boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-11-18, 11:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie Michalczewski: dziś gaże są śmieszne, ja brałem 100 tysięcy za reklamę na spodenkach

Dariusz Michalczewski, po wejściu w świat promotorski, jest wręcz rozchwytywany przez media. Dziś prezentujemy fragmenty wywiadu z "Tigerem", który ukazał się na portalu sport.pl.

Sport.pl: Często pojawiają się informacje, że promotor X pokłócił się z zawodnikiem Y. O co najczęściej kłócą się ludzie w boksie?

Dariusz Michalczewski: O kasę, bo to jest nieuniknione. Zawodnik chce jak najwięcej zarabiać, a promotor płaci mu jak najmniej, bo chce mieć więcej dla siebie. Ja miałem bardzo dobry kontakt z promotorem, Klausem Peterem Kohlem. Był dla mnie jak ojciec, ale prowadziliśmy twarde negocjacje. Czasami przez godzinę lub dwie ostro się kłóciliśmy, ale rozstawaliśmy się w zgodzie. Kohl mówił: do roboty, syneczku. Zawsze miałem dwie walki - jedną o gażę, a drugą w ringu.

O duże kwoty się kłóciliście?

Na początku zawodowej kariery były sprzeczki o małą kasę. Kohl mówił, że za walkę da mi 80 tysięcy marek, ja chciałem 100 tysięcy. - Bierz 80 tysięcy, bo przyprowadzę ci przeciwnika, który ci wpier…. - mówił Kohl. - Ok, niech będzie 80 tysięcy – odpowiadałem i było po negocjacjach. Później, jak już zrozumiałem biznes, to chciałem zarabiać coraz więcej. Proponowałem 150 tysięcy, a Kohl znów zaczął straszyć, że przyprowadzi rywala, który mnie zleje. Wtedy już wiedziałem, że jestem mocny, więc odpowiadałem: przyprowadzaj, kogo chcesz. I płać. Po latach były już rozmowy o wyższych stawkach. Chciał płacić trzy i pół miliona, ja chciałem cztery. Byłem koniem pociągowym grupy Universum, więc w rozmowach z Kohlem mogłem pozwolić sobie na więcej niż inni chłopcy. Zawsze jakoś się dogadywaliśmy.

Jako promotor będzie pan stał po tej samej stronie barykady co Kohl. Jest pan gotowy na twarde negocjacje z pięściarzami?

Tak, ale na razie dam im więcej niż będą chcieli, bo w grę nie wchodzą jeszcze duże pieniądze. Dzisiaj gaże są śmieszne w porównaniu z tym, ile ja zarabiałem. Za reklamę na spodenkach brałem sto tysięcy marek, a jak ktoś chciał się targować i proponował dziesięć tysięcy mniej, to kończyłem dyskusję i kumpel dostawał reklamę za darmo. To były inne czasy, inne zarobki i inny poziom sportowy.

Pierwszym pięściarzem, z którym podpisał pan kontrakt jest Izu Ugonoh. On będzie twarzą pana stajni bokserskiej?

Nie byłoby mnie tutaj, gdybym nie wierzył, że Izu jest diamentem do oszlifowania. Reszta jest w jego rękach. Wielu chłopaków chce u mnie boksować. Mam wiele pomysłów. I mam możliwości ich realizacji.

Jaki ma pan pomysł na karierę Izu?

Chciałbym, żeby w 2020 roku walczył o mistrzostwo świata. Po grudniowej walce o pas WBO Europe wejdzie do pierwszej dziesiątki. Później jeszcze ze dwa pojedynki i konfrontacja z mistrzem.

(...)

Kto będzie odpowiadał za matchmaking w pana grupie?

To moja działka. Następną galę będę organizował prawdopodobnie w kwietniu w Gliwicach. Chciałbym, żeby odbyła się tam walka o mistrzostwo świata. Oczywiście nie naszego pięściarza. Na moich galach będą występowali zawodnicy z całego świata. Będę kładł nacisk na poziom sportowy.

Cała rozmowa do przeczytania TUTAJ.

Źródło: sport.pl

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 13:05   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

"Tak, ale na razie dam im więcej niż będą chcieli, bo w grę nie wchodzą jeszcze duże pieniądze. Dzisiaj gaże są śmieszne w porównaniu z tym, ile ja zarabiałem. "

w chuj nie podoba mi sie ta wypowiedz
Kohl byl madrzejszy i wlasnie dlatego Michalczewski dzisiaj nie jest goly

dam im wiecej niz beda chcieli bo w gre NIE WCHODZA JESZCZE duze pieniadze.
PRZYJDZIE CZAS ZE MICHALCZEWSKI BEDZIE WIEDZIAL LEPIEJ ILE SIE NALEZY
Juz wie!!! wiecej.
Ale jest jeszcze odwrotnosc ktora zawsze wystepuje. nazywa sie MNIEJ!

ps. moje spostrzezenie wynika z tego ze gdyby bylo inaczej jak pisze to Michalczewski nie mialby juz zadnego majatku!!!!
Taszun jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 14:03   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Zawodnicy generalnie zarabiaja wiecej. W Polsce mniej
. Wasyl strzyze swoich na 35%. Ale z drugiej placi im miesięczne ensje. Babilon byl bardziej rozrzutny i juz go nie ma w boksie. W polsce chyba nie ma potencjalu. Zawodnicy sa za slabi. Izu tez jakims brylantem nie jest.
jassin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 14:24   #4 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Warto przeczytać cały wywiad, bo dopiero wtedy można należycie ocenić plany Michalczewskiego. Mnie one bardzo się podobają, bo drastycznie odbiegają od modelu promotorskiego dominującego dotąd w Polsce. Mają być walki z rywalami które bokserów czegoś uczą (a nie z bumami), mają być walki pomiędzy Polakami, mają być walki zagranicznych bokserów w Polsce i mają być gale za granicą organizowane przez Michalczewskiego. Popieram te zamiary w całej rozciągłości.
Ciekawa i trafna ocena ostatnich występów Masternaka i Adamka.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 14:34   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

mamy już ogromna spolecznośc Ukraińską w PL...można skorzystać ściągając zawodników / trenerów z tamtąd...a jak jakiś będzie miał podwójne obywatelstwo....dziadek Polak etc...to już w ogóle bajka na biznes..
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 15:36   #6 (permalink)
challenger

Nominowany 23 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwahu Zobacz post
Korzystniej będzie postawić na Turków, Kazachów, Serbów itd, kogo na gali w Hamburgu będzie interesował Ukrainiec z polskim paszportem.
Na gali w Hamburgu może i nikogo, ale w Gliwicach ?
Kosmonauta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 17:25   #7 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał jassin Zobacz post
Izu tez jakims brylantem nie jest.
No dopiero trzeba oszlifować diament, wtedy będzie brylant

Faktycznie jest to dość awangardowe powiedzieć w biznesie, że będę dawał swoim klientom nawet więcej niż sami zażądają No cóż, fajnie jakby coś z tej inicjatywy wyszło wiecej niż jedna gala, zobaczymy jak to będzie.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 17:40   #8 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Jak nie przepadam za Michlczewskim tak życzę mu jak najlepiej w kwestii kariery promotora. Polski boks potrzebuje orzeżwienia.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 17:53   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Mam nadzieję, że Tygrysowi się uda i coś ruszy do przodu w naszym boksie. Pomysł większej europejskiej grupy jest sensowny. Jak wyżej już pisaliście fajnie by było ściągnąć do niej Mastera.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-11-18, 18:07   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonsante Zobacz post
No dopiero trzeba oszlifować diament, wtedy będzie brylant

Faktycznie jest to dość awangardowe powiedzieć w biznesie, że będę dawał swoim klientom nawet więcej niż sami zażądają No cóż, fajnie jakby coś z tej inicjatywy wyszło wiecej niż jedna gala, zobaczymy jak to będzie.
Tygrys to jest stary wyga:-) To jest sygnal do srodowiska: u mnie zarobicie wiecej. Duzo sie musi dziac za kulisami:-)
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania