżkom cen benzyny? Bez jaj. Wylądowanie swoich frustracji na funkcjonariuszach, którzy są po prostu w jebanej pracy.

Ciapaki w Calais robili/robią rzeźnie, w Paryżu napierdalają rodowitych Francuzów z dziada-pradziada. Może niech nimi się zajmą, tam można poćwiczyć kopanie i napieprzanie z piąchy.
moja szkola jak widac jednak macron ma duzy interes w tym by jego ciapatym kolezkom nie stala sie krzywda oraz by nie bylo "negatywnych newsow" z nimi w glownej roli
LegiaPany jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania