boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-12-18, 20:26   #11 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

zwykle chodzi o nie dopuszczenie krwi do mozgu i zminimalizowanie krwotokow wiec wiele zalezy co sie stalo do tej pory (krew jest zabojcza dla mozgu ). Generalnie jest to zawsze wielka niewiadoma zyja ludzie bez polowy mozgu i reszta potrafila odtworzyc funkcje np odgryzinej przez niedziwiedza czesci, ruscy robili tez wiele eksperymentow na psach ktorym usowali spore fragmenty kory czy mozczka i mozg potrafi byc nieslychanie plastyczny odtworzyc funkcje po odpowiednim czasie a jednoczesnie poniewaz jest niezbadany w znacznej wiekszosci z cala swoja chemia i biologia bez znanego powodu moga byc nieodwracalne zmiany po wylewie

wektor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 21:50   #12 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał jassin Zobacz post
Dziwne troche. Gwozdyk to nie jest jakis killer, a stevenson w szpitalu wyladowal... 3maj sie champ! Wracaj do zdrowia i rodziny.

Czy Perez byl kilerem lub Eubank jr..raczej nie. Po prostu musisz byc celny. Tez mnie troche dziwi, po oprocz tego KO, Stevenson nie przyjal ciezkich ciosow.
robford jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 22:03   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Ale ile mu tam Perez nawsadzał, przecież to bylo prawdziwe mordobicie. Mago walczył ze złamaną szczęką itd, narożnik dał dupy
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 22:22   #14 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Brzmi optymistycznie. Jesli stan jest stabilny to rokuje bardzo dobrze. Czesto sie chlopy wybudzaja ze spiaczki bez zadnych powiklan. Byl nawet taki ananas co wrocil do sparingow po wybudzeniu i znowu wyladowal za chwile w szpitalu, nie pamietam jak sie nazywal. Chyba z nim tez wszystko jest OK. Piszecie straszne rzeczy o Adonisie i w glowie mi sie nie miesci, ze mozna byc bokserska gwiazda, zarabiac worek kasy i bawic sie w agresywna sutenerke. Miejmy nadzieje, ze cala sytuacja go zmieni na lepsze. Nigdy nie jest za pozno zeby przemeblowac swoje zycie.
Offtop Nick Blackwell
alessio000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 22:56   #15 (permalink)
journeyman

Domyślnie

równie dobrze może mu całkiem nic nie być po takim zdarzeniu. Sam jako młody człowiek dostałem strzał w tył głowy, co prawda straciłem słuch na jedno ucho i przeleżałem 2 tyg w szpitalu ale żadnego innego uszczerbku nie miałem. Także nawet chwilowa utrata przytomności, krwiak na mózgu a nawet wylew krwi do mózgu może okazać się na tyle nie groźny, że pozwala normalnie lub prawie normalnie funkcjonować. Mimo wszystko z boksowaniem radziłbym dać sobie spokój - mimo dobrej formy i zapewne jeszcze ambicji, to szkoda ryzykować bo teraz każdy cios może ważyć zupełnie inaczej niż wcześniej.

btw. tego typu urazy np. krwiak/obrzęk, bardzo często pojawiają się właśnie kilka godzin po zdarzeniu i to jest mylące, dlatego po KO/TKO każdy zawodnik powinien odrazu leciec na tomografię, podobnie jak każdy normalny człowiek po utracie przytomności, bo to może uratować życie - natychmiastowym badaniem diagnozują Ci (ew. zatrzymują na kolejne badanie) uraz i walą antybiotyki/śpiączke, a jak stwierdzisz "chuja mi będzie" to możesz się położyć spać i już nie wstać
The Greatest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-18, 11:51   #16 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał The Greatest Zobacz post
równie dobrze może mu całkiem nic nie być po takim zdarzeniu. Sam jako młody człowiek dostałem strzał w tył głowy, co prawda straciłem słuch na jedno ucho i przeleżałem 2 tyg w szpitalu ale żadnego innego uszczerbku nie miałem. Także nawet chwilowa utrata przytomności, krwiak na mózgu a nawet wylew krwi do mózgu może okazać się na tyle nie groźny, że pozwala normalnie lub prawie normalnie funkcjonować. Mimo wszystko z boksowaniem radziłbym dać sobie spokój - mimo dobrej formy i zapewne jeszcze ambicji, to szkoda ryzykować bo teraz każdy cios może ważyć zupełnie inaczej niż wcześniej.

btw. tego typu urazy np. krwiak/obrzęk, bardzo często pojawiają się właśnie kilka godzin po zdarzeniu i to jest mylące, dlatego po KO/TKO każdy zawodnik powinien odrazu leciec na tomografię, podobnie jak każdy normalny człowiek po utracie przytomności, bo to może uratować życie - natychmiastowym badaniem diagnozują Ci (ew. zatrzymują na kolejne badanie) uraz i walą antybiotyki/śpiączke, a jak stwierdzisz "chuja mi będzie" to możesz się położyć spać i już nie wstać
No wpis i tresc ze wszech miar wartościowe .. ale jedno pytanie gdzie w tym pieknym kraju zrobią Ci natychmiastową tomografię po tak błahym zdarzeniu (zdaniem lekarzy i NFZ) jak utrata przytomności ? Piękna idea ale mało realna a szkoda
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-18, 13:52   #17 (permalink)
contender

Domyślnie

Kto mieczem wojuje od miecza ginie...
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-18, 14:26   #18 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vipsale Zobacz post
No wpis i tresc ze wszech miar wartościowe .. ale jedno pytanie gdzie w tym pieknym kraju zrobią Ci natychmiastową tomografię po tak błahym zdarzeniu (zdaniem lekarzy i NFZ) jak utrata przytomności ? Piękna idea ale mało realna a szkoda
no ja Ci powiem, ze jak wrócilem do domu z soboty na niedziele (z baletów) to w niedziele pojechalem na SOR ok. godziny 14:00 i pierwsza tomo mialem ok. 16:30, oczywiscie neurolog stwierdzila ze nic mi nie jest xD ale jako, że nie slyszalem na ucho to wyslali mnie do laryngologa, ktory odeslal mnie na powtorne tomo (ok. 19:00) i tu juz opisali i zatrzymali. więc w miare szybko. Caly czas bylem przytomny tylko krwiak uciskal mi na blednik i chodzilem jak nawalony
The Greatest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-18, 15:01   #19 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał robford Zobacz post
Czy Perez byl kilerem lub Eubank jr..raczej nie. Po prostu musisz byc celny. Tez mnie troche dziwi, po oprocz tego KO, Stevenson nie przyjal ciezkich ciosow.
Czasami wystarczy jedno uderzenie...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-12-18, 16:09   #20 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Czytałem gdzieś, że lekarze opiekujący się Stevensonem w bardzo krytycznym tonie wypowiadali się o boksie i o sportach walki w ogóle. Optują za tym, żeby w ogóle zakazać walk bokserskich, bo to niepotrzebne narażanie się na poważne obrażenia. Twierdzą, że w ogóle nie rozumieją, po co ludzie wchodzą do ringu (co może tłumaczyć ich nastawienie)

Oczywiście rozumiem ich tok rozumowania, wszak to tacy jak oni (lekarze) widzą z bliska skutki ringowej rywalizacji. Jednak idąc dalej w ich myśleniu, to należałoby zakazać wielu innych dyscyplin sportu, bo przecież nie tylko boks ma zapisane na swoim koncie grono ofiar - zarówno kalek, jak i trupów.

Niezmiernie istotne jest jednak to, że ,,chcącemu nie dzieje się krzywda", nikt nikogo do ringu siłą nie ciągnie, a ,,bawiący się" w to zawodowcy jak nikt inny mają świadomość podejmowanego ryzyka. Podobnie jak rajdowcy, kopacze piłki (tam też zdarzały się trupy na boisku) i przedstawiciele wielu innych dyscyplin.
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania