boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Thulani Mbenge z pasem IBO w wadze półśredniej (http://www.boxing.pl/forum/newsy/54401-thulani-mbenge-z-pasem-ibo-w-wadze-pa-redniej.html)

Jakub Zegarowski 08-12-18 19:47

Thulani Mbenge z pasem IBO w wadze półśredniej
 

Thulani Mbenge (15-0, 12 KO) wygrał po zakończeniu 9. rundy z Miguelem Vazquezem (40-7, 15 KO) w co-main evencie gali w Kempton Park. Reprezentant Republiki Południowej Afryki zdobył tym samym pas IBO w wadze półśredniej.

W pierwszych dwóch rundach przewaga Mbenge była wyraźna. Mocno wycofany Meksykanin chciał wyczuć siłę przeciwnika, który przecież dysponował znacznie większą siłą fizyczną. Vazquez ocenił chyba, że nie jest ona taka duża, bowiem od trzeciej odsłony coraz odważniej kontratakował. Szczególnie fajnie wyglądały wejścia w półdystans z podbródkowymi, na które Mbenge długo nie mógł znaleźć odpowiedzi.

Więcej było jednak wyrównanych rund, gdzie ten najmocniejszy, najbardziej widoczny cios należał do Afrykanina. Thulani dysponował jednak znacznie mocniejszym uderzeniem, które powodowało, że Vazquez czasami cofał się do lin, przyjmując kilka potężnych sierpów Afrykanina.

W dziewiątej odsłonie Meksykanin wylądował na deskach. Jedna z dłuższych szarż Mbenge przyniosła oczekiwany skutek. Afrykanin zakończył serię mocnym uderzeniem w tułów, które zmusiło Vazqueza do przyklęknięcia. Ambitny Miguel nie poddał się, wstał, przetrwał do końca starcia, lecz jego narożnik nie pozwolił mu kontynuować pojedynku.

To druga porażka przed czasem Miguela Vazqueza. Coraz więcej wskazuje na to, iż twardej meksykańskiej skale zostało już niewiele zdrowia.

Źródło:
redakcja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.