boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-10-18, 22:39   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 4 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Zolani Tete wypunktował Michaiła Ałojana po bardzo ciekawym pojedynku

Zolani Tete (28-3, 21 KO) pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Michaiła Ałojana (4-1, 0 KO) podczas gali w Jekaterynburgu. Afrykanin miał drobne problemy, lecz ostatecznie obronił swój pas IBF w wadze koguciej oraz awansował do półfinału WBSS tego turnieju.

Tete rozpoczął bardzo mocno, już w pierwszych sekundach delikatnie wstrząsając Ałojanem. Mocna prawa ręka sprawiała Rosjaninowi olbrzymie problemy. W końcowych sekundach premierowej odsłony, Michaił wylądował na deskach, choć wydaje się, iż ostatni cios Zolaniego był bardziej pchnięciem niż uderzeniem. Na szczęście dla widowiska, Ałojan w kolejnych rundach pokazał dużo lepszy boks. Bardzo dobrze zaprezentował się w czwartej odsłonie, znakomicie rozpoczynając ją kilkoma celnymi prawymi sierpowymi i prostymi. W piątym starciu kontynuował dobrą passę, choć też sam parę razy nadział się na prawe proste Tetego.

W drugiej części pojedynku mogliśmy obserwować większą aktywność mistrza IBF. Zolani Tete zadawał więcej ciosów, lepiej pracował na nogach, punktując mniej doświadczonego rywala. Ałojan nie ustępował jednak ani o krok, dzięki czemu oglądaliśmy pokaz zaciętego boksu na najwyższym poziomie technicznym. W dziesiątym starciu sędzia ringowy odjął punkt Tetemu, a rundę później Rosjaninowi. Obaj mieli swoje dobre momenty - aktualny czempion dobrze i mocno bił na tułów, pretendent znakomicie skontrował lewą ręką w przedostatniej odsłonie, wyprowadzając jeden z najmocniejszych ciosów w całej walce.

Po dwunastu ciekawych rundach sędziowie ogłosili zwycięstwo Tetego w stosunku 114:111 x2 i 114:110.

Źródło: Redakcja

Jakub Zegarowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-10-18, 22:41   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Tete to poczciwy chłopak, ale bez szans z Inoue, o ile oczywiście dojdzie do finału Afrykanin
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-18, 00:46   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 179 razy w 45 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 10
Domyślnie

U Ałojana widać było brak doświadczenia na zawodowym ringu. Stanowczo za wcześnie było dla niego na tak poważną walkę.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-18, 08:08   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Te punktowanie to też lekko gospodarskie. Ja miałem 3 rundy dla Rosjanina
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-18, 12:14   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Tete to stary wyga, Aloyan podobnież, z tą różnicą, że tylko na ringu amatorskim.
Walki nie widziałem, ale dziwi mnie ta rozbieżność jej odbioru. Autor posta twierdzi jakoby walka była ciekawa, a w innych miejscach nierzadkie są opinie, jakoby w walce wiało nudą... Widocznie sam muszę to osądzić
Trzymam kciuki za Tete, pierwszy test zdany. Teraz rozumiem, że pozostaje czekać na kogoś z pary: Ryan Burnett vs Nonito Donaire... i zastanawiam się czy Filipińczyk naprawdę zasłużył na udział w tej serii. Jednak z oceną wstrzymam się do listopada.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-18, 17:33   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sykes Zobacz post
Tete to stary wyga, Aloyan podobnież, z tą różnicą, że tylko na ringu amatorskim.
Walki nie widziałem, ale dziwi mnie ta rozbieżność jej odbioru. Autor posta twierdzi jakoby walka była ciekawa, a w innych miejscach nierzadkie są opinie, jakoby w walce wiało nudą... Widocznie sam muszę to osądzić
Trzymam kciuki za Tete, pierwszy test zdany. Teraz rozumiem, że pozostaje czekać na kogoś z pary: Ryan Burnett vs Nonito Donaire... i zastanawiam się czy Filipińczyk naprawdę zasłużył na udział w tej serii. Jednak z oceną wstrzymam się do listopada.
Jestem zaskoczony tytułem, bo sam prawie usnąłem, oglądając dzisiaj powtórkę. Nie dałem rady, 8 rund to był mój maks.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-18, 22:25   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Jestem zaskoczony tytułem, bo sam prawie usnąłem, oglądając dzisiaj powtórkę. Nie dałem rady, 8 rund to był mój maks.
Ja miałem podobnie.Po przepychankach w walce Fayfer-Tabiti spodziewałem się dobrego,ambitnego boksu.Tymczasem tutaj też nie brakowało przytrzymywania,klinczowania,pojedynek nie był olśniewający.Dotrwałem do końca ale łatwo nie było/
Bred jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania