boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-10-18, 23:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Kubrat Pulew pewnie wypunktował Hughiego Fury'ego

Walka wieczoru gali w Sofii z pewnością nie przejdzie do annałów wagi ciężkiej. Pojedynek, którego stawką był status pretendenta z ramienia federacji IBF, był trudnym w odbiorze, pełnym klinczy widowiskiem. Reprezentant gospodarzy Kubrat Pulew (26-1, 13 KO) odnalazł się w ringu znacznie lepiej niż Hughie Fury (21-2, 11 KO) i zasłużenie triumfował przez jednogłośną decyzję sędziów.

Najważniejszym uderzeniem początkowych minut walki był jab Bułgara z końcówki drugiej rundy, który otworzył głębokie rozcięcie na powiece Anglika i być może w pewien sposób ustawił przebieg rywalizacji. Kontuzja przebudziła nieco Fury'ego, który bez wątpienia wygrał trzecie starcie, ale w kilku kolejnych odsłonach to wcielający się w rolę agresora "Kobra" kontrolował tempo walki, zaś młody Anglik popełniał poważny błąd, stając w narożniku i czekając na rywala, który łatwo raził go lewym prostym, okazjonalnie dokładając też uderzenia z prawej ręki. Próby walki z kontry w wykonaniu Fury'ego były wybitnie nieefektywne i to miejscowy faworyt wypracowywał sobie punktową przewagę.

Ósme starcie było najprawdopodobniej najlepszym, jakie Fury zaprezentował tego wieczoru, ale na więcej nie wystarczyło mu już sił. 37-letni Pulew okazał się być znacznie lepiej przygotowany pod względem kondycyjnym od zaledwie 24-letniego rywala i już do ostatniego gongu dominował.

Sędziowie punktowi jednogłośnie wskazali na Bułgara w stosunku 115:113, 117:111, 118:110. Nadmienić trzeba, że pierwsza z tych punktacji jest nader łaskawa dla słabo dysponowanego przyjezdnego boksera.

Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-10-18, 23:50   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ale zawiódł mnie Fury (a jeszcze bardziej pewnie tych, co postawili na niego u buka), choć początek walki miał całkiem ciekawy. Tak do czwartej rundy można to było oglądać. Co do punktacji to 118-110 wydaje się za wysoka, 115-113 za niska...

Ogólnie pojedynek na minus, do Joshui Pulew wyjdzie tylko po wypłatę.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:00   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Wiem już, że Andrzej ma nieco inną na to optykę, ale jak dla mnie Fury pod względem dynamiki, formy ogólnej, przygotowania fizycznego to znów był krok do tyłu, w porównaniu z ostatnią walką.

Tutaj ani jabu, ani dynamiki w ciosach (prawa ręka od początku chodziła ociężale), ani nóg. Absolutna katastrofa. Jeżeli taktyka zakładała kontry, to była zła, a wykonanie jeszcze gorsze. Gdzie jakiś plan B? Jeszcze w rundach 1-6 wyglądało to jakoś, ale później Pulew fizycznie go wyraźnie zdominował. Z Sextonem też kontrował, ale był cały czas w walce. Tutaj to wyglądało jakby te kontry to nie był plan, a ostatnia deska ratunku... Szkoda.

Nastawiać się przez niemal 12 rund na prawą kontrę i trafić dobrze może 2-3 razy? Nie szło ani z Pulewem idącym do przodu ze środka ringu, ani w linach przy Bułgarze stojącym twardo na nogach. Oczywiście w drugiej połowie walki timing siadał równomiernie z narastającym zmęczeniem, ale ogólnie to bieda straszna z tego Hughiego.

Chłopak ma 24 lata, a zdrowia do tego sportu za grosz. Nie wiem, co z nim dalej oni zrobią...

Pulew silny fizycznie, jak zwykle sprytny i brudny, zachował dużo więcej świeżości, te wejścia z jabem stały się w pewnym momencie ostre, a i na tułów Kobra bił porządnie. Walkę z Joshuą przegra jednak sromotnie przed czasem i w ogóle mnie ten matchmaking nie grzeje. Może gdybym był Bułgarem, to boks Kubrata by mi się podobał - oglądając jednak to bez emocji, to trochę szkoda gadać...

Zapisałem Hughiemu i tak 4 rundy.

Liczyłem, że Peter wymyśli coś ciekawego na niezbyt przecież zaawansowanego w kreowaniu akcji Bułgara.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:02   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Zawiodłem się na Furym. Gdzie te nogi? Gdzie jakiś pomysł na walkę? Ciągle czekał na tą jedną akcję z prawym. Czego więcej nie bił po dołach. Nie wierzę , że nastawili się na nokaut z tej prawej. Pulev co jak co, ale łeb na twardy. Boks Puleva strasznie brudny ciężko się to oglądało. Z Aj' en go kompletnie nie widzę. Chciałbym żeby tak Joshua go ścisnął za ten łeb jak on dzisiaj Furego. Kubrat bez przewagi siły fizycznej nie będzie miał już nic do powiedzenia. Skończy się równie szybko co z Władem.
IronFist93 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:06   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Jak oboje wychodzili do ringu, to pisalem na shoutboxie, ze Fury wyglada jakby mial kontuzje luku brwiowego, pewnie ze sparingow. Ale po 1. rundzie nie ogladalem juz walki bo ktos mi przelaczyl tv na inny program, wiec nie wiem czy to po prostu kontuzja sie nie otworzyla niezagojona.

Mam nadzieje, ze Joshua zwakuje pas IBF zeby nie musiec walczyc z Pulewem, bo szkoda czasu. Fajnie jakby o wakat zawalczyl Pulew z jakims zawodnikiem Hearna, np. Whyte'm albo Powietkinem. Wtedy Joshua nie musialby tracic czasu na bezsensowne walki.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:16   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
Jak oboje wychodzili do ringu, to pisalem na shoutboxie, ze Fury wyglada jakby mial kontuzje luku brwiowego, pewnie ze sparingow. Ale po 1. rundzie nie ogladalem juz walki bo ktos mi przelaczyl tv na inny program, wiec nie wiem czy to po prostu kontuzja sie nie otworzyla niezagojona.
Nie tyle łuk co powieka, ale tak, najprawdopodobniej to niedoleczona kontuzja ze sparingów odnowiła się po lewym prostym.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:17   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Trzeba tylko uprzedzic,ze obydwaj walczą brudną i brzydko. Pulev nawet na neutralnym ringu nie dalby szans Hughiemu. Walka faceta z chlopcem. Jak sie patrzylo na te luki z jednej i drugiej strony i ten slow motion to mozna bylo odniesc wrazenie,ze Joshua to by ich chapnąl jednej nocy,po 2x i bez trzech dób snu.. Dobrze,ze jednak to Pulev wyjdzie do AJ nie Hughie,bo jak sie patrzy jak on jest przerzucany fizycznie przez Parkera czy Puleva to az strach sobie wyobrazic w ktore trybuny szmyrgnąlby nim Antoni.

Strasznie przereklamowany jest ten mlody cygan i az dziwie sie,ze ma tylu zwolennikow,ale jak najbardziej,kazdy ma swoj gust,ktory trzeba szanowac. Kobra dziwnie jakos podejmowal decyzje w tym ringu. Raz,to mysle ze mogl skonczyc rywala przed czasem,ktory plywal czesto i gesto. Tez kiedy nalezalo podjac ryzyko to go nie podejmowal,a kiedy nalezalo zachowac ostroznosc to ryzykowal. Niby byl skoncentrowany i opanowany,a zarazem jakis dziki. Po prostu,chyba kilka zlych wyborow podjal i tyle. Duzo łątwiejsza i pewniejsza wygrana niz ta Parkera. Moim zdaniem 117-111 byloby najuczciwszym - i ciezko regulowac w dół czy w góre.

Na fajną rzecz też jeszcze bym zwrocil uwage u Kobry. To jak Hughie chcial go z naroznika wciagnac na kontre i czekal albo na lewy sierp/prawy prosty/prawy sierp ,a Bulgar go kasowal tymi ostrymi jak brzytwa bezposrednimi jabami, az glowa odskakiwala. Tu mial pomyslunek. Na koniec jeszcze wlasnie warto zahaczyc o ten JAB..No zloto u Bulgara. Kurcze,no ten jab co rozcial brytola torpeda. Smichy chichy,ze waciak,ale gosc poddaje LEWYM PROSTYM takich dziadow jak Ustinov czy Dimitrenko,zamracza konkretnie samego Waldimira,a teraz rozcina i rowniez podłącza ze dwa/trzy razy pod dance solidnego,mlodego przeciwnika. Absolutnie zasluzone zwyciestwo.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:33   #8 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz Baranek Zobacz post
Nie tyle łuk co powieka, ale tak, najprawdopodobniej to niedoleczona kontuzja ze sparingów odnowiła się po lewym prostym.
No powieka. Bylo przed walka takie promo, gdzie obaj mowili pare slow do kamery i bylo widac, ze tam cos nie tak z nia bylo.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:37   #9 (permalink)
challenger

Domyślnie

Fury ego zgubił brak doświadczenia i rozcieta powieka. Dopoki byl w jednym kawałku, walczyl agresywnie, inicjowal akcje i był aktywny. Potem totalny paraliż i wydaje mi sie ze zabrakło mu pomysłu na agresywnego Bułgara. Miałem 117:111, meczarnia dla widzów i młodego.

@Tomek, mam nadzieję powrót na dłużej :D.
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-10-18, 00:37   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
No powieka. Bylo przed walka takie promo, gdzie obaj mowili pare slow do kamery i bylo widac, ze tam cos nie tak z nia bylo.
Wydaje się też, że Fury wszedł do ringu z dużą ilością wazeliny na tym miejscu, co zdziwiło mnie trochę i wzbudziło wątpliwości - nie słyszałem o żadnym urazie na sparach. Na początku kiepsko to wyglądało i myślałem, że przerwą to. Z czasem jednak opanowali krwawienie.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania