boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-12-18, 08:39   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Ponad 300 tysięcy pakietów PPV sprzedanych na galę w Los Angeles

Jak podają amerykańskie źródła, ilość sprzedanych łączy PPV na galę organizowaną w Staples Center, gdzie walką wieczoru był oczywiście pojedynek Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), wyniesie minimum 300 tysięcy. To bardzo dobry wynik jak na dzisiejsze realia w USA, choć oczywiście nie może się równać z walkami z udziałem "Canelo", Manny'ego Pacquiao czy Floyda Mayweathera Jr. Na dokładne liczby będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać, natomiast pewne już jest, że całe wydarzenie odnotowało zysk.

Aby organizatorzy nie ponieśli strat i udało się pokryć wszystkie koszty, musiało zostać sprzedanych 250 tysięcy pakietów. Liczba 300 tysięcy gwarantuje przychód na poziomie 22,5 mln dolarów. Należy pamiętać, że ten wynik dotyczy jedynie rynku amerykańskiego, póki co nie ma żadnych informacji dotyczących sytuacji w Wielkiej Brytanii. Dlatego liczba 300 tysięcy na pewno jeszcze mocno wzrośnie.

Jak wiemy, pełny emocjonalnego ładunku pojedynek, którego wynik do dziś jest przedmiotem dyskusji, zakończył się remisem, mimo iż zdecydowana większość obserwatorów wdziała zwycięstwo "Króla Cyganów". Takie okoliczności dają idealne fundamenty dla walki rewanżowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że drugie starcie, bez względu na to kiedy zostanie zorganizowane, odbędzie się w ojczyźnie Fury'ego na jednym z piłkarskich stadionów. A mając na uwadze panujący tam popyt na boks, można się spodziewać o wiele większego zainteresowania, niż w przypadku pierwszego pojedynku. Starcie Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczko wygenerowało ponad 1,5 mln sprzedanych pakietów PPV. Czy rewanż Wildera z Furym w UK pobije ten rekord? Nie można tego wykluczyć.

Źródło: The Ring

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 09:09   #2 (permalink)
journeyman

Domyślnie

PPV na wyspach kosztuje 25$ a w Stanach 75$. Inna sprawa że kasyna w LV rzucą takimi kwotami że wybór będzie oczywisty z finansowego punktu widzenia.
Ale rewanż na wyspach jak najbardziej byłby bardzo dobrym pomysłem w kontekście przyszłej walki z Joshuą. Oby w 2019 było nam dane zobaczyć ten spektakl
TheShadowOne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 09:32   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał TheShadowOne Zobacz post
PPV na wyspach kosztuje 25$ a w Stanach 75$. Inna sprawa że kasyna w LV rzucą takimi kwotami że wybór będzie oczywisty z finansowego punktu widzenia.
Ale rewanż na wyspach jak najbardziej byłby bardzo dobrym pomysłem w kontekście przyszłej walki z Joshuą. Oby w 2019 było nam dane zobaczyć ten spektakl
PPV na Wyspach kosztowało 25 ale funtów, nie dolarów. Dodatkowo bilety w liczbie 80 tysięcy. Po takiej walce Fury'ego, w mojej opinii rewanż odbędzie się w UK.
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 11:35   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 446 razy w 129 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Jeśli chodzi o USA, to dojdzie jeszcze kasa z kin, PS4 i takich dupereli. Spodziewam się też, że w UK nabywców było też sporo, mimo niedogodnej pory. W każdym razie walka zakończona sukcesem finansowym. Teraz rewanż w UK, przy pewnie jeszcze większym zysku, i na razie Hearna i Antka nie potrzebują W ogóle Wilder i PPV to dla wielu była abstrakcja.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 11:57   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

A. ja od jakiegoś czasu ciągle czytałem ,że boks w USA się skończył ,że nie ma tam zainteresowania albo ,że Wilder nie jest w stanie sprzedać nawet paru pakietów bo go nikt nie zna i w końcu ,że Fury jest skonczony nikt go nie traktuje poważnie i nie kupi biletu na "cyrk" a tu proszę wszystko na odwrót walka sprzedana bardzo pięknie a Fury nie skończony a wręcz odrodzony i nie było cyrku tylko fajna walka i wielkie oczekiwanie na rewanż aha Krystian podpisuję się pod twoim wpisem w 100%
ZYGA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 17:00   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał ZYGA Zobacz post
A. ja od jakiegoś czasu ciągle czytałem ,że boks w USA się skończył ,że nie ma tam zainteresowania albo ,że Wilder nie jest w stanie sprzedać nawet paru pakietów bo go nikt nie zna i w końcu ,że Fury jest skonczony nikt go nie traktuje poważnie i nie kupi biletu na "cyrk" a tu proszę wszystko na odwrót walka sprzedana bardzo pięknie a Fury nie skończony a wręcz odrodzony i nie było cyrku tylko fajna walka i wielkie oczekiwanie na rewanż aha Krystian podpisuję się pod twoim wpisem w 100%
To nie jest jakis super wynik biorac pod uwage ze to byla walka na absolutnym topie swojej kategorii, w wadze ciezkiej z takimi barwnymi postaciami. Ile Canelo/Alavrez sprzedali? Trzy czy cztery razy wiecej. Boks w USA na pewno sie nie skonczyl ale tez nie jest taki silny. Latynosi utrzymuje ten sport na nogach. Jak sie nie nazywasz Sanchez czy Alvarez nie jest latwo sie przebic.
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 17:50   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

300 tys PPV to slaby wynik. Brutto to jest 22,5 mln $, a po odjeciu kablowek/satelit to jest 10 baniek. Kina, ps4, online, apka showtime, to moze max 20 tys jest, przy dobrych wiatrach.

Z biletow nie wiadomo ile faktycznie sprzedali, a ile rozdali.

Reszta to PPV z UK (bedzie moze ze 100 tys?) oraz prawa miedzynarodowe (ale tutaj nie bedzie wielkich pieniedzy).
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 18:35   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Też jestem ciekaw wyników z wysp. U nich walka była o 5 rano, mogli nawet tych 100 tys nie sprzedać
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 20:01   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Moze dudki sie zgadzaja(ja nie wiem) ale z perspektywy zwyklego fana(Janusza) to slabo wyglada. Najwieksza(moze druga) walka w wadze ciezkiej nie potrafi wyprzedac calej hali(chyba nawet pol hali nie wyprzedali) i wykreca liczby na poziomie Joe Calzaghe v Roy Jones z 2008.
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania