boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-11-18, 19:52   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie Wilder vs Fury - typują Tyson, Holyfield, Lewis, Foreman i Bowe

Sobota i pojedynek Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0, 19 KO) o pas wagi ciężkiej zbliża się wielkimi krokami. Pojawia się coraz więcej przepowiedni i prognoz tego co się wydarzy sobotniej nocy w Las Vegas. Oto co myślą o walce legendy wagi ciężkiej.

MIKE TYSON - Pomimo tego, że Deontay Wilder bije bardzo mocno, to nie może się to w żaden sposób równać z mentalną siłą jaką pokazał Tyson Fury na ringu, jak i poza nim. To będzie wyrównana walka, ale daję duże szanse Fury'emu na zwycięstwo.

EVANDER HOLYFIELD - To świetna walka. Fury ma duże umiejętności, długi zasięg i jest niewygodny. Ma dobry refleks i jest świetnym kontrbokserem. Deontay nie może czekać, musi być pierwszy. Obaj zawsze byli tymi większymi zawodnikami w ringu. Kiedy zaczną się kłopoty, to Tyson jest tym, który ma więcej doświadczenia i zna więcej sztuczek. Wilder ma szanse wygrać szybko, ale jeśli Fury go sfrustruje, to przeciągnie walkę i może wygrać na punkty.

LENNOX LEWIS - To epickie zestawienie i jednocześnie najtrudniej przewidzieć jak to się skończy. Jeśli potrwa to dwanaście rund, to wygra Fury. Jeśli będzie krótka walka, to Wilder. Nie mogę się doczekać tego pojedynku.

GEORGE FOREMAN - Jestem wielkim fanem Deontaya Wildera, a jednocześnie podziwiam Tysona Fury'ego za to jak potrafił unikać ciosów Władimira Kliczki. To może potrwać pełen dystans przez wzrost i zasięg Tysona. Świetnie, że wszyscy mówią o tej walce. Stawiam na niskie zwycięstwo Wildera na punkty. To będzie "bliska" walka.

RIDDICK BOWE - Jeśli Wilder wyjdzie z właściwym nastawieniem, to łatwo wygra przez nokaut.

Źródło: bscene

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-11-18, 20:24   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Z tych wszystkich wypowiedzi najbliżej mi do opinii Bowe'a. Uważam, że Wilder ośmieszy Fury'ego. Dla Brytyjczyka jest zdecydowanie za wcześnie na taką walkę po powrocie. Nie wiem, może i Tyson przygotuje się jak nigdy, ale uważam, że przegra to z kretesem. Wilder wygra przez nokaut w pierwszej połowie walki. Choć wymarzony scenariusz to konkretna szkoła boksu udzielona Amerykaninowi, ale czy w obecnym czasie stać na taki wyczyn Fury'ego po przejściach? Wątpię, szczerze wątpię.
Pawulon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-11-18, 22:05   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Mi najblizej na chwile obecną do opinii Foremana. Fury doprowadzil sie do porzadku,jest szczuplutki,mysle,ze da rade kicac 12 rd i da walke po ktorej bedzie gorąco w SM i na forach... Wilder nie ma poldystansu,a to jest w mojej opinii klucz na stlamszenie cygana,który moze byc w formie.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-11-18, 22:25   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Jesli Fury w pryzpadku wygranej staje sie fighterem Haymona, to on wygra.
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 00:12   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

W innej wypowiedzi Foreman powiedział że chciał się założyć o 100k że wygra Fury, ale się przestraszył i zamiast tego kupił kurczaka
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 07:09   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
Mi najblizej na chwile obecną do opinii Foremana. Fury doprowadzil sie do porzadku,jest szczuplutki,mysle,ze da rade kicac 12 rd i da walke po ktorej bedzie gorąco w SM i na forach... Wilder nie ma poldystansu,a to jest w mojej opinii klucz na stlamszenie cygana,który moze byc w formie.
Mi również. Jak już gdzieś pisałem Fury nie da sobie zrobić krzywdy, ale jednocześnie będzie caly czas skupiony na defensywie. Walka będzie nudna a po 12 rundach Wilder dostanie decyzję po której zrobi się szum.
Wilder nie walczył nigdy z zawodnikiem tych gabarytów co Fury i nigdy nie musiał uderzać do góry, to na pewno będzie mieć wpływ na czystość ciosów i ich wymowę. Nieznaczne wychylenie Furego i już nie będzie takiej siły. Nie bez przyczyny sam Fury o tym wspominał.
A w ogóle dziwi mnie taka pewność łatwego zwycięstwa Wildera, jaką się najczęściej spotyka. A z kim choć trochę wyszkolonym boksersko Wilder wygrał z łatwością? Nie licząc bumow? Tylko z totalnie nieprzygotowanym Stievernem w drugiej walce. Wszystkie pozostałe walki to były w miarę równe pojedynki do czasu KO. Jeśli Wilder nie potrafił tyle czasu powalić Szpilki, a ma łatwo wygrać z Furym? Kims o takim skillu bokserskim, który porównać można co najwyżej do Ortiza? Najtrudniejszego rywala Wildera? Raczej nie.
Wg mnie będzie to na pewno 12 rund nudów, po których najpewniej wzniosą rękę Wildera do góry, choć żaden nie zrobi zbyt wiele by wygrać to bez kontrowersji.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 08:14   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

jeżeli sędziowie nie pozwolą na faule \leszuna...to o wynik jestem spokojny. Niestety do tej pory uprawiał w ringu samowolkę i z tego co pamiętam nikt mu uwagi nie zwracał.

Zastanawiam się jak wygadaja treningi Leszuna...trzydzieści pare lat na karku...123 rundy na profi pewnie kilka razy tyle na sparingach i chlop nie potrafi poprawnie uderzyć ? a może robi to specjalnie? No kur*a za walenei w tył łba na treningu przypadkiem czy celowo to powiino być jak celowaniem bronia po ludziach na strzelnicy...dostajesz ostry opierdol albo od razu strzał w maskę i wyjazd...a tu mamy miszcza świata...ludzie się ciesza, że z walki na walke robi jakieś tam postępy (miszcz świata XD) ale nie potrafi się nauczyć aby nie bić w tył głowy xd

Przypominam,że gdyby nie głupi, stary i wypłukany ortiz, który swoją postawą w ringu zalegmityzował debilny rekord leszuna to byśmy mieli z niego większy pocisk niż ze szminik...zresztą ja mam już. Podobnie nasz adaś (choć jego zwycięstwa cenie o wiele bardziej nie bumbera) byłby brany z przymrużeniem oka i caly jego dorobek gdyby czerli marcin nie poszedł mu na ciężką...i twardą ...ale jednak rękę
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 09:07   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Mi najbliżej do Tysona. Wilder bije bardzo mocno tego się nie da ukryć, tylko TF to duży silny pewny siebie dobrze wyszkolony bokser loty na nogach śliski. Sądzę że TF będzie dążył do półdystansu, bo tam DW będzie jak dziecko we mgle A jego ciosy bite zza duży nie będą miały siły. Stawiam na TF na pkt A jak dobrze wejdzie w walkę to położy DW będzie TKO.
Bartus83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 09:24   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
jeżeli sędziowie nie pozwolą na faule \leszuna...to o wynik jestem spokojny. Niestety do tej pory uprawiał w ringu samowolkę i z tego co pamiętam nikt mu uwagi nie zwracał.

Zastanawiam się jak wygadaja treningi Leszuna...trzydzieści pare lat na karku...123 rundy na profi pewnie kilka razy tyle na sparingach i chlop nie potrafi poprawnie uderzyć ? a może robi to specjalnie? No kur*a za walenei w tył łba na treningu przypadkiem czy celowo to powiino być jak celowaniem bronia po ludziach na strzelnicy
Akurat ciosów w tył głowy to tam nie ma tak dużo. Oglądałem wczoraj highlights walki z Ortizem. Wszystkie ciosy, po których Ortiz pływał, były 100% legalne. Gorzej jest, gdy Wilder rozpuści ręce i zaczyna szturm. Wtedy te długie, giętkie łapska trafiają w rozmaite części głowy czy ciała, bez większej kontroli. Natomiast sprowadzanie tego do roli wspomagania przez sędziów czy przymykania oka to dla mnie przesada. Choć dam się przekonać, jeśli ktoś mi pokaże walkę/walki, w których Wilder jedzie ostro po bandzie z ciosami w tył głowy.

Jeszcze co do samej sobotniej walki, to jednak można się zastanawiać, co może zrobić duży tancerz Fury, skoro Szpilka samym movementem doczekał do późnych rund z Wilderem. Fury ma w arsenale 3x więcej sztuczek niż Szpilka, który po prostu dużo obniżał pozycję i wychodził na zewnątrz. Nogi, zmiany pozycji, zmiany tempa poruszania, head movement non stop + zasięg i Wilder może się mocno sfrustrować... Czekam na tę walkę coraz bardziej.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-11-18, 10:16   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Tyle, że Wilder ze Szpilą walczył leniwie. Cierpliwie czekał na zmęczenie zająca a potem oprawił. No cóż - już niedługo wszystko będzie jasne. Osobiście wolałbym wygraną Tysona, bo to bokser a nie jakaś parodia. No i byłaby historia jak z Rocky'ego.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania