boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Prawie 18 tysięcy widzów oglądało z trybun walkę Wildera z Furym (http://www.boxing.pl/forum/newsy/54371-prawie-18-tysiae-cy-widza-w-oglae-daa-o-z-trybun-walkae-wildera-z-furym.html)

Konrad "Budyń" Budynek 06-12-18 07:59

Prawie 18 tysięcy widzów oglądało z trybun walkę Wildera z Furym
 

Kiedy kilka miesięcy temu ogłaszano pojedynek Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), wielu spodziewało się raczej słabszego niż powinno być zainteresowania tym pojedynkiem, w szczególności ze strony amerykańskiej publiki, ze względu na o wiele mniejszą niż przed laty popularność wagi ciężkiej oraz niewielką rozpoznawalność "Bronze Bombera" na rodzimej ziemi. Dało się słyszeć także głosy, że do całej gali będzie trzeba dokładać, a walka wieczoru być może zostanie nawet odwołana.

Jak już wiemy, mimo, iż szermierka na pięści nie jest dziś narodowym sportem w USA, cała gala nie tylko zagwarantowała fanom dużo emocji i nie odnotowała strat finansowych, ale także uzyskała zyski. Jeszcze wczoraj mówiono o sprzedaży minimum 300 tysięcy pakietów PPV na rynku amerykańskim. Dziś te liczby oscylują już bliżej 320 tysięcy, a należy się spodziewać także sporej, jak na porę walki, sprzedaży łączy w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy mogą być także zadowoleni z ostatecznej frekwencji na trybunach.

Przy 18 tysiącach wejściówek, jakie znalazły się w obiegu, podczas walki wieczoru na trybunach zasiadło ostatecznie 17 698 widzów, co jest bardzo dobrym wynikiem, patrząc z perspektywy poprzednich walk z udziałem czempiona z Alabamy. Oczywiście, duża część biletów została rozdana aby zmniejszyć ilość pustych miejsc. Jednak należy pamiętać, że przecież przy okazji poprzedniego występu Wildera, kiedy rywalem był Luis Ortiz, takie zjawisko również miało miejsce, a mimo to do Barclays Center przyszło niewiele ponad 14 tysięcy kibiców. Zatem organizacja sobotniego starcia broni się od każdej niemal strony. A zapowiadany rewanż, bez względu na to, gdzie się ostatecznie odbędzie, z całą pewnością osiągnie dużo lepsze wyniki.

Źródło: redakcja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.