boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-12-18, 13:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 446 razy w 129 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Lewis: to było jak werdykt mojej pierwszej walki z Holyfieldem

Lennox Lewis jest zdania, że Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) zasłużył minionej nocy na wygraną w walce z Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Legendarny mistrz porównał werdykt walki "Bronze Bombera" i "Olbrzyma z Wilmslow" z oceną jego pierwszego pojedynku z Evanderem Holyfieldem, również zakończonego remisem, choć to "Lion" był wtedy bokserem lepszym.

- To sędziowanie przypomina mi werdykt mojej pierwszej walki z Evanderem Holyfieldem. To tylko pokazuje, jak ciężko jest Brytyjczykowi przyjechać do USA i odebrać pas Amerykaninowi. Fury nie przestaje mnie zadziwiać. Możesz wracać z uniesioną głową! Facet wrócił po zażywaniu narkotyków, po depresji, po utracie wielkiej wagi, aby wyboksować czempiona WBC, który został obdarowany remisem - pisał na Twitterze Lewis.

Źródło: Twitter

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 13:54   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Zaznaczam, że pisałem relację oglądając walkę i nie byłem skupiony w 100%. Z braku czasu na pisanie między rundami, kilka rund uciąłem sobie o 10-15 sekund z początku lub końca. Ale szczerze przyznam, że nie pomyślałbym, że tak masowo punktacje będą przemawiały za Furym. Pierwsze 3-4 rundy to Tyson mocno pasywny, trafiający tylko jabem i to też niezbyt często z tego co mam przed oczami. 5-0 Fury po pięciu rundach... Naprawdę? Obejrzę jeszcze raz i wypunktuję, ale tak live, będąc średnio skupionym i bez punktowania, jestem trochę zaskoczony odbiorem walki.

stare 02-12-18, 14:25   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Zaznaczam, że pisałem relację oglądając walkę i nie byłem skupiony w 100%. Z braku czasu na pisanie między rundami, kilka rund uciąłem sobie o 10-15 sekund z początku lub końca. Ale szczerze przyznam, że nie pomyślałbym, że tak masowo punktacje będą przemawiały za Furym. Pierwsze 3-4 rundy to Tyson mocno pasywny, trafiający tylko jabem i to też niezbyt często z tego co mam przed oczami. 5-0 Fury po pięciu rundach... Naprawdę? Obejrzę jeszcze raz i wypunktuję, ale tak live, będąc średnio skupionym i bez punktowania, jestem trochę zaskoczony odbiorem walki.
Na 9 z 12 rund Tyson Fury zadał więcej celnych ciosów niż Wilder. Więc nie dziwi mnie odbiór walki w mediach. Fakt Tyson Fury mało robił, ale Wilder totalnie nic.
damian376 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 14:33   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Mam dokładnie takie samo wrażenie.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 14:33   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał damian376 Zobacz post
Na 9 z 12 rund Tyson Fury zadał więcej celnych ciosów niż Wilder. Więc nie dziwi mnie odbiór walki w mediach. Fakt Tyson Fury mało robił, ale Wilder totalnie nic.
Wilder robił dużo więcej, tylko pudłował. Ilość ciosów to jedno, ich wymowa to drugie, samą ilością też nie ma co się podpierać. Jak mówię, muszę to wypunktować, bo tak live, bez skupienia, to ciężko mi cokolwiek powiedzieć.

stare 02-12-18, 14:48   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

@ Krystian Sander Wilder robił więcej, bo pudłował na potęgę i dlatego miał nie przegrać? Przecież w boksie chodzi o ilość celnych ciosów nie zadanych. Mam inne spojrzenie na boks, Floyd czy Whitaker chyba nie wygraliby tyle walk, gdyby Twoje spojrzenie zastosować. Bo przecież wymowa ich ciosow była słaba, chodziło o ilość celnych trafień przy unikaniu trafień. Wypisz, wymaluj wczorajszy pojedynek.

stare 02-12-18, 14:51   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał damian376 Zobacz post
@ Krystian Sander Wilder robił więcej, bo pudłował na potęgę i dlatego miał nie przegrać?
To nie moje słowa. Napisałeś, że Wilder nie robił totalnie nic, tak jakby nawet nie próbował atakować czy zadawać ciosów. Nic to nie robił Kliczko z Furym. A kto miał wygrać lub przegrać, to jeszcze swojego zdania nie mam, muszę obejrzeć walkę jeszcze raz.

Jeżeli trafisz mnie lekko jabem dwa razy muskając czoło, a ja oddam hakiem tak, że zegniesz się w pół, to ilość czy jakość ciosu się liczy? Nadinterpretujesz to, co napisałem. Nie mam tutaj na myśli tej walki jakość/ilość, ale ogólnie mówię. Tu nie wciska się przycisku po trafieniu i potem to zlicza...

stare 02-12-18, 14:52   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Zepsuli Fury'emu historyczny powrót, ale to nie zmienia faktu że dalej jest mistrzem linearnym i taki Joshua musi się zadowolić numerem dwa lub trzy. W kolejnej walce już nie będzie bajdurzenia o "rdzy". Ten niesamowity puncher trafił Fury'ego 2 razy a Fury wstał i walczył, gdzie jest ten typol który mowił że Fury jest "trochę szklany"? Joshua z Furym formie jest bez szans.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 14:54   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Oprócz drugiej rundy nie zauwazylem żadnej odsłony wygranej przez Wildera. Fury trafial więcej w kazdej, a pod względem obrony miażdżył Wildera. Obrona to też składowa punktacji rund, zwłaszcza kiedy nie dzieje się wiele.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 14:57   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

No tak ale za próby atakowania nie przyznaje się punktów. Wilder nic nie robił, chodziło mi o jego efektywność ciosów naprawdę te 2 nokauty ratują jego obraz walki. Wilder nie był w stanie przez większość pojedynku dyktować warunków walki. To Fury kontrolował walkę, a Wilder się dostosował i nie robił nic by zmienić ten stan rzeczy tylko czekał na swój jeden cios, który skończy pojedynek.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania