boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-11-18, 15:53   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie Wach: Artur się pogubił. Ma w głowie taki kocioł, że szkoda gadać

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) na kilkanaście godzin przed walką z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO) udzielił wywiadu portalowi eurosport.interia.pl. "Wiking" przyznał się do tego, że bardzo mocno starał się podgrzewać "Szpilę" swoimi wypowiedziami w mediach, co jednak nie do końca się udawało. Wach uważa, że Szpilka wszystko "wytrzymał", gdyż cały czas jego zespół chłodzi mu głowę.

- Gdy mówiłem, że zamierzam go znokautować szybciej niż Adam Kownackim, to taką przybrałem taktykę. Wiedziałem, że Artur to odsłucha i skoczy mu ciśnienie, bo on się podnieca takimi pierdołami. Co tu dużo mówić, po prostu takimi wypowiedziami chciałem od czasu do czasu wyprowadzać go z równowagi. Teraz, na godziny przed walką, mogę o tym oficjalnie powiedzieć. Z mojej strony to były tylko i wyłącznie żarty - mówi Wach.

- Artur pracuje z psychologiem i domyślam się, na co kładą nacisk, żeby moje zachowania nie wyprowadzały go z równowagi. Jednak od pierwszej konferencji widziałem po Arturze, że tego nie da się zakryć za dobrą miną. Momentami widziałem, że aż zaczynał się pocić. Czułem, że chciałby coś powiedzieć lub coś zrobić w moim kierunku, ale psycholog lub inne osoby wyraźnie go hamowały. Ciągle widziałem w nim temperament, który inni starali się trzymać w ryzach. Ja nigdy nie udawałem kogoś, kim nie jestem i nigdy nie przybierałem innych postaw. A w przypadku Artura widać zmianę o 180 stopni. Teraz pojawiły się garniturki, jakieś "ble ble ble" i inne pierdzielenie. On próbuje być raz tak, raz tak, a innym razem jeszcze inaczej. Czuję, że w pewnym momencie Artur się w tym wszystkim pogubił. On naprawdę ma w głowie mętlik i taki kocioł, że szkoda gadać. Stare demony zawsze będą powracać - stwierdził pewny siebie "Wiking".

Źródło: interia.pl
Zdjęcie: Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 16:48   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 35
Domyślnie

Myślę, że Wach przesadza. Od kilku tygodni Mario promuje tezę, że Szpilką na zewnątrz jest spokojny, ale w środku płonie, tak naprawdę to ma ochotę go nabić na pal. Myślę, że to przesadzona teoria. Myślę, że z wiekiem Artur mimo wszystko traci na tym swoim wybuchowym temperamencie. Może gdyby zamiast Wacha był tam Zimnoch, to kupiłbym to, co mówi Wiking. Choć inna sprawa, że ktoś mu wbił do głowy coś o kocie. Chodzi i to powtarza, nie wiadomo po co
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 17:31   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

to co robi szpilka to lipa jest. To jest jak z moda na yoge. Juz tu kiedys pisalem to jakis lepek sie oburzyl. Kazdy z nas ma zakodowane dla siebie pewne tempo procesow zachodzacych w organizmie . Nie mozesz z krzykacza stac sie milczkiem. Znaczy sie mozesz ale nie w zdrowo zachodzacym procesie. Raczej w wyniku jakis gwaltownych zmian. Gwaltownych czyli w wyniku jakiegos zdarzenia w zyciu ktore raczej nazywane jest trauma.
Samo to ze on w trakcie konferencji mowi ze wlasnie zastanawia sie cz powinien cos odjebac swiadczy ze jego glowa raczej ma problem jak spokoj.

Ja wiem ze teraz jest moda na rozwoj osobisty, coaching, przezycia duchowe na salach gimnastycznych z karta klubowicza o 18.00 w kazda srode ale w tym jest wiecej zlego jak dobrego jesli za to zabiera sie lepek.
To jest tylko biznes
znaczy sie, nic w tym zlego bo na tym poziomie to jest fake ale fake jest zly sam w sobie
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 18:02   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Wach ma troche racji. Szpila mowi o swojej przemianie, ze nie zaglada w neta, ale jednoczesnie zaznacza zeby mu nie mowic co sie wypisuje o tej walce itd. Pewnie dlatego, ze wie ze by go to wkurzylo. Wiec troche taka przemiana nie do konca, skoro dalej jest szansa ze jakies glupie gadki moga go wyprowadzic z rownowagi.
Robercik (Frazier) jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 18:45   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szpilka niczego nie traci ze swojego temperamentu, on to tylko chowa. To jest cały czas ten sam napalony dzieciak, któremu niewiele brakuje do wybuchu. Trzyma fason tylko dlatego, że z drugiej strony jest spokojny Wach. Jak mu nie wyjdzie to zaraz powie, że to jednak nie było dla niego, że to nie jest on, że wraca prawdziwy Szpila. Gada, że zajmuje się teraz tym co ważne....czyli pewnie ubieraniem psów w garnitury, a o lekcjach pokory i wyciągniętych wnioskach słyszeliśmy po każdej porażce.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 18:57   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
To jest jak z moda na yoge. Juz tu kiedys pisalem to jakis lepek sie oburzyl.
O jodze i ogólnie szeroko pojętej duchowości to Ty wiesz ŁeBku (tak, to się pisze przez B a nie P, smyku) tyle co nt. ortografii - czyli bardzo niewiele, znacznie mniej niż Ci się wydaje, że wiesz...
Bijonse Łajlder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 19:23   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

jest w tym pewnie wiele racji ale mysle ze dokuczaja szpilce zeby go podraznic i to jest w tym celu mowione. Wach zna szpile i tak sobie to z wilkiem opracowali i dosc bezczelnie mowia mu w oczy ze jast za glupi by utrzymac nerwy w ryzach i peknie na robocie,przy calym szacunku w sumie pocieszny tandem - dwa najterzsze lby polskiego boksu wach i wilku swietnie sie dobrali i najlepsze ze ich lubie i im kibicuje, oby tylko waszka wyzucal ciosy i szedl do przodu od poczatku walki a powinno byc dobrze. Oczywiscie artur powinien pracowac nad mentalem i kontrola emocji i wiadomo ze to wymaga czasu i dziala tylko do pewnego etapu co nie znaczy ze nie jest pozyteczne
wektor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 19:49   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wiecie coś o kontuzji Wacha??
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 20:24   #9 (permalink)
challenger

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
to co robi szpilka to lipa jest. To jest jak z moda na yoge. Juz tu kiedys pisalem to jakis lepek sie oburzyl. Kazdy z nas ma zakodowane dla siebie pewne tempo procesow zachodzacych w organizmie . Nie mozesz z krzykacza stac sie milczkiem. Znaczy sie mozesz ale nie w zdrowo zachodzacym procesie. Raczej w wyniku jakis gwaltownych zmian. Gwaltownych czyli w wyniku jakiegos zdarzenia w zyciu ktore raczej nazywane jest trauma.
Samo to ze on w trakcie konferencji mowi ze wlasnie zastanawia sie cz powinien cos odjebac swiadczy ze jego glowa raczej ma problem jak spokoj.

Ja wiem ze teraz jest moda na rozwoj osobisty, coaching, przezycia duchowe na salach gimnastycznych z karta klubowicza o 18.00 w kazda srode ale w tym jest wiecej zlego jak dobrego jesli za to zabiera sie lepek.
To jest tylko biznes
znaczy sie, nic w tym zlego bo na tym poziomie to jest fake ale fake jest zly sam w sobie
Nie wiem czy to rozsądne mieszać rozwój osobisty z jogą i psychologiem. Bez psychologa nie byłoby sukcesów Stocha i Małysza.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-11-18, 20:43   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Myślę, że Wach przesadza. Od kilku tygodni Mario promuje tezę, że Szpilką na zewnątrz jest spokojny, ale w środku płonie, tak naprawdę to ma ochotę go nabić na pal. Myślę, że to przesadzona teoria. Myślę, że z wiekiem Artur mimo wszystko traci na tym swoim wybuchowym temperamencie. Może gdyby zamiast Wacha był tam Zimnoch, to kupiłbym to, co mówi Wiking. Choć inna sprawa, że ktoś mu wbił do głowy coś o kocie. Chodzi i to powtarza, nie wiadomo po co
Też myślę, że raczej jest to przesadzona teoria, bo Szpilka nie ma na Wacha takiej napinki jak np. na Zimnocha. Zgoda, że z wiekiem Szpilka traci na wybuchowym temperamencie, ale wg mnie stracił tylko tyle ile stracił naturalnie, wraz z wiekiem i psycholog miał tu znikomy albo wręcz żaden wpływ. Bardzo mądrze ktoś tu napisał, nawet wkleję to zanim skomentuję, bo wypowiedź jest wg mnie tak celna, że podpisuję się pod nią na 100%.
Cytat:

To jest tylko biznes
Każdy człowiek zmienia się podczas życia, np. staje się bardziej wyciszony, mniej agresywny (częściej), albo na odwrót, mniej wyciszony, bardziej agresywny (rzadziej). I to są zmiany "zakodowane" albo następują w wyniku jakiegoś zdarzenia, "traumy". To są po prostu wynik zmian chemicznych w mózgu. Tego nie zmieni żaden psycholog. To może jedynie zmienić psychiatra przy użyciu leków. Żadne książki typu "Odmień swoje życie w 15 prostych krokach." ani żadne "przeżycia duchowe w salach gimnastycznych z kartą klubowicza o 18.00". Takie działania / szkolenia mogą tylko dopasować szkolonemu odpowiednią maskę. Ale pod maską dalej jest twarz.

To prawda, widzę u Szpilki pewne zmiany na plus. Ale nie dlatego, że nie wyskoczył do Wach na konferencji / ważeniu. Po pierwsze, jest starszy, naturalny kierunek w tym wieku to od chuligana/grypsera do normalnego faceta. Po drugie, ważniejsze, przegrał już 3x, z Kownackim obciachowo, to musiało przyciąć skrzydełka do głupich wyskoków. Po trzecie, mógł zauważyć, że nawet bez względu na wynik tej walki jego pozycja nr 1 w polskiej HW jest niezagrożona.
Gwahu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania