boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Da Costa: zapewniam, że takiego Mariusza jeszcze nie widzieliście (http://www.boxing.pl/forum/newsy/54019-da-costa-zapewniam-e-takiego-mariusza-jeszcze-nie-widzielia-cie.html)

Krystian Sander 08-11-18 10:56

Da Costa: zapewniam, że takiego Mariusza jeszcze nie widzieliście
 

Karol Da Costa jakiś czas temu zakończył współpracę z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). Obecnie ten trener od przygotowania fizycznego dba o formę sobotniego rywala "Szpili", Mariusza Wacha (33-3, 19 KO). Da Costa jest pewien, że wszyscy będziemy w sobotę zaskoczeni formą "Wikinga".

PIOTR JAGIEŁŁO, RAFAŁ MANDES, SPORT.TVP.PL: Widzieliśmy Mariusza Wacha na treningu cztery tygodnie temu, widzieliśmy teraz podczas treningu dla mediów. Zmiana niesamowita. Jak to się robi?

KAROL DA COSTA: Mariusz to jest taki gość, którego potencjał cały czas jest nierozwinięty, ale wzięliśmy się za to porządnie. Byłem pełen obaw co do tej współpracy, zastanawiałem się jak on będzie to odbierać, że taki młody człowiek jak jak mówi mu co i jak ma robić, ale słuchał uważnie i są efekty. On potrzebował takiego prowadzenia, takich wskazówek.

A jakie to efekty?

Zapewniam, że takiego Mariusza jeszcze nie widzieliście, choć nie ukrywam, że przez te kilka miesięcy nie było opcji, by wszystko z niego wyciągnąć. Dlatego też, bez względu na wynik sobotniej walki, mamy plany na przyszłość, bo naprawdę drzemie w nim olbrzymi potencjał. On będzie jeszcze lepszy, jeszcze was wszystkich zaskoczy.

Jak na swoje warunki Wach na treningu medialnym wyglądał też obiecująco w kwestii szybkości.

Oglądałem jego wcześniejsze walki i rzeczywiście brakowało przygotowania stricte szybkościowego, takiego podzielonego odpowiednio na bloki. Jest odporny na ciosy, ma szczękę z żelaza, to wiemy, ale inne rzeczy trzeba jeszcze poprawić. Największy mankament pięściarzy jest taki, że zaczynają mocne treningi, tak 2-3 miesiące przed walką, a to powinien być tylko końcowy etap przygotowań, wcześniej też trzeba pracować równie ciężko. Widzę jednak w Mariuszu dużą wolę walki i w sobotę w ringu zaprezentuje się jeszcze lepiej niż na treningu medialnym.

Źródło: sport.tvp.pl
Zdjęcie: Facebook/Karol Da Costa

Szymon Aleksandrowicz 08-11-18 11:51

Mam nadzieję, że Costa ma rację i Mariusz mnie pozytywnie zaskoczy. Trzymam kciuki za Wacha. Przegrywał dotychczas tylko ze ścisłym TOPem i szkoda psuć rekordu Śpilecką.

miquel 08-11-18 11:55

O, jest i zdjęcie z tej słynnej wylęgarni talentów, gdzie Wiking ćwiczył na worku a pod drugą ścianą leżało sianko.

Lojalny Kibic (thekudiq) 08-11-18 12:09

Poprawa jest, ale czy to wystarczy na dobrze przygotowanego Artura? Moim zdaniem nie ale Trzymam kciuki, bardzo bym chciał żeby wygrał.

legos 08-11-18 12:17

Hmm no nie wiem, jak widziałem ich przygotowania to wyglądało na taką amatorkę, że aż przykro patrzeć. Co drugi człowiek na treningu wygląda lepiej, no ale oby efekty były. Na Szpilkę powinien wystarczyć każdy solidny, silny fizycznie bokser, w tym Wach. Mam nadzieję, że zwyczajnie się od Wacha odbije, już chyba nikt nie wierzy w mityczne punktowanie gościa, który nikogo tak nie wypunktował poza zwłokami Adamka kilka lat temu. Czas ostatecznie sprowadzić go na ziemię i pokazać mu miejsce w szeregu.

bode 08-11-18 12:20

Toć ten Da Costa to jest słynny nauczyciel tańca z Miodowych Lat XD Lata lecą a on dalej w branży XD

https://i.makeagif.com/media/9-28-2015/XGJRuo.gif

https://vignette.wikia.nocookie.net/...path-prefix=pl

miquel 08-11-18 12:24

Też bym się nie obraził, gdyby Wach wygrał przez KO, ale co tak naprawdę za tym przemawia?
Szpilka jest jaki jest, ale żeby powalić gościa, który waży te 110-112 kg to jednak trzeba coś w tym ciosie mieć a Mariuszowi "troszeczku" tego brakuje...
Ciosy Artura nie zrobią żadnego wrażenia na Wachu ale w drugą stronę raczej będzie tak samo. A wtedy sędzia Kromka czy inny Moszumański wypunktują 97:93 a może nawet 98:92 dla Szpili.

Marcin Mądry 08-11-18 14:08

Wach ma mniejszy procent nokautów od Szpilki (aż o 20 punktów!) więc może mu być ciężko ustrzelić Szpilkę. Chyba, że ze szczęką Artura jest już naprawdę źle... a na tym filmiku z treningu medialnego Mario nie pokazał niczego, co by pozwoliło uwierzyć w to, że da radę wypunktować Artura. Może być tak, że wyjdzie do ringu od razu myśląc tylko o zadaniu tego jednego celnego ciosu. A to zazwyczaj się nie sprawdza.

Ja obstawiam punktowe zwycięstwo Szpilki.

Marek Cudek 08-11-18 14:18

Wach miał sporo nokautów w karierze. Nad siłą pewnie też pracuje. Pewnie w przyszłym roku będzie widać wyraźniejsze efekty. Jeśli nic mu nie dolega, to stawiam na czasówkę. Nie wierzę, że Artek jest w stanie mieć takie parametry szybkościowo-refleksowe jak z Wilderem.

Tejksio 08-11-18 14:41

Ta wypowiedź mnie niepokoi. Obiecywanie formy życia + unikanie konkretów nie wróży nic dobrego. Jestem za Wachem, ale coraz bardziej zaczynam wątpić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.