boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-11-18, 00:15   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Artur Szpilka niejednogłośnie wygrywa z Mariuszem Wachem

Walka wieczoru gali w Gliwicach okazała się niezłym i emocjonującym widowiskiem. Po 10 rundach Artur Szpilka (22-3, 15 KO) niejednogłośnie wypunktował Mariusza Wacha (33-4, 17 KO), ale pojedynek był bardzo wyrównany i werdykt z pewnością wzbudzi kontrowersje.

Taktyka Szpilki polegała na kłuciu rywala prawym prostym, wykorzystywaniu przewagi szybkości i mobilności oraz atakowaniu kombinacjami. Wach natomiast starał się trafiać mocnymi uderzeniami z prawej ręki po przygotowaniu akcji lewym prostym. Na półmetku minimalnie skuteczniejszy wydawał się Szpilka, widać było jednak, że trafienia Wacha robią na nim wrażenie.

Gorąco zrobiło się w rundzie szóstej, kiedy Szpilka po przyjęciu mocnego ciosu zachował się dokładnie tak, jak w przegranym pojedynku z Adamem Kownackim - stanął przy linach z opuszczonymi rękami, narażając się na kolejne bardzo mocne uderzenia. Wach nie jest jednak agresywnym swarmerem i bokser z Wieliczki bezpiecznie dotrwał do gongu, niemniej jego postawa była przyczyną bardzo ostrej reprymendy ze strony trenera Andrzeja Gmitruka.

Dalsza część pojedynku była bardzo wyrównana, a prawdziwe emocje nadeszły w ostatniej, dziesiątej rundzie. Wach ruszył na rywala, starając się doprowadzić do zakończenia pojedynku przed czasem i był bliski osiągnięcia celu. Gigant rzucił Szpilkę na deski, do zakończenia konfrontacji nokautem zabrakło mu jednak czasu.

Po ostatnim gongu sędziowie punktowali w stosunku 97-93 i 95-94 dla Szpilki oraz 96-93 dla Wacha. Pierwsza z tych punktacji jest zdecydowanie krzywdząca dla "Wikinga".

Zdjęcie: sport.tvp.pl

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:22   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie

Tak ciekawej walki się nie spodziewałem. Cierpiałem w środku widząc jak rzadko Mario uruchamia prawą rękę, widząc zarazem jakie wrażenie robią na Arturze te nieliczne ciosy z prawej ręki właśnie. Szpila połykał dużo jabów, samemu często bijąc w gardę Wacha.

W jednej z rund po półmetku Szpilka znów opuszcza idiotycznie ręce i inkasuje sporo ciosów, na własne życzenie schodząc do narożnika z niepewnym wzrokiem.

Ostatnia runda to już kompletne zaskoczenie, nie spodziewałem się, że Wach tak naciśnie na Szpilkę. Żeby Mariusz jeden z tych ciosów dokręcił, żeby ten cios zachodził z boku, to przynajmniej jeszcze raz wywaliłby Szpilkę. Te proste nie robiły takiego wrażenia.

Szpilka z nikim mocnym w boksie nie wygra i ta walka tylko to potwierdziła. A Wachu jak mu się chce, to potrafi być niezły. Chętnie obejrzę rewanż. 97-93 dla Szpilki to punktacja z ch**a wzięta. Konferansjer popsuł wszystko odczytując punkty Szpilki jako pierwsze, a Wacha jako drugie. Chłopie, jesteś w tym z dekadę a robisz błędy nowicjusza...

Szpilka niby mobilny, niby wykorzystywał szybkość, ale z Adamkiem i nawet Wilderem potrafił sobie zagwarantować tym większe bezpieczeństwo.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:23   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

U mnie wzbudza kontrowersje bo moim zdaniem wygrał Wach. Jednak to było do przewidzenia, że na gali pana Wasilewskiego na punkty Wikingowi będzie ciężko a zarazem on nie ma nokautującego ciosu aby ostatecznie położyć już rozbitego Szpilkę. Miałem jednak nadzieję, że po tej 10 rundzie ogłoszą choćby remis. Ale niestety nie.

Co do Szpili to to już jest wrak. Dla własnego dobra powinien przesiąść się na ksw czy inne mma i dać sobie spokój z obijaniem twarzy.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:31   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Tak ciekawej walki się nie spodziewałem. Cierpiałem w środku widząc jak rzadko Mario uruchamia prawą rękę, widząc zarazem jakie wrażenie robią na Arturze te nieliczne ciosy z prawej ręki właśnie. Szpila połykał dużo jabów, samemu często bijąc w gardę Wacha.

W jednej z rund po półmetku Szpilka znów opuszcza idiotycznie ręce i inkasuje sporo ciosów, na własne życzenie schodząc do narożnika z niepewnym wzrokiem.
Podobała mi się po 6 rundzie zjebka dydaktyczna trenera Gmitruka "po chuja ja tu jestem. Człowieku co Ty wyprawiasz. Kurwa Twoja mać. Dwa-trzy na górę i mocny na dół " , tak wkurw***ego Gmitruka to chyba jeszcze nie widziałem.

Fakt jest taki, że ze Szpilki nic nie będzie, gość dostaję nie za mocny cios i zaczyna panikować (łapy opuszczone, ucieka w liny).
Jachos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:32   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Wach wygrał? Bez jaj. Może nacisnął Szpilkę na końcu ale to tylko jedna runda. W pozostałych Szpilka jednak punktował wyraźniej. Wach to jednak leń. Jak patrzę na te powolne ruchy. A Szpilka szybki ale głupi, ze słabym ciosem, kiepską wytrzymałością. Walka fajna dla oka bo dwóch gości o różnym stylu, gdzie żaden drugiemu nie mógł bardzo zagrozić (gdyby nie głupota Szpilki) a równocześnie walczących z całych sił o zwycięstwo.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:32   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Gdyby tylko Wach ruszył dupę rundę wcześniej... Ale nie ruszył i to jest dla niego typowe. Szacun przynajmniej za niezłe tempo. Dla Szpilki taka wygrana z dachowaniem w ostatniej rundzie to jak przegrana - ale z drugiej strony druga walka musi się odbyć i obaj dobrze zarobią.
Szpilka nie ma absolutnie żadnych szans nawet z zapleczem HW. Boks to dla niego odcinanie kuponów od popularności, pytanie kiedy zaczną nim wycierać ring młodzi prospekci i stanie się drugim Binkowskim.

Btw u mnie 96-93 Szpilka i myślałem że mu to łatwiej pójdzie. Bo układ stylów był ultra na niego
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:34   #7 (permalink)
champion

Nominowany 36 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 3
Domyślnie

Wach jak zwykle chodząca anemia choć tą ostatnią rundą był bliski zrehabilitowania się. Szpilka jeżeli nie będzie dostawał journeymanów lub rywali skrajnie odpowiadających mu stylowo (jak tego wieczoru) to czekają go kolejne porażki. Więcej o tej walce nie widzę sensu pisać bo nie była tego warta.

PS. Komentarz stronniczy, nie powinno się zatrudniać bokserów do oceniania walk swoich bliskich kolegów.
Endrjus jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:36   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Bardzo równo, wyszło mi jednak dla Wacha.

Szpilka - Wach

1. 10-9
2. 9-10
3. 10-9
4. 10-9
5. 9-10
6. 9-10
7. 10-9
8. 10-9
9. 9-10
10, 8-10

94-95 Wach

Gdyby sędziowie punktowali w takim stosunku dla Szpilki to nie byłoby skandalu, ale 97-93? 7-2-1 Szpilka? To jest skandaliczny werdykt i punktacja pod konkretnego zawodnika. Smród pozostanie.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:38   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Metoda "Kownackiego" jak widać jest 100% skuteczna. Szpila przyciśnięty głupieje i daje się znokautować. Gdyby Wach nie był tak majestatyczny jak Titanic to by to zrobił. Drugiej walki na pewno nie będzie - nie po to teraz zabiegali o 10 rund (jak widać słusznie bo 11 mogła być ostatnią), żeby stracić taki skalp w rewanżu.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-11-18, 00:42   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Jak dla mnie Szpilka wygrał tę walkę wyraźnie, w 10 rundzie Wach by potrzebował ze 3 nokdaunów żeby to odmienić. Nie znaczy to że walczył super, ani że ma jakąś ciekawą przyszłość w tym sporcie, ani że zwycięstwo w rewanżu jest pewne, ale tę walkę moim zdaniem wygrał bez kontrowersji.
DzikiDzwon jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania