boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-12-18, 11:37   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 446 razy w 129 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie Wilder: wygrałem dzięki nokdaunom| Fury: mimo dwóch nokdaunów powinienem wygrać

Remisowy werdykt walki Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) jest szeroko komentowany w świecie boksu. Większość opiniotwórców i zwykłych kibiców uważa, że mimo dwóch wizyt na deskach to Fury powinien zostać ogłoszony zwycięzcą. Oto, co po walce mieli do powiedzenia obaj pięściarze.

- Myślę, że dzięki dwóm nokdaunom wygrałem walkę zdecydowanie. Dziś wieczorem obaj zostawiliśmy serce w ringu. Obaj jesteśmy wojownikami, ale wydaje mi się, że to ja powinienem wygrać. Daliśmy fanom świetną walkę i jestem gotów zrobić to jeszcze raz - mówił obrońca tytułu WBC, który przy remisie zachował swój pas.

- Leżałem dwa razy, ale mimo to wygrałem walkę. Mam nadzieję, że dałem wam powody do dumy po trzech latach nieobecności w boksie. Nie zostałem znokautowany, pokazałem serce i wstałem. Przyszedłem tu, by zostawić serce - komentował Fury.

Źródło: boxingscene

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 12:59   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tak się zastanawiam - 3 sędziów, każdy inaczej widzi walkę... Może jednak zwiększyć ich liczbę w walkach mistrzowskich do 5 i niech wygra statystyka?
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 14:58   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

a co to za różnica czy zapłacą jednemu, dwóm czy trzem? chcesz żeby robili z Ciebie jeszcze większego idiote niż teraz? kurwa tego nie lubie najbardziej na świecie jak się tak robi, próbują nam wmówić że czarne jest białe. Plują kibicom prosto w twarz

Ewentualnie brałbym średnią, tzn np: 1 runda 2x 10:9 i jeden cep 9:10 to punktujemy 10:9. Po prostu brać pod uwagę te pkt gdzie dwóch sędziów punktowało tak samo poszczególne rundy. Niby nie wiele się zmieni jednak wczoraj gdyby liczyć w ten sposób Fury by wygrał
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 15:05   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Punktowanie w boksie to jest od dawna dramat a przecież nie jest to aż tak trudne. Wydaje się że śedziowie są po prostu strasznie nieobiektywni. Wystarczyłoby wysunąć jakieś konsekwencje wobec takich werdyktów jak wczorajszy. Coś jak źle wykonana praca. Ale tak się nie dzieje bo tacy sędziowie są potrzebni organizatorom.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 15:18   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Widziałem ostatnio fragmenty walki Fury - Kliczko z jakimś zagranicznym komentarzem i tam pod koniec komentator mówił, że nawet gdyby Fury był liczony 3 razy to i tak nie zmieniłoby wyniku walki... tu była podobna sytuacja, Fury wygrał mimo tych 2 kd.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 16:32   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Co do tak wielkiej rozbieżności w punktowaniu - wydaje mi się, że kilka rund było ciężkich do typowania i po prostu jeden sędzia postanowił je przyznać mistrzowi w myśl zasady "remisowe rundy przypisuje się mistrzowi", a drugi na odwrót i tyle raczej nie chodziło o przekręt, bo gdyby chodziło o przekręt to Wilder by wygrał u wszystkich 3 sędziów.
shinjii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 17:20   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał shinjii Zobacz post
Co do tak wielkiej rozbieżności w punktowaniu - wydaje mi się, że kilka rund było ciężkich do typowania i po prostu jeden sędzia postanowił je przyznać mistrzowi w myśl zasady "remisowe rundy przypisuje się mistrzowi", a drugi na odwrót i tyle raczej nie chodziło o przekręt, bo gdyby chodziło o przekręt to Wilder by wygrał u wszystkich 3 sędziów.
Nie ma zadnej zasady remisowe rundy przypisuje się mistrzowi, ani tym bardziej, ze mistrza trzeba pokonac wyraznie. To byly takie pierdolenia polskim komentatorow na obrone Michalczewskiego miedzy innymi.

To mistrz ma pokazac, ze mistrzostwo mu sie nalezy i jest lepszy od pretendenta
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 17:30   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Nie ma zadnej zasady remisowe rundy przypisuje się mistrzowi, ani tym bardziej, ze mistrza trzeba pokonac wyraznie. To byly takie pierdolenia polskim komentatorow na obrone Michalczewskiego miedzy innymi.

To mistrz ma pokazac, ze mistrzostwo mu sie nalezy i jest lepszy od pretendenta
Nigdzie nie napisałem, że jest to jakaś oficjalna zasada, ale tak po prostu jest.

Odnośnie twojego ostatniego zdania - równie dobrze można powiedzieć, że to pretendent ma pokazać, że jest lepszy od mistrza
shinjii jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 17:48   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał shinjii Zobacz post
Nigdzie nie napisałem, że jest to jakaś oficjalna zasada, ale tak po prostu jest.

Odnośnie twojego ostatniego zdania - równie dobrze można powiedzieć, że to pretendent ma pokazać, że jest lepszy od mistrza
No i jak pokaze, to wygrywa pasek. Nie musi to byc doslowne napieranie przez cala runde, zeby powiedziec, ze byl lepszy, ale wystarczy 51%.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-12-18, 18:22   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ulubiony "ekspert" polskich mediów, Dan Rafael, wypunktował tę walkę dla Wildera. Najwyższy czas przestać czołobitnie powielać opinie tego grubasa który doesn't know shit about boxing.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania