boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Powietkin wraca 13 kwietnia na Wembley. Jego rywalem Whyte? (http://www.boxing.pl/forum/newsy/54598-powietkin-wraca-13-kwietnia-na-wembley-jego-rywalem-whyte.html)

Krystian Sander 26-12-18 12:06

Powietkin wraca 13 kwietnia na Wembley. Jego rywalem Whyte?
 

Aleksander Powietkin (34-2, 24 KO) nie zamierza kończyć jeszcze swojej kariery, a wręcz przeciwnie - otwierają się przed nim ciekawe perspektywy.

Andriej Riabiński oświadczył jakiś czas temu rosyjskim dziennikarzom, że jest w stałym kontakcie z Eddiem Hearnem, który chce pomóc poprowadzić karierę "Saszy" na jej ostatniej prostej. Obóz rosyjski był i jest bardzo zainteresowany takim rozwiązaniem.

Powietkin przekazał właśnie mediom w Rosji, że wraca na ring 13 kwietnia na Wembley. Wówczas w walce wieczoru wystąpi Anthony Joshua. Rosyjskie media spekulują, że rywalem Powietkina w kwietniu może być Dillian Whyte (25-1, 18 KO), który jest przecież głównym kandydatem do walki z AJ-em w tym terminie. Zobaczymy, jak rozwinie się ta sytuacja.

Źródło: redakcja

Szymon Aleksandrowicz 26-12-18 13:21

To była mega walka i przypuszczam, że Sasza zweryfikowałby Dilliana. Dla mnie Rosjanin byłby faworytem.

macius 26-12-18 13:29

O fiu fiu, jaram się jak arab na kurs pilotażu. Dla mnie 50/50.

junior_13j 26-12-18 14:03

A dla mnie faworytem Whyte: pokonał Browne'a, pokonał Parkera, pokonał Chisorę, pokona i Saszkę.
Gdyby Povietkin był młodszy, obstawiałbym jego wygraną, ale to już jego definitywna końcówka i ostatnia prosta. Wystarczy że Whyte podejdzie na zimno do walki, przeczeka pierwsze rundy jak Aj z Ruskim i prędzej czy później skończy go przed czasem, albo wypunktuję wygrywając późniejsze rundy, gdy Sasza juz nie będzie mieć takiej precyzji i dynamiki.
Jeszcze dwa/trzy lata temu obstawiłbym w ciemno na Povietkina. Nie tym razem jednak. Whyte jest w duzym gazie i tego gazu wystarczy z nawiązką na schodzącego ze sceny bokserskiej Povietkina.

The Greatest 26-12-18 15:21

Wątpie w takie zestawienie. Povetkin w przypadku zwycieśtwa i tak już raczej się nie doczłapie do tittle shota, co prawda skoczyłby w rankingach ale on nie ma czasu na mozolne budowanie pozycji do roli obowiązkowego pretendenta. Whyte ostatnio pokonal wielu solidnych zawodników więc teraz jezeli nie dostanie tittle to pewnie zrobi jakas walke z mniej wymagajacym przeciwnikiem z miare rozpoznawalnym nazwiskiem (tutaj dobry bylby np. Charr). Co do samej walki to moim faworytem, mimo wieku, Povetkin. Povetkin podobnie jak Chisora jest swarmerem ale 10 razy lepiej ulozonym technicznie i z duzo mocniejszym ciosem. Jedyne szanse Whyte w takim pojedynku to znak zapytania przy obecnej kondycji/wytrzymałości sovieta lub faktycznie dobra kombinacja, chociaz sasza ma twardy leb i tylko bydle AJ go posadziło, gdzie Povetkin, mimo że nie zdolny do walki, byl raczej świadomy. Na pewno Whyte nie odetnie mu prądu, za to Povetkin Whyteowi moze.

Herszt 26-12-18 16:19

Povietkin z pewnością by zweyfikował w pełni Whyte. Teraz jest trochę takie niedopowiedziane, taktuję jako 2 remisy walke z Parkerem i Chisora I a Chisora II też nie udowodnił że jest o klasę lepszym pięściarzem. Na razie to trochę poziom Puleva, jeśli pokona weterana z toporkiem w ręce to znaczy że z braku laku prócz Wildera, Furiego, Ortiza i Millera nie ma nikogo lepszego.

Winky 26-12-18 16:50

Bez przesady z tą weryfikacją, co tu jeszcze weryfikować? Whyte jest zweryfikowany jak mało kto w HW. Dillian to mocna druga liga. Starcie z Povetkinem to byłby hit. Po ostatniej walce z Chisorą, Pova byłby dla mnie minimalnym faworytem. Nie mam wątpliwości, zestawienie stylów jest gwarantem świetnego widowiska.

Obok tego w walce wieczoru AJ z Millerem i mamy kartę HW na galę Hearna która spokojnie może rywalizować z Wilder vs Fury II.

Niestety jest to jednak mało prawdopodobny scenariusz.

TheShadowOne 26-12-18 16:55

Povetkin jeszcze jest w stanie dać na prawdę ciekawe pojedynki z kilkoma ciężkimi a Whyte wcale nie byłby faworytem w starciu z Ruskim a nawet moim zdaniem przegrywa pierwszą połowę. W walkach z Chisorą i Parkerem nie pokazał żadnej wyjątkowości. Myślę że Miller dałby mu brutalną lekcję boksu.
Wracając do Saszy to zestawienie z Whytem, Millerem, Pulevem, Parkerem, Chisorą a przede wszystkim Ortizem byłoby czystą przyjemnością dla oka

Terrence Crawford 26-12-18 18:16

Cytat:

Napisał junior_13j (Post 586216)
Wystarczy że Whyte podejdzie na zimno do walki, przeczeka pierwsze rundy jak Aj z Ruskim i prędzej czy później skończy go przed czasem, albo wypunktuję wygrywając późniejsze rundy, gdy Sasza juz nie będzie mieć takiej precyzji i dynamiki.

W mojej opinii, Dillian Whyte nie jest zdolny do wygranej na punkty z zawodnikiem o umiejętnościach technicznych zbliżonych do Alexandra Povetkina.

Cytat:

Napisał The Greatest (Post 586218)
Na pewno Whyte nie odetnie mu prądu, za to Povetkin Whyteowi moze.

Lewy Brytyjczyka jest wystarczającym narzędziem do znokautowania każdego przedstawiciela HW.

Doctor 26-12-18 18:34

Bardzo ciekawe zestawienie i ogromnie chciałbym je zobaczyć. Według mnie walka może iść 50/50. Dillian jest na topie aktualnie, ale Saszka, to facet, którego nie można skreślać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.