boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-11-18, 13:49   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Lojalny Biwoł zrezygnował z lepszych ofert na rzecz ostatniego występu dla HBO

W dzisiejszych czasach decydujący wpływ na wiele aspektów, w szczególności na podpisywanie umów mają rzecz jasna pieniądze. Jednak nawet w świecie zdominowanym przez pragnienie jak największych sum zdarzają się ludzie, którzy niektóre cnoty stawiają wyżej od grubości portfela. Takim okazał się Dmitrij Biwoł (14-0, 11 KO), którego marzeniem swego czasu były występy na galach organizowanych przez HBO. Mimo, iż otrzymał on bardzo ciekawe oferty pod względem finansowym od konkurencji i mimo, że HBO wraz z końcem bieżącego roku wycofuje się z bokserskiej rzeczywistości, Dmitrij zdecydował się na wypełnienie swego kontraktu i ostatni występ dla tej stacji. Jak wiemy, ten symboliczny dzień wypada na 24 listopada, kiedy to w Atlantic City skrzyżuje on rękawice z Jeanem Pascalem (33-5-1, 20 KO) w obronie posiadanego pasa WBA.

- Myślę, że wielu zawodników marzyło o tym [występie dla HBO] i to było coś, co chciałem osiągnąć w mojej karierze. HBO to legendarny nadawca. Nawet jeśli trochę smutno, że kończą swoją bokserską historię, w tym samym czasie chciałem się upewnić, że spełniliśmy wszystkie zobowiązania. Mieliśmy plany walki na HBO w listopadzie lub grudniu. Dali mi szansę wcześniej i [ciągle] są naszym partnerem, więc po prostu chcieliśmy się upewnić, że pozostaliśmy lojalni i uczestniczyliśmy w wydarzeniu, do którego się zobowiązaliśmy. Na koniec będziemy musieli przejść do innej sieci, ponieważ [HBO] kończy z boksem. Ale dla mnie to zaszczyt być częścią tej historii i jestem wdzięczny za wszystko, co zrobili do tej pory dla mojej kariery - stwierdza rosyjski czempion.

W kolejce po usługi Biwoła już ustawiła się cała konkurencja HBO, a więc Showtime, ESPN i oczywiście ambitne DAZN. Każdy z podmiotów ma swoje argumenty, aby przekonać Rosjanina do podpisania umowy, natomiast dla niego najważniejsze będą przede wszystkim możliwości sportowe, jakie stacje będą miały do zaoferowania.

- Jesteśmy otwarci na wszystko. Dla nas ważniejsze jest mieć możliwość organizacji najlepszych i najbardziej ekscytujących walk, oraz to, gdzie będą fani, gdzie fani będą chcieli nas zobaczyć. Po tej walce [z Pascalem] musimy po prostu usiąść i rozważyć wszystkie opcje - kwituje mistrz WBA, któremu wtóruje jego menedżer, Wadim Korniłow.

- Z mojego punktu widzenia ważne jest, gdzie ludzie będą chcieli go zobaczyć. A gdzie są największe pojedynki? Dmitrij naprawdę chce zacząć unifikować tytuły i właśnie nad tym musimy popracować. Gdziekolwiek będzie to możliwe, tam się to wydarzy - podsumowuje przedstawiciel największych gwiazd rosyjskiego boksu.

Takie stanowisko na chwile obecną wiele nam nie wyjaśnia. Poza Biwołem jest rzecz jasna jeszcze trzech czempionów i przyszłość każdego z nich wydaje się być gdzie indziej. Teoretycznie Dmitrij mógłby pokusić się o wstrzemięźliwość z kontraktem telewizyjnym na dłuższą metę, dzięki czemu nie byłoby prawnych ograniczeń, aby doprowadzić do unifikacji z każdym posiadaczem pasa mistrzowskiego. Z drugiej, czy jakakolwiek stacja pozwoli sobie na złożenie tak wygodnej dla Rosjanina oferty, bez gwarancji jego usług w dłuższej perspektywie w przypadku zwycięstwa? Trudno przewidzieć zatem, jakie decyzje podejmie jego obóz i raczej należy się wstrzymać z rokowaniami co najmniej do 1 grudnia, kiedy to dojdzie obrony pierwszego z trzech pozostałych pasów. Być może po tym wydarzeniu sytuacja się trochę wyjaśni. A być może Dmitrij będzie czekał na kolejnego rywala. Znaków zapytania jest co niemiara. Miejmy nadzieję jednak, że przy tych wszystkich zawiłościach kibice w przyszłym roku będą mieli okazję obejrzeć to co najważniejsze, a więc chociaż jedną walkę między najlepszymi, co w tej kategorii oznaczałoby po prostu unifikację.

Źródło: BoxingScene

Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 14:07   #2 (permalink)
prospect

Domyślnie

I za takie podejście lubię go jeszcze bardziej i tym bardziej to właśnie jemu będę kibicował w półciężkiej.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 14:13   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 446 razy w 129 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

To to jest lojalność czy wypełnienie kontraktu? Bo to drugie to obowiązek, nie wybór
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 14:45   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
To to jest lojalność czy wypełnienie kontraktu? Bo to drugie to obowiązek, nie wybór
To tak naprawdę bez znaczenia, czy Biwoł ma jeszcze umowę z HBO czy nie. Bo owszem, od strony formalnej, skoro ma, musi ją wypełnić, ale jeśli HBO na tym nie zarabia i wycofuje się z interesu, to czy zależałoby im na bezwzględnym zatrzymaniu Dmitrija na tę ostatnią walkę? Raczej nie. Ostatnio w USA Biwoł walczył na galach Krushera, teraz będzie walką wieczoru. Nie sądzę, aby gala była żyłą złota. Zatem, skoro nie gwarantuje stacji odpowiednich przychodów, nawet jeśli obowiązuje kontrakt, HBO pewnie nie miałoby problemu, aby zwolnić z niego Biwoła.

stare 07-11-18, 15:03   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 446 razy w 129 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał Konrad "Budyń" Budynek Zobacz post
To tak naprawdę bez znaczenia, czy Biwoł ma jeszcze umowę z HBO czy nie. Bo owszem, od strony formalnej, skoro ma, musi ją wypełnić, ale jeśli HBO na tym nie zarabia i wycofuje się z interesu, to czy zależałoby im na bezwzględnym zatrzymaniu Dmitrija na tę ostatnią walkę?
Myślę, że dopóki w boksie są, to pracują na takich zasadach, jakby tego wyjścia z boksu nie było. To wielka firma, poważna, nie wierzę, że tak luźno do tego podchodzą tylko dlatego, że kończą z boksem. Na dziś w nim są i to im moim zdaniem tylko przyświeca.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 17:43   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Myślę, że dopóki w boksie są, to pracują na takich zasadach, jakby tego wyjścia z boksu nie było. To wielka firma, poważna, nie wierzę, że tak luźno do tego podchodzą tylko dlatego, że kończą z boksem. Na dziś w nim są i to im moim zdaniem tylko przyświeca.
Z tego co wiem HBO mialo prawo pierwokupu do organizacji tej walki. Ale Kornilow utrzymuje, że dostali lepsze oferty i Dmitrij mogl wybrać inną, jeśli była lepsza. Mimo to zdecydował się na ponowną współpracę z HBO. Gdyby oferty były takiej samej wielkości, Biwol nie miałby wyboru i musiałby ten ostatni raz zostać z HBO.

stare 07-11-18, 18:01   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

On po prostu wypełnia kontakt, reszta to bajdurzenie o świętej Helenie.

Ps. Kornilov to ten od Fedosova?
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 18:22   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
On po prostu wypełnia kontakt, reszta to bajdurzenie o świętej Helenie.

Ps. Kornilov to ten od Fedosova?
Ten sam.

stare 07-11-18, 18:43   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

JA to nie wiem kto tak sie pcha pokazywac Biwoła....to poprostu gadanie takie, bo nikt by nie zaplacil za niego jakichs wielkich pieniedzy, a dla DAZN to on jest no name.Showtime to jak cos, to swojich PBC pokazywac nie ma kiedy, a ESPN+ to co to za publika w porownaniu z HBO ??

To jest ostatnia szansa na pokazanie sie wielkiej publice, a potem bedzie posucha dla niego...
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-11-18, 19:11   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
JA to nie wiem kto tak sie pcha pokazywac Biwoła....to poprostu gadanie takie, bo nikt by nie zaplacil za niego jakichs wielkich pieniedzy, a dla DAZN to on jest no name.Showtime to jak cos, to swojich PBC pokazywac nie ma kiedy, a ESPN+ to co to za publika w porownaniu z HBO ??

To jest ostatnia szansa na pokazanie sie wielkiej publice, a potem bedzie posucha dla niego...
DAZN jest faktycznie zainteresowany każdym, mistrzem w szczególności, oni muszą budować swoją grupę. W mojej opinii, jeśli Kowal przegra rewanż, Eleider zostanie w ESPN, a czy wyskocza po Biwola, kto wie. SHO pokazuje Adonisa z Gwoździem i nie wiadomo co będzie dalej. Oczywiście, nie należy się spodziewać jakieś zaciętej walki, ale z pewnością DAZN nie dostanie go na tacy.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania